Paskelbtas Miesto naujienos

Siekiant išvengti spūsčių, prašo pavėlinti kariškių darbo laiką

Penktadienis, 28 May 2021 15:54 Parašė 

Jonavos rajono savivaldybės meras paprašė Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybės pagalbos siekiant išvengti automobilių spūsčių, kurios šią vasarą dėl remonto darbų gali susidaryti kelyje A6 Kaunas – Zarasai – Daugpilis ties Jonava ir kelyje Nr. 143 Jonava – Žasliai – Klojiniai – Mijaugonys.

Lietuvos automobilių kelių direkcija birželio viduryje planuoja pradėti rekonstruoti viaduką kelyje Nr. 143, kuris veda į Ruklą. Sutartis su darbų rangovu jau pasirašyta ir įsigaliojo šią savaitę.

Automobilių eismas per viaduką bus  organizuojamas vietine apylanka, t.y.  įrengta apie 100 m. ilgio pėsčiųjų – dviračių tako viaduko perdanga, kur maksimalus greitis 30 km/h bei naudojant reguliuojamus šviesoforus.

Kol vyks darbai, rajono meras Mindaugas Sinkevičius prašo pavėlinti Ruklos įgulos karinių vienetų darbo pradžią 1 val. ir pradėti dirbti nuo 9.00 val. ryto.

„Remonto darbai, planuojama, truks visus metus ir tai bus nemažas iššūkis vairuotojams, ypač rytinių ir vakarinių spūsčių metu, kai į eismo srautus įsilieja didelė dalis Ruklos įgulos personalo. Darbo laiko pakeitimas padėtų diferencijuoti eismo pasiskirstymą laike ir sumažintų spūstis“, - sako M. Sinkevičius.

Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 remonto metu planuojama ne tik rekonstruoti viaduką per geležinkelio bėgius, bet ir įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką iki pat Ruklos miestelio.

Beveik 5 km ilgio, 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas suprojektuotas dešinėje kelio pusėje.

Tako danga – asfaltas, o nuo važiuojamosios dalies jis turėtų būti atskirtas metaliniais atitvarais ir skiriamąja juosta.

Naujasis takas įsilies į bendrą Jonavos rajono dviračių takų sistemą ir leis gyventojams dviračiais saugiai pasiekti miesto centrą ir Ruklos miestelį.

Jonavos r. savivaldybės inf.

Web Analytics