Klaidos gynyboje Jonavos „Lietavai“ lėmė skaudų pralaimėjimą

Ketvirtadienis, 23 June 2016 09:53 Parašė

Jonavos „Lietavai“ Utenoje vykusios „SMScredit.lt A lygos“ XVI turo rungtynės susiklostė itin nesėkmingai. Po virtinės klaidų jonaviškiai 1:3 nusileido iš lygos lentelės dugno išlipusiam Utenos „Uteniui“.

Rungtynių pradžioje iniciatyvos ėmėsi „Utenis“, kurio startinėje sudėtyje debiutavo du naujokai. Stipriausios sudėties aikštėje pasirodęs Jonavos klubas žaidė atsargiai, pavojingesnę progą sukūrė iš pradžių puolimo smaigalyje rungtyniavęs Savio, tačiau jaunasis „Utenio“ vartininkas Lukas Paukštė smūgį blokavo. Vėliau varžovai toliau ieškojo kelių link Jonavos klubo vartų ir 24 min. jiems pavyko išsiveržti į priekį. Po perdavimo į baudos aikštelę kamuolį nesėkmingai gaudė Giedrius Kvedaras, jam sutrukdė gynėjas Aleksandr Šušnjar, o šia sumaištimi pasinaudojęs Edgaras Mastianica pelnė pirmąjį „Utenio“ įvartį – 1:0.

„Lietavos“ vyr. strategas Robertas Poškus iškart ėmėsi permainų: atraminį saugą Arną Paškevičių pakeitė puolėju Laurynu Stonkumi, kuris po pasirodymo aikštėje praėjus vos keletui minučių išlygino rezultatą. 37 min. jam gerą perdavimą baudos aikštelės dešiniu kraštu atidavė Tadas Eliošius, o L. Stonkus puikiu smūgiu vienu lietimu nuginklavo „Utenio“ vartininką. Tai trečiasis puolėjo įvartis šiame sezone. Po išlyginamojo įvarčio iniciatyvą perėmė „Lietava“, tačiau daugiau įvarčių žiūrovai neišvydo.

Antrame kėlinyje „Utenis“ buvo vėl šiek tiek aktyvesnis: gerą progą turėjo Kirilas Levšinas, kuris iššokęs vienas prieš G. Kvedarą bandė jį nuginkluoti tolimu smūgiu, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą. Vėliau pavojingai smūgiavo E. Mastainica, o 55 min. po grubių klaidų gynyboje pasižymėjo ir rezultatą persvėrė Utenos klubo naujokas Vitalijus Polianskis. Aktyvus buvo L. Stonkus, tačiau jo smūgį atrėmė laiku iš vartų išbėgęs uteniškių vartininkas. Situacija dar labiau pablogėjo 72 min., kai už Dominyko Galkevičiaus žaidimą ranka buvo paskirtas 11 m baudinys, kurį sėkmingai realizavo Robertas Freidgeimas. „Lietava“ bandė išsikapstyti, rungtynių pabaigoje pavojingai galva smūgiavo L. Stonkus, tačiau mačas taip ir baigėsi 1:3 „Utenio“ naudai.

Po mačo „Lietavos“ vyr. treneris Robertas Poškus priekaištų pažėrė savo gynėjams. „Sužaidėme labai blogai. Galima sakyti, kad patys sau įmušėme tris įvarčius. Vidurio gynėjai vėl nesusišnekėjo, o tai kainavo mums pirmą įvartį į tuščius vartus. Antras įvartis – irgi mūsų pačių kaltė, trečiasis – po baudinio. Žaidimas gynyboje manęs netenkina, todėl darysime išvadas. Esant rezultatui 1:2, L. Stonkus dar turėjo vieną progą, tačiau jam nepavyko išlyginti žaidimo. Laurynas jau antrose varžybose pasirodė gerai, jam priekaištų neturiu. Per pertrauką taisysime klaidas ir bandysime žiūrėti į priekį“, – kalbėjo R. Poškus.

Vienintelį įvartį pelnęs komandos kapitonas L. Stonkus teigė, kad pralaimėjimą nulėmė vaikiškos klaidos. „Važiavome pergalės, tačiau padarėme daug vaikiškų klaidų, kurių tikrai negalime sau leisti. Gal dar ir noro pritrūko. Prie visų nesėkmių prisidėjo ir 11 m baudinys, tai viskam susidėjus į krūvą turime tokį rezultatą. Varžovai beveik nieko ir nesukūrė, mes patys sau sugadinome viską, prisidarėme problemų, po kurių mums įmušė įvarčių į tuščius vartus. Gaila, kad pertrauka prasideda liūdnomis nuotaikomis, tikėjomės visai kito rezultato“, – teigė FK „Lietava“ puolėjas.

„Lietava“ su 14 taškų išlieka 6-oje lygos lentelės vietoje. Prie jos priartėjęs „Utenis“ su 12 taškų įsitvirtina 7-oje vietoje. Anksčiau antradienį vykusiose XVI turo pirmosiose varžybose „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai Trakų „Trakai“ 4:0 nepasigalėjo „Kauno Žalgirio“. Po paskutinių turo mačų šį penktadienį lygoje bus skelbiama daugiau nei dvi savaites truksianti pertrauka.

FK „Lietava“ sudėtis varžybose su „Uteniu“: G. Kvedaras, M. Dūda, A. Šušnjar, J. Alesandravičius (nuo 84 min. – L. Miščiukas), V. Borovskij, A. Rocys, A. Paškevičus (nuo 33 min. – L. Stonkus), T. Eliošius, T. Salamanavičius, D. Galkevičius (nuo 84 min. – V. Černiakovas) ir Savio Magala Nsereko.