Jonavos „CBet“ – pirmoji komanda, patekusi į NKL finalinį ketvertą

Pirmadienis, 22 March 2021 08:12 Parašė

Jonavos „CBet“ komanda tapo pirmąja NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto dalyve, nors po dviejų rungtynių su „Šilutės“ klubu  buvo lygybė (1:1). Po pergalę pasidalinusios komandos turėjo jau lygias galimybes patekti į finalinį ketvertą, kuris šiemet vėl vyks Jonavos sporto arenoje.

Trečiosios „CBet“  komandos rungtynės su „Šilute“ vyko Jonavoje ir po permainingos kovos Virginijaus Šeškaus treniruojama ekipa praėjusį antradienį 97:83 (23:24, 26:25, 24:18, 24:16) palaužė „Šilutės“ komandą ir Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) ketvirtfinalio serijoje pirmavo 2:1.

Laimonas Kisielius švaistė progas iš po krepšio pirmosiomis rungtynių minutėmis, tačiau „CBet“ buvo žingsneliu priekyje. Po Aurimo Urbono tritaškio su pražanga šeimininkai pirmavo 10:6. „Šilutei“ pirmuosius šešis taškus pelnė Valdas Vasylius. Du Mykolo Dieninio tritaškiai leido svečiams persverti rezultatą (14:16).

„CBet“ atakos toliau strigo, o „Šilutė“ smeigė dar vieną tritaškį – 16:21. Svečiai rungtynes pradėjo atakuodami įspūdingu taiklumu – 10/13 dvit., 3/5 trit.

Tomas Delininkaitis pataikė savo pirmąjį tritaškį, tačiau po pirmojo kėlinio priekyje liko „Šilutė“ (23:24). „CBet“ sėkmingai užbaigė kelias atakas baudos aikštelėje, tačiau šeimininkai sunkiai tvarkėsi su šilutiškių žaidimu vienas prieš vieną. L. Kisielius prasižengė Tadui Poškai metant iš toli ir svečiai liko priekyje (27:32). Aurimo Urbono tritaškis neišjudino „CBet“ – svečiai dar atitrūko (32:39).

Darius Tarvydas sužaidė rezultatyvią atkarpą, pelnydamas 7 taškus iš eilės. A. Urbonas dar kartą pataikė iš toli ir „CBet“ persvėrė rezultatą (44:43). Bet „Šilutę“ patempė Ernestas Sederevičius ir po dviejų kėlinių buvo lygu 49:49.

Pirmoje rungtynių pusėje „CBet“ pataikė 54 proc. tritaškių (6/11), bet suklydo net 12 kartų. A. Urbonas šeimininkams pelnė 12 taškų (5 rez. perd.), „Šilutei“ E. Sederevičius surinko 11.

Per didžiąją pertrauką V. Vasylius paliko areną ir dėl patirtos traumos išvyko į ligoninę. Šiose rungtynėse V. Vasylius spėjo pelnyti 8 taškus.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem sėkmingomis Edvino Šeškaus atakomis prieš T. Pošką, bet E. Sederevičius atsakė šešiais taškais iš eilės (53:55). D. Tarvydas ir E. Šeškus patempė „CBet“ į priekį, iš toli pataikė T. Delininkaitis (63:55), bet „Šilutė“ netruko panaikinti skirtumą. Justinas Tayloras galingai įkrovė iš viršaus, pasinaudojęs eiline „CBet“ klaida ir svečiai vėl buvo priekyje (65:67).

Kahlilas Thomo, T. Delininkaičio ir Liamo O‘Reilly taškai leido Jonavos klubui sėkmingiau sužaisti kėlinio pabaigą – prieš lemiamą ketvirtį „CBet“ pirmavo 73:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi taškais, o L. Kisielius užsidirbo penktąją asmeninę pražangą. Vis dėlto „CBet“ netrukus susikrovė dviženklę persvarą – K. Thomas tvarkėsi su varžovais baudos aikštelėje, o du perimti kamuoliai virto keturiais taškais greitose atakose (83:71).

Dar kelios greitos atakos ir skirtumas augo. L. O‘Reilly įsūdė labai tolimą tritaškį – 94:78. Galutinis rungtynių rezultatas 97:83.

„CBet“: Kahlilas Thomasas 20 (8/9 dvit., 9 atk. kam., 31 naud. bal.), Darius Tarvydas 18 (5/7 dvit.), Aurimas Urbonas 13 (3/4 trit., 9 rez. perd., 23 naud. bal.), Edvinas Šeškus 12 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), Liamas O‘Reilly 11.

