Paskelbtas Renginiai

Muzikiniai „Lankesos“ maršrutai

Penktadienis, 17 June 2016 03:00 Parašė 

Nenuilstantis „Lankesos“ vadovas Antanas Kirvelevičius neseniai grįžo iš Baltarusijos, kur dalyvavo tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje „Grok, armonika“. Šį kartą p. Antanas į Baltarusiją važiavo be savo kapelos muzikantų. Drauge vykti į festivalį jį pakvietė molėtiškiai, grojantys Peterburgo armonikomis. Festivalyje jungtinė Molėtų ir Jonavos kapela (p. Antanas grojo mušamaisiais) užėmė antrą vietą. O už individualų pasirodymą mūsų rajono „žmogus-orkestras“ gavo nominaciją – festivalio vertinimo komisijos nuomone, jonaviškio pasirodymas išsiskyrė originalumu.

Prieš tai A. Kirvelevičiaus vadovaujama „Lankesos“ kapela dalyvavo tradiciniame, šiemet jau devynioliktajame, liaudiškos muzikos festivalyje „Ant rubežiaus“, kuris tris dienas vyko Šiauliuose. Į šį festivalį paprastai kviečiamos originalios ir stilizuotos kapelijos, pavieniai kaimo muzikantai iš visų Lietuvos regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos. Šiemet organizatoriai į festivalį pakvietė liaudiškus muzikos atlikėjus iš Latvijos ir Estijos.

Priminsime, kad 2011 m. šiame festivalyje A. Kirvelevičiui buvo suteiktas „Muzikantų muzikanto“ titulas. Šiemet p. Antanas su „Lankesa“ ne tik koncertavo, bet ir muzikiniame klube „Juonė pastogė“ surengė liaudiškų instrumentų parodą.

Antano armonikininkams festivalio organizatoriai dėkojo už nuoširdų liaudišką muzikavimą.

Austėja RIMKUTĖ

Web Analytics