Jonavoje rastos neteisėtai laikytos cigaretės su baltarusiškomis banderolėmis

Trečiadienis, 21 April 2021 08:43 Parašė 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai vakar, balandžio 19 d., Jonavoje pas vietos gyventojus rado ir paėmė apie 2380 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Dėl šių įvykių pradėta administracinė teisena.

Pirmadienio rytą, apie 09.40 val., Jonavos rajono policijos pareigūnai, patikrinę Turgaus g. esantį ūkinį pastatą, rado akcizais apmokestinamas prekes – beveik 2 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių prekinis žymėjimas neatitiko Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų. Tai yra beveik 40 tūkst. vienetų cigarečių, kurių vertė kiek daugiau nei 6000 eurų. Ūkinio pastato šeimininkui (gim. 1957 m.) už padarytą nusižengimą gresia administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 209 str. 7 d. ir bauda, siekianti iki 6000 eurų.

Tos pačios dienos vakarą, apie 19.00 val., kito jonaviškio (gim. 1963 m.) namuose Kauno g., pareigūnai rado ir paėmė dar 380 pakelių, t. y. 7600 vienetų cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių prekinis žymėjimas neatitiko Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų. Šių prekių vertė apie 1200 eurų. Vyrui taip pat gresia administracinė atsakomybė pagal LR ANK 209 str. 5 d. ir šiek tiek mažesnė bauda.

Akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba akcizais apmokestinamomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija penkiasdešimt, bet neviršija vieno šimto penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, asmenims užtraukia baudą nuo 5200 iki 6000 eurų (LR ANK 209 str. 7 d.). Kai tokių prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, asmenims gresia bauda nuo 2000 iki 5590 eurų (LR ANK 209 str. 5 d.).

Kauno apskr. VPK inf.