Paskelbtas Futbolas

Mėnesio žaidėju pripažintas F. Halgošas: „Jonava“ yra lyg viena didelė šeima“

Antradienis, 08 June 2021 08:09 Parašė 

Geriausiu gegužės mėnesio Pirmos lygos žaidėju pripažintas „Jonavos“ vidurio saugas Filipas Halgošas. Mėnesio žaidėjai renkami susumavus visų Pirmos lygos klubų atstovų, lygos darbuotojų bei LFF atstovų balsus.

Nenuilstantis slovakas yra tikras komandos variklis, puikiai skirstantis kamuolius aikštės viduryje, o gegužę pasižymėjo dviem svarbiais įvarčiais į BFA ir „Kauno Žalgiris B“ vartus. Be to,  įmušė ir LFF taurės mače su „Panevežiu“.

„Kiek nustebau sulaukęs tokio įvertinimo, užplūdo puikios emocijos. Tai ne vien mano nuopelnas, komanda žaidžia puikiai, o aš stengiuosi prisidėti kiek galiu daugiau prie teigiamo rezultato“, – 1lyga.lt sakė 23-ejų legionierius iš Slovakijos. 

F. Halgošas sako į Lietuvą atvykęs atgaivinti savo karjeros, kadangi pastaruoju metu nežaidė reguliariai, trūko žaidybinės praktikos.

„Būdamas septyniolikos debiutavau Europos lygos atrankoje prieš Rapid „Vienna“ ekipą, buvo keistas jausmas, kai stadione 40 tūkstančių sirgalių nori nušvilpti tave, tačiau tai paliko neišdildomą įspūdį. Gaila, nesugebėjome patekti į pagrindinį turnyrą. Anksčiau esu sužaidęs už Slovakijos U-17 rinktinę, bei buvau kviečiamas ir į U-21, tačiau dėl nesutarimų buvusiame klube negavau žaidybinio laiko, o tuo pačiu ir šanso atstovauti savo šaliai.

Tas etapas yra praeityje, dabar jaučiuosi puikiai, įgavau pasitikėjimo aikštėje ir jaučiuosi stiprus, tiek fiziškai, tiek psichologiškai, vėl mėgaujuosi futbolu. Aikštėje užimu 6-ojo numerio poziciją, esu vidurio saugas, labiausiai mėgstu greitą ir technišką futbolą. Esu atakuojančio plano žaidėjas, kadangi esu neaukštas, privalau būti greitesnis ir protingesnis nei varžovai. Luka Modričius yra tas žaidėjas, į kurį lygiuojuosi“, – pasakojo talentingas slovakas.

„Buvau maloniai nustebintas, kai atvykau čia. „Jonavos“ komanda yra lyg viena didelė šeima, visa yra draugai, tiek aikštėje, tiek už aikštės ribų. Manau tai yra vienas iš kertinių momentų, kodėl esame turnyrinės lentelės viršuje, visi žaidėjai puoselėja komandinę dvasią, tai yra nuostabu. Taip pat man labai patinka pats miestas ir sirgaliai, nors dėl objektyvių priežasčių jų nesusirenka tiek daug, puiku, kad žmonės Jonavoje myli futbolą. Po kiekvienų rungtynių sirgaliai lieka švęsti su komanda, vertinu tai, kad nuaidėjus galutiniam teisėjo švilpukui žmonės mus pasitinka ir nori paspausti ranką, jie taip pat svariai prisideda prie komandos pergalių“, – teigė Filipas Halgošas.

„Jonavos“ strategas Eisvinas Utyra apie slovaką atsiliepė gražiais žodžiais, tačiau komanda ir toliau privalo neatsipalaiduoti.

„Į Jonavą Filipas atvyko po metų pertraukos nežaidęs rungtynių, tačiau jau per pirmas treniruotes pamatėme, kad žaidėjas yra aukštesnio lygio bei savyje turi kažką daugiau. Sezono pradžioje puikiai įsiliejo į kolektyvą, įsivažiavo ir aikštėje, yra draugiškas ir turi motyvacijos stengtis. Dabar jis atlieka laisvo žaidėjo funkciją, jam yra suteikiama erdvė kurti ir tą jis daro puikiai. Jo indėlis yra vertinamas, tačiau vienas žaidėjas nėra komanda. Po 9 rungtynių vis dar nepraradome taškų, žaidimas yra stabilus. Tačiau kai pirmauji, kiekviena komanda nori „įkasti“ žaisdama prieš lyderius ir atimti taškus. Dirbame sunkiai tiek fiziškai, tiek taktiškai, kad nebūtų jokio atsipalaidavimo. Vaikinams prieš kiekvienas rungtynes akcentuoju, kad negalime sau leisti atsipalaiduoti, nes tai yra šansas varžovui. Turime laukti kiekvienų rungtynių lyg egzamino“, – reziumavo E. Utyra.

Į gegužės mėnesio žvaigždės titulą iš viso pretendavo 8 futbolininkai. Iš 21 galimo balso 7 jų surinko Filipas Halgošas, po 3 balsus gavo puikią formą demonstruojantys Pirmos lygos vilkai Ričardas Beniušis ir Marius Papšys, bei jaunasis Meinardas Mikulėnas. Du balsus surinko Marius Ganusauskas, o po vieną pasidalino Gustas Žederštreimas, Emanuelis Puzakinas ir Justas Petravičius.