Gydytoja pripažinta kalta ėmusi kyšius iš savo pacientų

Penktadienis, 19 November 2021 16:37 Parašė 

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje pripažino kalta gydytoją odontologę E. S. dėl kyšininkavimo, o jai kyšius mokėjusios trys pacientės pripažintos kaltomis dėl papirkimo. Teismas gydytojai skyrė 7 tūkst. Eur dydžio baudą, konfiskavo jos gautus kyšius ir atėmė teisę vienerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Teismas dviem kyšius mokėjusioms pacientėms skyrė po 1000 Eur baudas, o trečioji pacientė, pripažinusi savo kaltę, buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Bylos duomenimis, pacientės atsilygindavo medikei už išimtinę padėtį ir palankumą atliekant sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, naudojant įstaigos medžiagas ir priemones, kurios pagal nustatytą tvarką yra mokamos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą, gavusi asmens pranešimą apie galimą medikės korupciją. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pranešti STT apie žinomus korupcijos atvejus galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ linija (8 5) 266 3333, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; mobiliąja programėle „Pranešk STT“ ar atsiuntus pranešimą paštu. Asmenims, suteikusiems STT vertingą informaciją apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti atlyginama.

STT atkreipia dėmesį, kad viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija, neva STT medikės kabinete buvo sumontavusi pasiklausymo įrangą – yra neteisinga.

STT inf.