Paskelbtas Miesto naujienos

Viešosios tvarkos skyriuje darbų tik daugėja

Trečiadienis, 10 March 2021 00:30 Parašė 

Antrus metus besitęsianti koronaviruso pandemija pakeitė ne tik individualių žmonių gyvenimą, bet pakoregavo ir įvairių įstaigų bei tarnybų darbą. Neliko nuošalyje ir Jonavos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) – be savo tiesioginių funkcijų, jo komanda vykdo ir kitas administracijos nurodytas veiklas, susijusias su COVID-19. Mintimis apie skyriaus darbą šiuo sudėtingu laikotarpiu sutiko pasidalyti VTS vedėjas Andrius Venckus.

Papildomi darbai

Viešosios tvarkos skyriuje dirba keturi darbuotojai. Pasak A. Venckaus, gavus papildomų funkcijų, susijusių su karantino reikalavimo vykdymo kontrole, veiklos padaugėjo, tačiau didesnių problemų nekyla – su darbo krūviu susidorojama.

Uždarius judėjimą tarp savivaldybių, sustiprinus kontrolę Velykų, Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis, šios tarnybos darbuotojai budėjo keliuose. A. Venckaus teigimu, pažeidėjų tikrai netrūko, pasitaikė tokių piliečių, kurie, net ir žinodami, kad gali pakliūti į teisėsaugos akiratį, automobilius vairavo neblaivūs.

„Pažeidėjų pasitaikė ne vienas. Stebino tai, kad pro kontrolės postą drįso važiuoti net apgirtę vairuotojai. Žinoma, už tai jų laukė nemalonumai. Kaip ir visoje šalyje, taip ir Jonavos rajone buvo gyventojų, kurie iš savo gyvenamosios vietos judėjo be reikšmingų priežasčių, bet galbūt norėdami papramogauti. Tokiems fantazuotojams teko apsukti transporto priemonę ir grįžti į namus“, – komentavo VTS vedėjas.

Policijos pareigūnai, budėję kontrolės postuose, teigė išgirdę įvairių istorijų apie kelionėn išsiruošusius jonaviečius. Vieni sakė norintys naujametę eglę Vilniuje iš arti pamatyti, kitiems Jonavoje „pritrūko“ erdvių pasivaikščioti ir t. t.

Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kontroliavo, kaip piliečiai laikosi reikalavimo dėvėti apsaugines veido kaukes. „Mūsų skyriaus pastangomis nustatyta nemažai tokių pažeidėjų. Jiems teko skirti administracines nuobaudas dėl veido kaukių nedėvėjimo. Taip pat tikrinome ir fiksavome saviizoliacijoje esančius asmenis. Kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais atlikome tikslinius patikrinimus maisto prekių parduotuvėse ir maitinimo įstaigose“, – vardijo A. Venckus.

Kol kas papildomų funkcijų nemažėja, priešingai, atlaisvinant karantino reikalavimus, jų gali padaugėti. Pavyzdžiui, neseniai sušvelninus ar panaikinus kai kuriuos draudimus, leista veikti paslaugas teikiančioms įmonėms. Tad VTS kontroliuos paslaugų teikimo bei prekybos vietas.

„Pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktus sąrašus ir toliau tikriname, kaip saviizoliacijoje esantys asmenys laikosi nustatytų reikalavimų. Pažeidimus daro įvairaus amžiaus žmonės. Metai čia neturi reikšmės. Manome, kad viską lemia gyventojų sąmoningumas ir atsakingumas“, – dalijosi nuomone pašnekovas.

Keturkojų „dovanos“

Kiekvieną pavasarį  visiems miestiečiams nuotaiką gadina keturkojų „dovanėlės“ įvairiose vietose – vaikų žaidimų aikštelėse, ant žalių vejų, gatvių ir šaligatvių. Šiemet tų „minų“ taip gausu, kad reikia akylai stebėti, kur padėti koją. Tai rodo, jog augintinių šeimininkai, vedžiodami šunis, tapo, švelniai tariant, teršėjais, nes     ekskrementų neberenka. Tokios krūvos kelia šleikštulį, o mažamečius verčia žiaugčioti.

