Paskelbtas Aktualijos

Kokius įrankius verta turėti, kad susitvarkytumėte kiekvienoje namų situacijoje?

Penktadienis, 26 November 2021 16:15 Parašė 

Buityje kyla daug poreikių kažką pataisyti, paremontuoti, sukonstruoti. Gyvendami nuosavuose namuose, bute, kotedže ar bet kokiame būste susidursite su tam tikrais iššūkiais, kuriuos spręsti geriausia bus savomis rankomis. Ne paslaptis, kad tokiu atveju iš sandėliuko ar garažo traukiama įrankių dėžė. Norint, kad pavyktų išspręsti kone bet kurią gyvenimo situaciją namuose, štai sąrašas įrankių, kuriuos reikėtų turėti.

Atsuktuvas su daugybe skirtingų galvučių

Beveik bet kuriame projekte atsuktuvus naudojame labai dažnai. Jeigu norite surinkti baldus, pristatytus dėžėse, kažką pareguliuoti, sumontuoti, dekonstruoti ar pataisyti, dažniausiai tam reikia atsuktuvo. Buityje daugiausiai naudojamos kryžminės ir šešiakampės galvutės, kurias galima sutikti daugumoje baldų ir konstrukcijų.

Atsuktuvai gali būti parduodami komplektais, su dėžute, kurioje bus daug galvučių. Geriausia, jeigu jos prisitvirtina su magnetuko pagalba ir išsilaiko vietoje.

Akumuliatorinis gręžtuvas

Be grąžto namuose nepavyks atlikti beveik jokios rimtesnės užduoties. Norint kažką sutverti, reikės į sieną, į medį arba į kitą paviršių įgręžti skylę(-es). Akumuliatoriniai gręžtuvai namams tinka labiau už laidinius, kadangi yra nuosaikesni galios prasme bei pasižymi mobilumu ir naudojimo paprastumu, kas labai aktualu buitiniam vartotojui. Be abejonės reikėtų paminėti tai, kad ne visi tokio tipo gręžtuvai tilps į įrankių dėžę, todėl dauguma jų turi atskirą dėžutę.

Ruletė ir gulsčiukas

Beveik neįmanoma gerai atlikti darbo, jeigu neturite įrankių ir priemonių viskam matuoti. Ruletė praverčia ne tik darbo metu, bet ir kai pvz., planuojate įsigyti baldus ar pirkti kokius nors daiktus bei žiūrite ar jie tilptų į numatytą vietą. Na, o gulsčiukas praverčia tuomet, kai kažką konstruojate ar montuojate. Stebėdami lygumą atliksite geresnį darbą ir gausite labiau tenkinantį rezultatą, kuomet pakabintos lentynos stovės tiesiai, o stalo kojos bus tinkamai priveržtos ir t.t.

Grąžtai ir kaltai

Kaip jau minėjome, jūsų įrankių dėžėje turėtų būti akumuliatorinis grąžtas. Tačiau vien jo nepakanka. Pas jus turėtų būti ir grąžtų rinkinys. Toks įrankių komplektas padėtų išspręsti dilemą ir problemas, susijusias su apribojimais. Jeigu turite įvairių grąžtų, galėsite išgręžti skirtingo skersmens skyles medyje, sienose, kartais net įgręžti ir į metalą, jeigu yra poreikis. Grąžtų rinkiniai dažnai parduodami kartu su pačiais grąžtais, bet, jeigu norite, visuomet jų galima įsigyti ir atskirai.

Ryškiai šviečiantis žibintuvėlis

Daug kas nepakankamai įvertina naudą, kurią suteikia žibintuvėlis. Net, jeigu jums reikia išeiti ir naktį ką nors paimti, surasti arba pataisyti lauke (pvz., nueiti iki skydinės, kur išmušė saugiklius), žibintuvėlis yra labai pravartus įrankis. Na, o situacijose dieną, kuomet dirbate mažai apšviestoje patalpoje, norite pamatyti kažką neapšviestoje arba tamsioje vietoje, žibintuvėlis taip pat pravers. Jeigu dirbate daug, geriausia rinktis ant galvos maunamą variantą, nors tinka ir mažas, rankinis žibintuvėlis.

Plaktukas

Be plaktuko – nė iš vietos. Vinies įkalimas yra tikrai dažna užduotis, ypač, jeigu gyvenate nuosavame name arba turite savo sodo namelį, pavėsines, lauko erdves. Dažnai reikia prikalti lentas, ką nors pritvirtinti, šiek tiek susitvarkyti su nelygumais. Visam tam padeda plaktukas, kuris yra turbūt mažiausiai iš visų rankinių įrankių, reiklus įgūdžiams.

Plaktuku galėsite įkalti vinis arba juos ištraukti (jeigu kitas plaktuko galas turi grėbtuvą), atkalti įstrigusias dalis, ką nors sutrupinti bei supaprastinti daugumos užduočių, kurios reikalauja jėgos, atlikimą.

Išstumiamas peilis

Išstumiamas peilis naudingas kai reikia ką nors išpakuoti, supjaustyti kartoną ar pasiruošti darbui bei jį baigiant. Šį įrankį daug kas linkę nuvertinti, taip pat, kaip ir žibintuvėlį, bet tie, kas juos naudoja, gerai žino, jog jo vertė yra milžiniška.