Paskelbtas Aktualijos

„AstraZeneca“ vakcina skiepysis šalies vadovai, gyventojai galės rinktis

Penktadienis, 19 March 2021 08:40 Parašė 

Sveikatos apsaugos ministerija, gavusi naujas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijas, palaikančias Europos vaistų agentūros (EVA) poziciją dėl vakcinos naudos suvaldant koronaviruso pandemiją, atnaujina gyventojų skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina.

Šiandien, įvertinusi visų Europos Sąjungos (ES) šalių pateiktus duomenis apie netikėtas nepageidaujamas šalutines reakcijas po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), EVA atmetė galimas sąsajas tarp nustatytų tromboembolinių reiškinių ir minėtosios vakcinos, tačiau numato nuolat stebėti ir analizuoti visus fiksuojamus šalutinių reakcijų atvejus. 

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, akistatoje su pandemija racionaliausias pasirinkimas yra pasikliauti mokslu. 

Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu svarbiausia užtikrinti nenutrūkstamą vakcinacijos procesą.

„Sudėtingais laikais visada atsiras norinčių kiršinti ir skaldyti. To negalime leisti, svarbi kiekviena diena, kiekvienas apsaugotas žmogus – privalome užtikrinti nuoseklų vakcinacijos procesą, kad galėtume pagaliau grįžti į įprastą gyvenimą. Atsižvelgdami į tai, kad kai kurie gyventojai visgi teikia pirmenybę vieno ar kito gamintojo vakcinai, nusprendėme koreguoti vakcinacijos tvarką suteikdami šią galimybę“, – teigia ministras.

Skiepysis šalies vadovai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį paskelbė, kad skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupių sąrašas bus papildytas šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariai.

„Šiandien dar pasirašysiu įsakymą, kuriuo papildysiu vakcinuojamų gyventojų grupes, įtraukiant Lietuvos prezidentą, Seimo ir Vyriausybės narius“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras.   

„Siekdami parodyti pasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, sutarėme, kad pirmadienį viešai skiepysis prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir aš“, – pridūrė jis. 

Gyventojai galės rinktis

Gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina. Vakcinavimo centrai galės greičiau vykdyti perėjimą iš vienos prioritetinės grupės į kitą, t.y., jei tuo metu vakcinuojamoje grupėje nebus pakankamai skiepytis tam tikra vakcina, bus galima drąsiai ją siūlyti kitų prioritetinių grupių asmenims. 

Dar vienas pakeitimas, skatinantis greitesnę imunizaciją ir efektyvesnį vakcinų naudojimą, tiesiogiai susijęs su paskirstymu: nuo šiol vakcinos bus skirstomos savivaldybėms ne tik pagal gyventojų skaičių, bet ir  atsižvelgiant į skiepijimo tempus. Tai reiškia, kad savivaldybės, kurios greičiau skiepija gyventojus, gaus daugiau vakcinų. Esant poreikiui, joms taip gali būti perskirstomos vakcinos iš tų savivaldybių, kuriose dėl lėtesnio skiepijimo susikaupia vakcinų likučiai.

Parengta pagal SAM inf.

Web Analytics