Paskelbtas Miesto naujienos

PK ataskaitinis susirinkimas vyko nuotoliniu būdu

Penktadienis, 19 March 2021 16:00 Parašė 
Jonavos rajono PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas Jonavos rajono PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas Archyvo nuotr.

Šią savaitę Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariato (PK) viršininkas Šarūnas Martinkėnas visuomenei pateikė 2020 metų veiklos ataskaitą. Dėl COVID-19 paskelbto karantino ataskaitinis susirinkimas vyko nuotoliniu būdu.

Nusikalstamų veikų apžvalga

Praėjusių metų veiklos ataskaitoje dominavo labai daug skaičių, atspindinčių kriminogeninę situaciją rajone. Per minimą laikotarpį visoje Kauno apskrityje gauta 131750 pranešimų apie įvairias nusikalstamas veikas, tai kiek mažiau nei užpernai. 14252 iš jų pateikti elektroniniu būdu per www.epolicija.lt.

2020-aisiais Jonavos rajone užregistruota 830 nusikalstamų veikų, tai yra 83 daugiau nei 2019-aisiais. Tokį padidėjimą, Š. Martinkėno nuomone, galimai lėmė tautiečių sugrįžimas iš užsienio valstybių. Pasak PK viršininko, palyginti su 2019-aisiais, pavyko ištirti daugiau nusikaltimų (548), tad ištyrimo procentas siekia 65,9.

PK viršininkas akcentavo gana ženklų vagysčių augimą – 207 (užpernai 160), ištirtos 58 (2019 m. – 63). Praėjusiais metais įvykdyti 9 plėšimai, dviem atvejais mažiau nei 2019-aisiais.  Ištyrimų procentas – 66,7 (užpernai 90,9 proc.).

Prie ganėtinai augančių nusikaltimų pranešėjas priskyrė sukčiavimą, dažniausiai įvykdomą elektroninėje erdvėje. Pernai užregistruoti 26 sukčiavimo atvejai, palyginti su 2019-asiais, šešiais daugiau. Per metus pavyko ištirti 14 veikų.

Pastebėtos smurto artimoje aplinkoje didėjimo tendencijos. Pernai užregistruoti 184 smurtavimo atvejai, tai 33 daugiau nei 2019-aisiais. Šešiais atvejais padaugėjo viešosios tvarkos pažeidimų – 26 (buvo 20). Jų ištyrimo procentas sudaro 73,1 proc.

Didelis dėmesys buvo skiriamas kovai su narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. 2020-aisiais užregistruota 40 šios rūšies nusikaltimų, ištirtos 37 nusikalstamos veikos. Užpernai užregistruoti 48 atvejai, ištirti 42.

PK viršininkas pasidžiaugė, kad atkaklaus darbo ir didelių pastangų dėka, per ataskaitinį laikotarpį  sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius sumažėjo iki 4 (2019-aisiais buvo 14). 

Sėkmingi tyrimai

Pranešėjas atkreipė dėmesį į kelis išskirtinius, sudėtingus tyrimus, vadindamas juos sėkmingais. Vienas jų – nustatyti ir sulaikyti trys asmenys, kurie Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose įvykdė penkias vagystes. Atliekant kratas, jų būstuose buvo rasta ne tik daug įvairių pavogtų daiktų, bet ir didelis kiekis narkotinių medžiagų bei penki kilogramai sprogstamosios medžiagos – parako.

Sėkmingu tyrimu laikomas ir kitos nusikalstamos grupės išaiškinimas. Šiuo atveju pavyko nustatyti ir sulaikyti du asmenis, kurie įvykdė 17 vagysčių iš automobilių stovėjimo aikštelių, esančių Jonavoje, Kėdainiuose, Elektrėnuose, Ukmergėje, Kaišiadoryse. Į transporto priemonių salonus nusikaltėliai įsibraudavo išlaužę durelių spyneles arba išdaužę mašinų stiklus ir pagrobdavo įvairius daiktus.

Per 2020-uosius nustatyta ir išimta iš nelegalios apyvartos beveik 159 tūkst. vienetų tabako gaminių ir 210 litrų alkoholinių gėrimų.

Eismo įvykiai

Kalbėdamas eismo saugumo tema, pranešėjas akcentavo, kad pernai pastebėta įvykių mažėjimo tendencija. Jeigu užpernai užregistruoti 1005 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, tai pernai skaičius sumažėjo iki 862. Eismo įvykiuose sužeista 20-čia  asmenų mažiau negu 2019-aisiais. Tačiau nerimą kelia žuvusiųjų skaičius – 2020-aisiais avarijose žuvo 6 eismo dalyviai, užpernai – 4, o 2018-aisiais nebuvo nė vieno eismo įvykiuose žuvusio žmogaus.