„Šilutė“: Ernestas Sederevičius 19 (5/6 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam.), Herkus Kumpys 18 (6/11 dvit., 2/6 trit.), Limas Lekavičius 14 (5/10 dvit., 8 rez. perd.), Mykolas Dieninis 12.

Jonavos „CBet“ komanda tapo pirmąja NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto dalyve po to, kai Šilutėje rezultatyviame mače 106:86 (25:29, 29:17, 32:20, 20:20) įveikė „Šilutę“ ir prasibrovė tarp keturių stipriausių sezono komandų.

Edvinas Šeškus pelnė pirmuosius penkis „CBet“ taškus, Kahlikas Thomas ieškojo spragų baudos aikštelėje, tačiau skylėta gynyba leido „Šilutei“ šeimininkauti tikrąja to žodžio prasme. Po pirmųjų šešių minučių „CBet“ atsilikinėjo 13:20.

Po Liamo O’Reilly įspūdingo prasiveržimo su verpste iš šilutiškių pranašumo teliko taškas (23:24), tačiau „Šilutė“ atsakė dvejomis tiksliomis atakomis iš eilės ir vėl atitrūko (23:29). Po pirmojo kėlinio, per kurį Ernestas Sederevičius pelnė 11 taškų, „CBet“ atsilikinėjo 25:29.

„Šilutė“ toliau fantastiškai atakavo ir dar šiek tiek padidino persvarą (26:35). Į aikštelę sugrįžęs K. Thomas ėmėsi darbo – 32:35. „CBet“ amerikietis toliau siautėjo ir rezultatas tapo lygus (39:39).

Darius Tarvydas nubėgo „nuo kranto iki kranto“ ir išvedė Jonavos klubą į priekį – 41:39.

Laimonas Kisielius įkrovė iš viršaus prakirtęs palei galinę liniją, pirmuosius savo taškus baudų metimais pelnė Tomas Delininkaitis – 50:42. Pirmąją rungtynių pusę „uždarė“ K. Thomo dėjimas 54:46. Jis „CBet“ komandai per pirmuosius du kėlinius pelnė 17 taškų, „Šilutės“ ekipoje išsiskyrė 18 taškų surinkęs E. Sederevičius.

„Šilutė“ tritaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį, tačiau „CBet“ atsakė mini spurtu 7:0 (61:49). Jonaviečiai toliau didino skirtumą – po Aurimo Urbono ir E. Šeškaus suregztos kontraatakos rezultatas tapo 71:56.

„Šilutė“ buvo nubausta technine pražanga, kai po minutės pertraukėlės aikštelėje pasirodė šeši šeimininkų žaidėjai. T. Delininkaitis įmetė nuo baudų metimo linijos, netrukus pridėjo tritaškį ir padidino pranašumą iki 84:61. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 86:66.

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. „Šilutė“ negrąžino intrigos. „CBet“ kontroliavo situaciją ir laimėjo rungtynes 106:86.

„CBet“ šiose rungtynėse pataikė net 69 proc. dvitaškių (33/48) ir atliko 30 rezultatyvių perdavimų. 22 taškus surinkęs Darius Tarvydas buvo rezultatyviausias „CBet“ žaidėjas. E. Sederevičius „Šilutei“ pelnė 25 taškus.

Tad finalo ketverto pirmąja dalyve tapo Jonavos „CBet“, o antrąjį kelialapį iškovojo nei karto nesuklupusi praėjusių metų čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri seriją prieš „Gargždų“ klubą laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0. Tuo tarpu Šakių „Vytis“ ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ ekipoms prireikė ir visų penkerių rungtynių serijos. Čia vietą finaliniame ketverte iškovojo „Vyčio“ klubas, laimėjęs seriją 3:2. Dar vienoje poroje nugalėtojas paaiškės šią savaitę. „Telšių“ ir Kauno „Žalgiris-2“ komandų akistatoje lygybė – 1:1.

Priminsime, jog NKL – VIKINGLOTTO 2020-2021 metų sezono finalo ketvertas vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet sezoną vainikuosiančios lemiamos kovos truks tris dienas – finalo ketvertas bus surengtas balandžio 1-3 dienomis.

Balandžio 1-ą, ketvirtadienį, įvyks abu pusfinaliai, kitą dieną bus žaidžiamos rungtynės dėl trečiosios vietos, o balandžio 3 dieną, šeštadienį, įvyks mačas dėl 2020-2021 metų sezono NKL – VIKINGLOTTO titulo.

Vadovaujantis Lietuvos įstatymais, finalo ketvertas vyks be žiūrovų. Pusfinalius ir rungtynes dėl trečiosios vietos tiesiogiai transliuos Delfi TV, o kovą dėl titulo bus galima išvysti per televiziją, Info TV eteryje.