Paskelbtas Krepšinis

Jonavos krepšininkai toliau triuškina varžovus

Pirmadienis, 15 February 2021 08:09 Parašė

Į pabaigą artėja 2020-2021 metų Nacionalinės krepšinio lygos (Vikinglotto-NKL) reguliarusis sezonas. Šiame sezone labai stipriai įvykius pakoregavo vyraujanti pandemija. Buvo pakoreguoti ir varžybų nuostatai. Šiemet nebebus antrojo etapo, kai komandos pagal pajėgumą dar pasidalindavo į dvi grupes ir toliau žaisdavo dėl 1-8 ir 9-15 vietų.

Pasibaigus dviem ratams ir visoms komandoms sužaidus po 28 rungtynes, iš karto čempionate prasidės atkrentamosios varžybos. 1-4 vietas užėmusios ekipos nerungtyniaus ir lauks ketvirtfinalio. Kitos 5-12 vietas užėmusios komandos (5-12, 6-11, 7-10, 8-9) tarpusavyje žais iki dviejų pergalių dėl patekimo į ketvirtfinalį.

Praėjusią savaitę toliau buvo žaidžiami reguliaraus sezono susitikimai. Vienos ekipos jau baigė varžybas ir laukia atkrentamųjų, kitos – jau  baigė sezoną, nes užėmė žemas vietas, o trečia grupė – atsargoje turi dar tikrai nemažai  rungtynių, tarp kurių ir Virginijaus Šeškaus vadovaujama Jonavos „CBet“ komanda. Jonavos krepšininkai toliau šluoja nuo savo kelio varžovus ir užtikrintai pirmauja čempionate. Praėjusią savaitę jie vėl sužaidė trejas rungtynes.

Pirmajame savaitės mače, antradienį, „CBet“  rungtyniavo namuose su Kauno „Žalgiris-2“ ekipa ir juos įveikė be didesnio vargo rezultatu 99:71 (20:23, 31:18, 25:15, 23:15).

Kahlilo Thomo ir Laimono Kisieliaus taškai išvedė „CBet“ į priekį rungtynių pradžioje (11:6). Į tai jaunieji žalgiriečiai atsakė laimėdami atkarpą 11:4. Persvėrę rezultatą kauniečiai po pirmojo kėlinio liko priekyje (20:23).

Tomo Delininkaičio tritaškis suteikė „CBet“ keturių taškų persvarą (32:28), bet „Žalgiris-2“ dviem tiksliais metimais susigrąžino minimalų pranašumą (32:33). Vis  dėlto kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Virginijaus Šeškaus komanda, dar iki pertraukos spėjusi įgyti dviženklę persvarą (51:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai spurtavo 7:0, bet T. Delininkaitis ir Liamas O’Reilly tritaškiais iš aikštės kampų kiek atšaldė „Žalgirio“ jaunimą (57:48). L. Kisielius pridėjo penkis taškus iš eilės, pasižymėjo kamuolį perėmęs D. Tarvydas ir „CBet“ pranašumas šoko iki 14-ikos taškų (64:50). Jonaviečiai nesigręžiojo atgal ir prieš paskutinį ketvirtį pranašumą padidino iki 20 taškų (76:56).

Ketvirtajame kėlinyje „CBet“ dar labiau didino skirtumą ir laimėjo rungtynes 99:71. Ketvirtajame kėlinyje rekordinė „CBet“ persvara buvo 34 taškai (93:59).

„CBet“: Kahlilas Thomasas 17 (8/10 dvit.), Edvinas Šeškus 16 (8/9 dvit.), Laimonas Kisielius 13 (2/3 trit.), Liamas O'Reilly (5 rez. perd., 3 per. kam.) ir Tomas Delininkaitis (4/5 trit.) po 12, Ignas Labutis 9 (7 atk. kam.), Gediminas Žalalis 7 (5 rez. perd., 3 per. kam.).

„Žalgiris-2“: Mantas Rubštavičius 16 (3/5 trit., 4 kld.), Giedrius Bergaudas 10 (5/9 dvit., 7 atk. kam.), Justinas Ramanauskas 9 (1/5 trit.), Radvilas Kneižys (2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Karolis Babušis (6/6 baud.) po 8, Vitalijus Kozys 7.

Solidžiomis pergalėmis Jonavos krepšininkai galėjo pasidžiaugti ir per kitas dvejas  rungtynes. Ketvirtadienį „CBet“ išvykoje susitvarkė su Mažeikių „Ereliais“, juos sutriuškindami 26-ių taškų skirtumu -  106:80 (23:11, 35:32, 27:16, 21:21).

