Paskelbtas Renginiai

Jonavos krašto muziejus tikisi vasarą organizuoti stovyklas ir ekspedicijas

Trečiadienis, 10 March 2021 00:15 Parašė 
Tikimasi, kad vasarą muziejus vėl galės organizuoti jau tradicine tapusią vaikų stovyklą „Amatų pynė“ Tikimasi, kad vasarą muziejus vėl galės organizuoti jau tradicine tapusią vaikų stovyklą „Amatų pynė“ Muziejaus archyvo nuotrauka

Senojoje klasicistinio stiliaus arklių pašto stotyje šiuo metu įsikūręs Jonavos kultūros centro Krašto muziejus – viena pagrindinių Jonavos miesto ir rajono kultūros arterijų. Apie muziejaus veiklas, ateities planus pasakoja jo vadovė Daiva Petrikėnienė.   

Edukaciniai užsiėmimai

Įprastai muziejus lankytojams siūlo įvairias veiklas – čia gausu edukacinių programų, organizuojami įvairūs renginiai, paskaitos, žygiai, ekskursijos, o dailės skyriuje lankytojų akis ir širdis džiugina keičiamos parodos. Tačiau, pasak Jonavos krašto muziejaus vadovės, pačios populiariausios yra edukacinės veiklos.

„Labai džiaugiamės, kad sulaukiame didelio moksleivių dėmesio. Jiems siūlome daugiau nei 20 įvairių edukacinių programų, įtrauktų į Kultūros paso paslaugų rinkinį. Edukacijų temos yra labai įvairios – daugiausia, žinoma, supažindiname su mūsų krašto tradicijomis, kalendorinėmis šventėmis, papročiais. Vykdome ir istorinės tematikos edukacijas, pavyzdžiui, pasakojame vaikams apie žydų paveldą Jonavoje, pristatome miesto istoriją, jo įkūrėjus didikus Kosakovskius ir t.t.“, – pasakoja D. Petrikėnienė ir prideda, kad edukacijos, pasinaudojus Kultūros paso programa, vaikams yra nemokamos.

Kultūros pasas yra priemonė, kuri prieinama visiems šalies moksleiviams, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo programas. Ja siekiama ugdyti kultūros pažinimo įpročius, plėsti savo kultūros patirtį.

Kol vaikai mokosi namuose, muziejaus kolektyvas sugalvojo paįvairinti jų ugdymo procesą ir edukacines programas pradėjo vykdyti ir nuotoliniu būdu. „Žinoma, tokiu atveju moksleiviams galime pasiūlyti mažiau praktinio darbo, tačiau stengiamės per teoriją vaikus supažindinti su įvairiomis tradicijomis. Esame laimingi, kad mūsų edukacinės programos ir karantino metu yra ne mažiau paklausios“, – džiaugiasi D. Petrikėnienė.

Planuoja vasaros veiklas

Ir prasidėjus vasaros atostogoms, muziejaus komanda nepamiršta moksleivių ir organizuoja jiems edukacines veiklas. „Birželio mėnesį mūsų edukatorė tradiciškai rengia savaitę trunkančią vaikų stovyklą „Amatų pynė“. Į ją kviečiami ir rajono tautodailininkai, kurie mokiniams pristato savo amatus, supažindina su jų paslaptimis ir išmoko, kaip patiems pasigaminti dirbinių. Be to, stovykloje vaikai žaidžia įvairius liaudies žaidimus, mokosi tradicinių šokių ir pan.“, – pasakoja muziejaus vadovė D. Petrikėnienė.

Muziejaus edukatorė per moksleivių atostogas organizuoja ir įvairias ekspedicijas Jonavos krašte, kurių metu renkama kraštotyrinė medžiaga. Vėliau pagal surinktą medžiagą ruošiamos vaikams skirtos edukacijos. D. Petrikėnienė viliasi, kad ir šią vasarą bus galima organizuoti jau tradicinėmis tapusias veiklas.

Tęsiami rekonstrukcijos darbai

Muziejaus vadovė džiaugiasi, kad jos vadovaujama įstaiga po truputį atsinaujina. Dar 2008 metais buvo rekonstruotas pagrindinis muziejaus korpusas, o likę du dar laukia savo eilės. Šiuo metu atnaujinamas istorijos skyrius. „Išorės darbai yra baigti, dabar tvarkomas vidus. Tikimės, kad per šiuos metus darbai bus baigti. O kitais metais jau numatytos lėšos paskutinio – etnografijos – korpuso renovacijai“, – pokalbį baigia pašnekovė.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.

ASKM logo ONLINE

Web Analytics