Jonavos krepšininkai krito Gargžduose, bet dabar laukia atkrintamųjų

Pirmadienis, 01 March 2021 08:54 Parašė

Paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) reguliariojo sezono rungtynėse Jonavos „CBet“ (24-4) išvykoje 83:105 (17:27, 25:25, 21:19, 20:34)  nusileido „Gargždams“ (18-10).

CBet“ šiose rungtynėse vertėsi be Gedimino Žalalio, Laimono Kisieliaus, Nedo Rauluševičiaus bei Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės kandidatų stovykloje esančių Dariaus Tarvydo bei Aurimo Urbono.

„CBet“ komandai rungtynės nieko nelėmė – Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau anksčiau užsitikrino pirmą vietą reguliariajame NKL sezone. „Gargždams“ pergalė leido finišuoti penktoje pozicijoje. Penkis tritaškius per pirmąjį kėlinį sumetę (5/8) Gargždų krepšininkai įgijo dviženklę persvarą (17:27). Didžiausią galvos skausmą svečiams kėlė Mantas Ruikis, per pirmąjį ketvirtį sumetęs 10 taškų (3/3 trit.).

M. Ruikis ir Modestas Kumpys neatlyžo ir antrojo kėlinio pradžioje, padidinę „Gargždų“ persvarą (20:34). „CBet“ gyvybę palaikė du Edvino Šeškaus tolimi šūviai. M. Ruikis pelnė dar penkis taškus be atsako ir „Gargždai“ nutolo 25:42. Liamas O’Reilly sužaidė kelis sėkmingus epizodus, Kahlilas Thomas išnaudojo perdavimus po krepšiu, o Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį per rankas. Iki pertraukos „CBet“ kiek nukando skirtumą – 42:52. M. Ruikis „Gargždams“ per du kėlinius pelnė 24 tašku, „CBet“ ekipoje rezultatyviausias buvo E. Šeškus, surinkęs 13.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem Jono Dumašiaus tritaškiais, bet T. Delininkaitis ir I. Labutis atsakė tuo pačiu. Dar kelis kartus pavyko apsiginti skirtumas sumažėjo iki šešių taškų (52:58).

I. Labutis pataisė netikslų komandos draugo metimą – 54:60. Bet vėl prabilo M. Ruikis. Po trijų kėlinių „CBet“ atsilikinėjo 63:71.
M. Ruikio tritaškių šou tęsėsi. Snaiperis įsūdė 38-ąjį tašką, o „Gargždai“ ketvirto kėlinio pradžioje vėl pabėgo į priekį (63:80). L. O’Reilly ir E. Šeškus sureagavo pataikydami tris tolimus metimus (72:82).

Vis dėlto neįtikėtinu taiklumu tritaškius mėtę „Gargždai“ užtikrintai sužaidė rungtynių pabaigą, „CBet“ pralaimėjo 83:105.

„Gargždai“ tritaškius metė net 65 proc. (17/26) taiklumu, o M. Ruikis surinko 40 taškų (7/9 trit.). „CBet“ ekipoje rezultatyviausi buvo L. O‘Reilly (21) ir E. Šeškus (17). M. Ruikis pakartojo šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą, kuris iki šiol priklausė Šakių „Vyčio“ puolėjui Aurelijui Pukeliui.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 40 (7/9 trit., 5 rez. perd.), Modestas Kumpys 23 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Jonas Dumašius 17 (5 atk. kam.), Ernestas Bružas 12 (6 rez. perd.).

„CBet“: Liamas O'reilly 21 (5/8 dvit.), Edvinas Šeškus 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Kahlilas Thomasas 15 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 13 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Ignas Labutis 12 (5 atk. kam.).

„Jonava“ komanda užėmė pirmąją vietą, o štai „Gargždai“ po šios pergalės iš šeštosios vietos pakilo į penktąją.

Praėjusios savaitės antradienio vakare baigėsi NKL – VIKINGLOTTO reguliariojo sezono kovos, po kurių paaiškėjo atkrintamųjų poros.

Pirmą vietą turnyrinėje lentelėje užėmusi Jonavos „CBet“ (24-4) ekipa, antroje vietoje likęs Šakių „Vytis“ (21-7), trečią poziciją iškovoję „Telšiai“ (20-8) ir ketvirtoje vietoje atsidūrusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (20-8) iškart pateko į ketvirtfinalį.

„Telšių“ krepšininkai trečioje pozicijoje atsidūrė paskutiniame ture įveikę Marijampolės klubą.

5-12 vietose likusios komandos jau pradėjo savo kovas aštuntfinalyje, kurios prasidės jau vasario 27 dieną, šeštadienį. Šiame etape ekipos žais serijose iki dviejų pergalių.

Pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse „Gargždai“ 93:781 nepaliko šansų Vilniaus „Perlui Energijai“, Kauno „Žalgiris-2“ taip pat be didesnio vargo 85:71 įveikė Molėtų „Ežerūną-Atletą“, Palangos „Kuršiai“ 76:67 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“. Tuo tarpu dramatiškai baigėsi Mačas Šilutėje, kur šeimininkai paskutinėmis akimirkomis 87:85 palaužė Vilkaviškio „Perlą“. Būtent šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su reguliaraus sezono nugalėtojais Jonavos „CBet“ krepšininkais.

Atsakomosios šių pirmųjų rungtynių kovos vyksta kovo 2-3 dienomis, o jei prireiks trečiųjų rungtynių, jos vyks kovo 6-7 dienomis.