Paskelbtas Krepšinis

NKL čempionato lyderiams Jonavos krepšininkams priešinasi Šilutės komanda

Pirmadienis, 15 March 2021 08:39 Parašė

NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalio seriją pergale pradėjo Jonavos „CBet“, kuri namie 94:77 (18:14, 28:27, 24:15, 24:21) nugalėjo „Šilutę“.

Jau pirmosiomis minutėmis „CBet“, daugiausia – greitomis atakomis, susikrovė dviženklę persvarą (11:0), tačiau po minutės pertraukėlės „Šilutė“ atsakė spurtu 9:0. Liamas O'Reilly pelnė penkis taškus iš eilės ir išlaikė „CBet“ priekyje (16:11). Po pirmojo kėlinio jonaviečiai pirmavo 18:14.

Tomas Delinininkaitis antrąjį kėlinį atidarė dviem tritaškiais, tačiau „Šilutė“ laikėsi šalia – 24:18. T. Delininkaitis dar kartą pataikė iš toli, kelias atakas iš eilės užbaigė Kahlilas Thomas – 33:25.

Valdas Vasylius galingai sužaidė kelių minučių atkarpą ir „Šilutė“ sumažino atsilikimą iki minimumo (42:41). Įpusėjus mačui „CBet“ turėjo 5 taškų pranašumą (46:41).

V. Vasylius vidutinio nuotolio metimu išlygino rezultatą (46:46), ir tai tarsi pažadino Virginijaus Šeškaus auklėtinius. Gediminas Žalalis pataikė iš toli ir pratęsė „CBet“ spurtą iki 9:0. G. Žalalis pridėjo du taškus su pražanga ir „Cbet“ atitrūko 64:52. Po trijų kėlinių „CBet“ pirmavo 70:56.
L. O’Reilly sukūrė keletą puikių epizodų, Edvinas Šeškus sėkmingai „pacentravo“ ir skirtumas augo – 75:56. „Šilutė“ bandė gelbėtis tolimais metimais, ir likus keturioms minutėms dar priartėjo iki 13 taškų skirtumo, bet galiausiai „CBet“ vėl įgijo 19 taškų persvarą bei šventė pergalę.

Jonavos komandai Liamas O'Reilly per 20 minučių pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šilutės ekipos gretose pasižymėjo Valdas Vasylius, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 21 taškas (7/14 dvit., 1/3 trit., 4/5 baudų), 9 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

„CBet“: Liamas O'Reilly 18 (4/5 dvit., 3/5 trit.), Kahlilas Thomasas 15 (7/11 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.), Tomas Delininkaitis 14 (4/6 trit.), Gediminas Žalalis 11, Darius Tarvydas 10 (5/7 dvit., 10 atk. kam., 2 blok.), Edvinas Šeškus (4/6 dvit.) ir Ignas Labutis po 8.

„Šilutė“: Linas Lekavičius (6/11 dvit., 3/6 trit.) ir Valdas Vasylius (7/14 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.) po 21, Ernestas Sederevičius 15 (4/9 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 2 blok.), Herkus Kumpys 8 (2/6 trit.), Justinas Tayloras 7 (7 atk. kam.).

Dramatiškose Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) rungtynėse Jonavos „CBet“ rezultatu 85:88 (22:26, 18:20, 21:20, 24:20) nusileido „Šilutei“ ir ketvirtfinalio serijos rezultatas tapo 1:1.

Linas Lekavičius šeimininkams pelnė 31 tašką ir vilkte išvilko savo komandą į pergalę. „CBet“ rungtynių pabaigoje ištirpdė dviženklę persvarą, tačiau lemiamas Dariaus Tarvydo metimas nebuvo tikslus.

„CBet“ šiose rungtynėse prametė daugybę tritaškų iš patogių padėčių (6/27, 22 proc.), suklydo 16 kartų ir leido varžovams atsikovoti 17 kamuolių puolime.

