Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Renginiai

Šventosios upės slėnyje – skautų stovykla

Trečiadienis, 04 August 2021 08:50 Parašė 

Jonavos Slėnio tunto skautai aktyviai dalyvauja Jonavos miesto bei Lietuvos skautų sąjungos renginiuose, o Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Upninkų seniūnijos miške, Šventosios upės slėnyje surengė ir savo stovyklą „Slėnis Žalias‘21“. Stovyklos dalyvių laukė kelis mėnesius kruopščiai ruošta programa: orientacinis žaidimas, gamtos pažinimo žygis, lankų ir miško papuošalų dirbtuvės, protmūšis, dvasinė diskusija ir mistiški vakaro laužai.

Jau ketvirtadienio popietę pradėjo kilti palapinių miestelis, skautai įsirenginėjo stovyklavietę, tvarkė ir puošė jos aplinką. Stovyklos pradžia buvo iškilmingai paskelbta atidarymo rikiuotėje, kurioje trispalvei ir Jonavos Slėnio tunto vėliavai kylant buvo giedamas Lietuvos Respublikos himnas. Vėliau vyko orientacinis žaidimas, kuriame surinktus ėriukų modelius ir juos paaukojus prie vakaro laužo stovyklautojai sulaukė svečių – juos aplankė Velnias, Perkūnas ir Žemyna. Taip pat stovykloje skautai ėjo į gamtos pažinimo žygį, mokėsi kurti miško papuošalus ir pasigaminti šaudymo lankus bei buvo kviečiami pamiklinti smegenis skautiškame protmūšyje. Laimėtojų komanda buvo apdovanota prie vakaro laužo, prie kurio skambėjo ir jau tradicinėmis tapusios, ir dar stovyklose negirdėtos dainos. Paskutinę dieną vyresnieji diskutavo apie dvasingumą ir religingumą skauto gyvenime, o jaunesnieji mokėsi įkurti laužą, pasirinkti tam tinkamiausias medžiagas. Dvasinės diskusijos pabaigoje vyko pirmoji laužavietės pelenų ceremonija, kuri taps nauja stovyklų ir žygių tradicija. Uždarymo rikiuotėje skambėjo pagyrimo žodžiai virtuvės šefui br. Martynui Gezevičiui, kuris patiekalų skoniu ir įvairove nustebindavo ir pačius išrankiausius. Visi nuoširdžiai dėkojo ir stovyklos viršininkei s. Monikai Pociūtei, ir komendantei s. Emilijai Šeštokaitei, kurios, subūrusios pagalbininkų komandą, pradėjo gražią Jonavos Slėnio tunto tradiciją. Ruošiant stovyklą bendradarbiavo Jonavos rajono savivaldybė, o rūpintis renginio vieta mielai padėjo Upninkų seniūnija.

Stovyklos metu skautų gretas papildė ir kaklaraiščius gavo 6 nauji skautai, nuo 11 iki 44 metų amžiaus. Norinčius tapti vienais iš jų, Jonavos Slėnio tuntas laukia rugsėjo mėnesį prasidedančiame savaitinių sueigų sezone! Daugiau stovyklų akimirkų ir skautų veiklos galima rasti facebook puslapyje „Jonavos Slėnio tuntas“.

Simona Rizgelytė