Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Krepšinis

Jonavos „CBet“ pirmą kartą tapo reguliaraus sezono nugalėtojais

Pirmadienis, 22 February 2021 08:21 Parašė

Jau šią savaitę baigsis 2020-2021 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Vikinglotto-NKL) reguliarusis sezonas, kurį stipriai pakoregavo pandemija. Komandoms, sužaidus du čempionato ratus, iš karto prasidės ir atkrentamosios varžybos. Pirmą kartą šios lygos istorijoje reguliaraus sezono nugalėtoja tapo Jonavos „CBet“ komanda. Praėjusią savaitę jonaviečiai sužaidė dar trejas rungtynes ir jau pirmosiose užsitikrino pirmąją vietą.

Antradienį Jonavos „CBet“ namuose 96:66 (31:16, 27:16, 26:16, 12:18) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (10-18) ir tapo nepavejamas.

Vos prasidėjus rungtynėms „CBet“ spurtavo 14:0 ir atitrūko nuo varžovų (17:3). Ketvirčio pabaigoje „Neptūnas-Akvaservis“ pradėjo rinkti taškus, tačiau jonaviečiai laimėjo kėlinį 31:16. Liamas O‘Reilly vien per pirmąjį kėlinį pelnė 9 taškus.

Anksti įgyta solidi persvara suteikė daugiau žaidimo laiko jauniesiems „CBet“ žaidėjams. Be to, šiame mače Jonavos klubas vertėsi be Gedimino Žalalio ir Edvino Šeškaus.

Dvitaškius mesdama 66 proc. (18/27), o tritaškius – 57 proc. (4/7) taiklumu, „CBet“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 58:32.

Po pertraukos Kahlilas Thomasas toliau dominavo baudos aikštelėje, o po Aurimo Urbono dėjimo persvara pasiekė 30 taškų (73:43). Po trijų kėlinių „CBet“ pirmavo 84:48, o paskutiniame ketvirtyje šeimininkai sutvarkė formalumus.

„CBet“: Kahlilas Thomasas 25 (12/14 dvit., 8 atk. kam., 26 naud. bal.), Liamas O'Reilly 14, Laimonas Kisielius 12, Tomas Delininkaitis 11 (7 rez. perd.), Nojus Pankratjevas 10.

„Neptūnas-Akvaservis“: Lukas Kreišmontas 12, Adomas Sidarevičius 9, Gabrielius Mažeika ir Mintautas Mockus po 8.

Pirmą vietą reguliariajame NKL sezone užsitikrinusi Jonavos „CBet“ ketvirtadienį išvykoje 70:86 (15:23, 28:14, 14:21, 13:28) nusileido Šakių „Vyčio“ ekipai ir čempionate patyrė tik trečiąją nesėkmę. Šis pralaimėjimas Jonavos komandai jau nieko nelėmė.

Po dviejų kėlinių „CBet“ pirmavo 6 taškais (43:37), bet trečiojo ketvirčio pradžioje šeimininkai spurtavo 11:0 ir įgijo 5 taškų persvarą (48:43).

Po trijų kėlinių „Vytis“ pirmavo 1 tašku (58:57), o sužaidus 34 minutes – 3 taškais (66:63).

Tuomet Paulius Beliavičius ir Paulius Semaška smeigė po tritaškį, Aurelijus Pukelis ir P. Beliavičius pataikė po dvi baudas ir likus 4 minutėms „Vytis“ atitrūko iki 9 taškų (76:67). Lemiamu metu Mindaugas Stašys pataikė šešias baudas ir šeimininkų persvarą padidino iki 16 taškų.

Šakių komandai D. Lavrinovičius per 31 minutę pelnė 24 taškus (5/8 dvit., 4/7 trit.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus.

Jonavos ekipos gretose išsiskyrė Darius Tarvydas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 13 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit.), 6 atkovoti kamuoliai ir 20 naudingumo balų.

„Vytis“: Darjušas Lavrinovičius 24 (5/8 dvit., 4/7 trit., 11 atk. kam., 28 naud. bal.), Aurelijus Pukelis 15 (5/5 dvit., 5/7 baud., 5 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 13 (3/4 trit.), Mindaugas Stašys 11 (7/8 baud., 4 rez. perd.), Paulius Beliavičius (1/6 trit., 4 rez. perd., 5 per. kam.) ir Paulius Semaška (1/5 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.) po 7.

„CBet“: Kahlilas Thomasas 14 (5/11 dvit., 4/8 baud., 8 atk. kam.), Laimonas Kisielius (6/9 dvit.) ir Darius Tarvydas (6 atk. kam.) po 13, Ignas Labutis 11 (3 per. kam.), Aurimas Urbonas (6 rez. perd.), Liamas O'Reilly (1/5 trit., 4 rez. perd., 7 kld.) po 7.

Šeštadienį Jonavos „CBet“ (24-3) sužaidė fantastišką ketvirtą kėlinį ir permainingose Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) rungtynėse 96:83 (17:15, 26:25, 16:24, 37:19) nukovė Marijampolės „Sūduvos-Mantingą“ (20-7). Taip nutrūko marijampoliečių septynių pergalių serija.

Po trijų kėlinių „CBet“ atsilikinėjo 59:64, bet Liamo O’Reilly ir Tomo Delininkaičio tritaškiai vėl išvedė Jonavą į priekį (65:64). Į tritaškių fiestą įsitraukė ir D. Tarvydas, o „CBet“ kiek atitrūko (75:68).

Po dar vieno T. Delininkaičio tritaškio grįžo dviženklis pranašumas (80:70), o A. Urbonas pridėjo tritaškį nuo lentos (83:70). Septynių minučių atkarpą „CBet“ laimėjo 30:10, ketvirtąjį kėlinį – 37:19. Galutinis rungtynių rezultatas – 96:83.

Tai pirmas kartas šį sezoną, kai „Sūduva-Mantinga“ praleido daugiau nei 90 taškų.

Jonavos ekipoje naudingiausiai žaidė I. Labutis, kuris per 22 minutes pelnė 18 taškų (5/5 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, sykį suklydo bei surinko 23 naudingumo balus.

Marijampoliečių neišgelbėjo ir puikus Žygimanto Šimonio pasirodymas, kuris per 32 minutes pelnė 26 taškus (4/4 dvit., 6/9 trit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir atkovojo 1 kamuolį, 3 sykius suklydo bei surinko 28 naudingumo balus.

„CBet“: Darius Tarvydas (4/7 trit.) ir Ignas Labutis (5/5 dvit.) po 18, Kahlilas Thomasas 17 (8/12 dvit.), Aurimas Urbonas 13 (3/5 trit.).

„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 26 (6/9 trit.), Šarūnas Beniušis 13 (6/6 dvit.), Rokas Ūzas 9.

NKL čempionato reguliariajame sezone liko nesužaistos tik dvi rungtynės, kurios vyks vasario 23 d. Tačiau jau dabar aišku, jog Jonavos „CBet“, Šakių „Vytis“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir „Telšiai“ užsitikrino vietas ketvirtfinalyje ir jos lauks savo varžovų. 5-12 vietas užėmusios ekipos šią savaitę pradės aštuntfinalio kovas.

Ketvirtfinalyje Jonavos „CBet“ žais su 8-9 vietas užėmusių komandų laimėtoju. Tad jonaviečiai rungtyniaus su „Šilute“ arba Vilkaviškio „Perlu“.