Kita vertus, veterinarijos gydytojai tikina, kad šunų išmatos yra pavojingos sveikatai, nes nuo jų galima susirgti užkrečiamąja liga. Šios srities specialistai teigia, jog jų išmatose gali būti įvairių kirmėlių ir milijonai ilgai gyvybingomis išliekančių bakterijų. Tai esą vienas didžiausių salmonelių, giardijų ir įvairių rūšių kirminų šaltinių. Specialistų teigimu, viename naminių gyvūnų išmatų grame yra vidutiniškai 23 milijonai fekalinių koliforminių bakterijų.  Įvairios bakterijos šunų išmatose gali išgyventi net iki keleto metų ir sukelti sunkias ligas, infekcijas, pavojingas žmogaus gyvybei.

„Toks gražus miestas pavirto savotišku šunų tualetu. Augintinių vedžiotojai, nerenkantys paliktų „minų“, dabar patys klampoja per dėl jų kaltės atsiradusias fekalijas. Žmogus tampa pats sau priešu. Jokios atsakomybės, jokios pagarbos kitiems gyventojams. Matyt, gerumu ir gražiais pamokymais tokių nevalyvų asmenų nebeišauklėsime, reikia imtis griežtų priemonių. Bausti tokius apsileidėlius ir kenkėjus! Juk tam yra pareigūnai,  argi nemato Viešosios tvarkos skyrius? Suprantu, kad laiką atima COVID-19 reikalai, bet šunų išmatos gali užnešti naują virusą. Ar esame    apsaugoti dar nuo vienos infekcijos?“ – piktinosi Jonavos gyventojas.

Viena iš VTS veiklos funkcijų –kontroliuoti, kaip Savivaldybės teritorijoje laikomasi gyvūnų laikymo ir auginimo taisyklių. A. Venckus pabrėžė, kad net ir dabar, siaučiant karantinui ir didelį dėmesį skiriant pandemijos suvaldymui, tarnyba šunų klausimo neužmiršo. Bet jis nėra pirmaeilis – esą svarbesnių reikalų.

„Tokia padėtis kartojasi kiekvieną pavasarį, matome, kad žmonės nejaučia atsakomybės už augintinių elgesį. Šiemet už šunų ekskrementų nesurinkimą administracinių nuobaudų dar nepaskyrėme, tačiau žodinis įspėjimas pareikštas ne vienam keturkojį vedžiojusiam asmeniui, – akcentavo VTS vedėjas. – Malonu, kad daugėja gyventojų, kurie yra nepakantūs tokiems nevalyviems šeimininkams ir apie pažeidėjus praneša Viešosios tvarkos skyriui, pasidalija informacija socialiniuose tinkluose. Visuomenės pagalba iš tiesų labai reikalinga, nes tik būdami vieningi pasieksime teigiamų rezultatų ir sudrausminsime apsileidusius šeimininkus. Primenu, kad už Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus šunų laikytojams numatytas įspėjimas arba piniginė bauda nuo 30 iki 120 eurų.“

Apie rūkymą

Praėjusiais metais Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį rūkyti daugiabučių namų  balkonuose. Tačiau draudimas galioja tik tada, jei bent vienas namo gyventojas pareiškia nepasitenkinimą dėl tokio kaimyno įpročio. A. Venckaus teigimu, šiais metais Jonavos mieste ir rajone septynių daugiabučių namų gyventojai jau pateikė prieštaravimus dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose.

„Administracijos direktorius pasirašė įsakymus, kuriais šiuose daugiabučių namų balkonuose uždrausta rūkyti. Už reikalavimų nevykdymą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų“, – aiškino pašnekovas.

Apie draudimo rūkyti pažeidimus Savivaldybės administracijai ar policijai gali pranešti asmenys tik tame daugiabutyje, kuriame yra deklaravę gyvenamąją vietą. Kartu su skundu turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes.

„Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme numatyta, kad policijos ar Savivaldybės administracijos pareigūno reikalavimu buto savininkas turi šiam pareigūnui nurodyti rūkiusiojo vardą, pavardę, adresą. Jeigu būsto šeimininkas atsisakys atskleisti duomenis, jis gali būti baudžiamas nuo 30 iki 120 eurų“, – pridūrė A. Venckus.

Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams šiuo pandemijos metu darbų nestinga. Nelengva visus atlikti taip, kad ir gyventojai būtų patenkinti, ir rezultatas būtų geras.  „Laukiame ir tikimės, kad pagaliau ateis laikas, kai virusas, esantis šalia mūsų, pasitrauks. Mes, skyriaus darbuotojai, dažnai keliame klausimą: kas pirmas – virusas ar skiepas? Žinoma, norėtume pirmumą suteikti skiepui“, – taip optimistiškai pakalbį baigė Jonavos rajono savivaldybės VTS vedėjas A. Venckus.

Irena BŪTĖNAITĖ

Web Analytics