Aurimas Urbonas maitino Kahlilą Thomą perdavimais – „CBet“ legionierius vos per pusę kėlinio pelnė 10 taškų ir sėdo pailsėti. Jonaviečiai išsiveržė į priekį 14:9. Tomas Delininkaitis pasiuntė tritaškį per Valdo Vasyliaus rankas (17:11), bet kelios nerezultatyvios „CBet“ atakos ir skirtumo nebeliko (17:17).

Darius Tarvydas ėmėsi darbo antrojo kėlinio pradžioje, atlikęs kelis sėkmingus reidus link krepšio (32:30). Virginijus Šeškus neskubėjo į aikštę grąžinti K. Thomo, be kurio „CBet“ žaidė beveik 10 minučių. L. Lekavičius pataikė iš toli, „Šilutė“ surengė greitą ataką ir šeimininkai vėl atsidūrė priekyje (34:39).

Aurimas Urbonas pataikė iš toli, bet „CBet“ įsibėgėti vis nesisekė. „Šilutė“ antrąjį kėlinį „uždarė“ tritaškiu ir komandos ilsėtis išėjo svečiams atsiliekant 40:46.

L. Lekavičius „Šilutei“ per pirmuosius du kėlinius pelnė 13 taškų, „CBet“ gretose rezultatyviausias buvo K. Thomas, surinkęs 12 taškų.

Trečiąjį kėlinį „CBet“ pradėjo klaidomis, „Šilutė“ – netiksliais metimais. Galiausiai Ernestas Sederevičius tolimu metimu nutraukė taškų tylą (40:49). L. Lekavičius toliau kėlė problemas jonaviečiams, kelis kartus pataikė Tadas Poška ir „Šilutė“ išlaikė atstumą (47:59).

T. Delininkaitis smeigė tritaškį ir „išrašė“ puikų perdavimą K. Thomui, bet jonaviečiams koją kišo anksti surinktos komandinės pražangos (54:64).

Liamas O’Reilly ir Laimonas Kisielius užbaigė dvi greitas „CBet“ atakas iš eilės, priversdami „Šilutę“ prašyti minutės pertraukėlės (58:64). L. O’Reilly pasinaudojo K. Thomo užtvara ir pabaigė kėlinį tiksliu tritaškiu (61:66).

T. Delininkaitis ir D. Tarvydas nepasinaudojo galimybėmis pataikyti iš toli, o L. Lekavičius tai padarė (61:69). L. O’Reilly suorganizavo dvi greitas atakas ir „CBet“ kiek priartėjo (69:73).

Ignas Labutis nepataikė visiškai laisvas iš toli, bet netrukus greitoje atakoje pelnė du taškus su pražanga. „Šilutė“ dar užsidirbo techninę pražangą ir skirtumas ištirpo iki dviejų taškų (73:75).

K. Thomas pelnė du taškus su ketvirtąja L. Lekavičiaus pražanga, o netrukus dar vienu metimu iš po krepšio išvedė „CBet“ į priekį – 80:79. T. Delininkaitis smeigė tritaškį kontraatakoje – 85:81.

Tiesa, netrukus T. Delininkaitis, praradęs kamuolį, užsidirbo techninę pražangą ir baigė pasirodymą. „Šilutė“ tuo pasinaudojo.

L. Lekavičius apžaidė K. Thomą vienas prieš vieną ir likus 20 sek. išvedė „Šilutę“ į priekį (85:86). D. Tarvydas pasirinko atakuoti iš toli, tačiau nepataikė ir „Šilutė“ šventė pergalę (85:88).

„Šilutė“: Linas Lekavičius 31, Valdas Vasylius 19, Ernestas Sederevičius 12, Herkus Kumpys 11.

„CBet“: Kahlilas Thomasas 22 (10/12 dvit., 26 naud. bal.), Darius Tarvydas (11 atk. kam., 21 naud. bal.) ir Tomas Delininkaitis po 14.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse užfiksuoti šie rezultatai: „Telšiai“ – Kauno „Žalgiris-2“ 96:87 (serija – 1:0), Šakių „Vytis“ – Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ 85:58, 78:84 ir 68:70 (serija – 1:2 ), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – „Gargždai“ 78:72 ir 86:75 (serija – 2:0).