Paskelbtas Miesto naujienos

Svarbi žinia, planuojantiems statytis būstą

Trečiadienis, 17 February 2021 11:30 Parašė 

Šį mėnesį Jonavos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą “Dėl savivaldybės infrastruktūros diferencijavimo koeficientų ir įmokos tarifų patvirtinimo“. Neišsigąskit griozdiško pavadinimo. Toliau bus įdomiau.

Sprendimo esmė ta, kad nuo liepos 1 dienos visi asmenys, norintys statyti gyvenamąjį namą, komercinį pastatą, norėdami gauti statybos leidimą, privalės sumokėti  tam tikrą mokestį. Pagal sprendimo projektą jis galėtų siekti 50 eurų už kvadratinį metrą. Kad nereiktų kalkuliatoriaus, pateikiu pavyzdį: už 100 m2 namą reiktų sumokėti iki 5000 (penkių tūkstančių) eurų. Visa tai už faktą ar galimybę, kad yra atvestos, o gal būt kada nors ir bus atvestos (nors nebūtinai) komunikacijos – vandentiekis, nuotekų šalinimas, gatvės, elektrą ir t.t.

Šis sprendimas nėra savivaldybės išsigalvojimas. Tvarką sugalvojo ministerijų klerkai, visą gyvenimą matantys tik per savo ministerijos, esančios Vilniuje, langą. Kaip patvirtino savivaldybės administracijos direktorius V. Majauskas, tvarka buvo kuriama atsižvelgiant į situaciją didmiesčiuose. Taip pat jis patvirtino, kad kažkuriose vietose šitos infrastruktūros gerinimo priemonės niekada, bent jau artimiausiu laiku, nebus įgyvendintos.

Bet – jei kirsti – tai visiems.

Planuojantiems kažką statyti, tikrai labai rekomenduočiau susirasti šį Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimą (2021-02-11, Nr.12TS-9). Jame yra daug įvairių koeficientų, todėl vieno recepto nėra.

O dabar, jei kam įdomu, apie pikantiškas detales.

Svarstant šį klausimą Kaimo reikalų komitete (jo narys aš esu), administracijos direktorius pareiškė kad sprendimo tikslas skatinti žmones keltis į kolūkius, atsiprašau, į gyvenvietes. Ar neprimena, ypač vyresnės kartos žmonėms, Sovietų sąjungos  1930 metų ir pokario Lietuvos, kai žmonės buvo varomi stoti į kolūkius, naikinat vienkiemius, istorijos? Teisingumo dėlei, tarybos posėdžio metu direktorius apie tai jau neužsiminė.

Kita detalė. Frakcija „Auganti Jonava“ siūlė, kad nulinis tarifas būtų taikomas iki metų pabaigos. Tikslas - kad asmenys, kurie dar nepradėjo rengti dokumentų, suskubtų tai atlikti. Meras Mindaugas Sinkevičius, deklaruojantis, kad turi 2 aukšto mokslo diplomus, šį siūlymą pavadino diskriminaciniu. Cituoju: „Diskriminacija (lot. discriminare, discriminatio – atskirti, atskyrimas) – teisių suvaržymas arba atėmimas asmeniui ar asmenų kategorijai dėl rasinių požymių, tautybėskalbosreliginių ar politinių įsitikinimų, turtinės ar socialinės padėties, gimimo vietos ir kt. Tai taip pat priemonės, kuriomis valstybė ar kelios valstybės apriboja kurios nors valstybės, jos atstovų ar piliečių, juridinių ir fizinių asmenų teises.“

Klausimas pirmos klasės mokiniui – ar siūlymas pratęsti tvarkos įvedimo sąlygas yra diskriminacinis? Daugiau nekomentuoju.

Retorinis klausimas – ar termino sutrumpinimas neįgaus korupcinio kvapo, neišsirikiuos eilutė prie valdžios, derinimo institucijų durų su prašymais kaip nors pagreitinti procesą. Ko reikia prašymams patenkinti, deja, visi supranta.

Egidijus Sinkevičius

Atnaujinta Trečiadienis, 17 February 2021 11:32
Web Analytics