Nelaimių keliuose priežastimis Š. Martinkėnas įvardijo saugaus greičio viršijimą ir neblaivius vairuotojus. Pranešėjas pastebėjo, kad, palyginti su 2019 metais, padaugėjo įvykių, kuriuos sukelia išgėrę vairuotojai, pernai dėl šios priežasties  užregistruoti 146 eismo įvykiai.

Prevencinė veikla

Atlikdami prevencinį darbą, PK pareigūnai nustatė ir stebėjo penkis rizikos taškus – A. Kulviečio g. 14, Mokyklos g. 10, Dariaus ir Girėno 10A, Sodų g. 50A ir Ruklio g. 10, Rukloje.  Trijuose iš jų pažeidimų skaičių pavyko sumažinti per 30 proc.

2020-aisiais 76 rizikos asmenims pritaikyta 318 įvairių prevencijos priemonių.

Viršininkas pasidžiaugė, kad kasmet daugėja Saugios kaimynystės grupių, kurių veikla padeda užkirsti kelią pažeidimams ar nusikalstamoms veikoms. „Ten, kur veikia tokios grupės, padaroma mažiau vagysčių arba jų skaičius išlieka stabilus“, – atkreipė dėmesį PK vadovas, pasidžiaugdamas, kad per ataskaitinį laikotarpį įkurtos penkios Saugios kaimynystės grupės, taigi šiuo metu rajone aktyviai veikia 27 tokie dariniai. PK bendruomenei talkina 9 policijos rėmėjai.

Pareigūnai įgyvendino ne vieną šimtą prevencinių priemonių – susitiko su Jonavos gyventojais, vedė diskusijas, skaitė paskaitas, kartu su policijos rėmėjais dalyvavo 12-oje reidų. 

Bendruomenės tikslai

Š. Martinkėnas  pabrėžė, kad Kauno apskrities policija pasitiki 73 proc. visuomenės, o tarp atskirų apskričių pasitikėjimas svyruoja nuo 56 iki 92 proc. Teigiamas veiklos įvertinimas skatina pareigūnus dar atsakingiau atlikti pareigas ir efektyviau dirbti.

Todėl šiems metams Jonavos rajono PK išsikėlė nemažai tikslų, tai: stiprinti gyventojų saugumą jų gyvenamoje aplinkoje, gerinti reagavimą į įvykius, ištirti kuo daugiau vagysčių, didesnį dėmesį skirti šešėlinės ekonomikos kontrolei bei mažinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų prieinamumą, kt.      

Baigdamas pranešimą, už bendradarbiavimą ir pagalbą karantino laikotarpiu PK viršininkas padėkojo „Kaimynų kaimynui“ – rajono merui Mindaugui Sinkevičiui,  Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui, Upninkų seniūnei Lolitai Nekrošienei, Užusalių kaimo bendruomenei, turinčiai daugiausia Saugios kaimynystės grupių, ir Karo policijai.

Teigiamas įvertinimas

Kauno apskrities VPK viršininkas Mindaugas Baršys padėkojo Jonavos PK bendruomenei už gerus darbo rezultatus, neprarastą motyvaciją šiuo sudėtingu koronaviruso pandemijos laikotarpiu, gerais žodžiais atsiliepė apie rajono Savivaldybės, socialinių partnerių bendradarbiavimą bei aktyvumą. Jis pabrėžė, kad šiemet bus siekiama pagerinti sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištyrimą, atlikti kuo daugiau aktyvių prevencinių veiksmų, siekiant sumažinti ir išaiškinti vagysčių skaičių, stiprinti darbą su pavojingiausiais Kelių eismo taisyklių pažeidimais ir neblaiviais vairuotojais, plėsti naujų technologijų panaudojimą veikloje ir t. t.    

 „Išklausius komisaro ataskaitą, matyti, kad Jonavos PK vadovybė ir visi darbuotojai nuveikė nemažą darbą. Karantinas, pandemija, reikalavimas vengti kontaktų su asmenimis, be abejo, sudarė sunkumų. Nors kai kurie rodikliai ir nepasiekė pačių aukščiausių reikšmių, bet rezultatai yra neblogi. Mes, kaip policijos veiklą baudžiamajame procese kontroliuojanti institucija, esame patenkinti pasiekimais. Ateityje norėtųsi, kad tyrimų kokybė pakiltų šiek tiek į aukštesnį lygį. Tokia mūsų žinutė ikiteisminio tyrimo įstaigai. Ačiū už nuveiktą darbą“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros, Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Šiulys.

Mintimis pasidalijo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, Lietuvos Respublikos Seimo nario Eugenijaus Sabučio padėjėja Audronė Bagdonavičienė, seniūnų vardu kalbėjo Bukonių seniūnijai vadovaujantis Arturas Narkevičius, kiti.

Irena BŪTĖNAITĖ

Atnaujinta Penktadienis, 19 March 2021 16:04
Web Analytics