Jautį už ragų „CBet“ griebė vos prasidėjus rungtynėms. Per septynias minutes „Ereliams“ leido pataikyti vos vieną metimą ir šoko į priekį 14:2. Po pirmojo kėlinio jonaviškiai pirmavo 23:11.

Nojus Pankratjevas parėmė kamuolį, nuskuodė į ataką ir padidino pranašumą iki 14 taškų (33:19), bet tolimais metimais „Ereliai“ priartėjo (35:27). „CBet“ suolelis užsidirbo techninę pražangą, o šeimininkai toliau mažino atsilikimą (37:33).

Du Liamo O’reilly tritaškiai grąžino „CBet“ atakas ant bėgių – 43:35. Po Kahlilo Thomo ir Laimono Kisieliaus dėjimų persvara vėl tapo dviženklė (48:35).

„Ereliai“ dvi atakas iš eilės pelnė taškus su pražangomis, bet Edvinas Šeškus ir L. O‘reilly atsakė lygiai tuo pačiu. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis L. O‘reilly dar spėjo perimti kamuolį ir švystelti jį iš aikštės vidurio. Įpusėjus rungtynėms „CBet“ pirmavo 58:43.

Igno Labučio ir E. Šeškaus taškai dar padidino persvarą – 66:45. Fantastiškai žaidė L. O’reilly – dukart iš eilės perėmė kamuolį ir pelnė 4 taškus iš eilės (71:49). Netrukus „CBet“ jau pirmavo 77:49.

„Ereliai“ neberado galimybių sugrįžti į rungtynes. Komandos lygiai sužaidė ketvirtąjį kėlinį, o „CBet“ išsivežė pergalę 106:80.

„CBet“ šiose rungtynėse žaidė be Dariaus Tarvydo ir Gedimino Žalalio.

Geriausias savo rungtynes atstovaujant Jonavos klubui sužaidė L. O'reilly, pelnęs 20 taškų, atlikęs 4 rez. perdavimus ir perėmęs 4 kamuolius. K. Thomas surinko 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

NKL – VIKINGLOTTO pirmaujantiems „CBet“ šiose rungtynėse neprireikė lyderio Dariaus Tarvydo paslaugų, kuris buvo registruotas mačui, tačiau ant parketo nepasirodė.

„Ereliai“: Augustinas Venckus 15 (5 rez. perd., 6 kld.), Mintautas Bulanovas ir Karolis Sapiega po 13, Danielis Baslykas 12 (5 kld.).

„CBet“: Liamas O'reilly 20 (4 per. kam., 23 naud. bal.), Kahlilas Thomas 19 (9/12 dvit., 14 atk. kam., 27 naud. bal.), Edvinas Šeškus 17 (6/7 dvit., 24 naud. bal.), Laimonas Kisielius 13 (5 rez. perd., 25 naud. bal.), Aurimas Urbonas 12 (5/6 dvit., 20 naud. bal.), Ignas Labutis 10.

Šeštadienį sporto arenoje „CBet“ Jonavos „CBet“  atitrūko pirmoje rungtynių pusėje ir Vilniaus „Perlą-Energiją“ įveikė 95:65 (23:10, 22:13, 24:26, 26:16). Virginijaus Šeškaus komandai trūksta vienos pergalės, kad užsitikrintų pirmąją vietą Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) reguliariajame sezone.

Jonavos ekipa nuo pat rungtynių pradžios dominavo rungtynėse. Didžiausia „CBet“ persvara buvo 32 taškai.

„CBet“ rungtynes pradėjo dviem idealiai atliktais deriniais – 4:0. Edvinas Šeškus kelis kartus sėkmingai „pacentravo“, o galiausiai pataikė ir  iš toli. Visas Jonavos atsarginių suolelis pakilo iš savo vietų, kai kamuolys po tolimo Edvino šūvio perskrodė tinklelį.  Tai jo pirmas tikslus tritaškis atstovaujant „CBet“. Iki tol per šešis mačus E. Šeškus buvo pramatęs visus 14 tolimų metimų. Pataikė, o „CBet“ atitrūko 13:6.

„Perlui-Energijai“ taškus dviem tritaškiais surinko Arnas Adomavičius, o šeimininkai greitomis atakomis didino skirtumą (17:6). Laimonas Kisielius ketvirtį užbaigė metimu po driblingo ir rezultatas tapo 23:10. Vilniečiai per pirmąjį kėlinį pataikė tik vieną dvitaškį (1/10), o E. Šeškus per aikštelėje praleistas 7,5 min. surinko 9 taškus.

Antrajame kėlinyje „CBet“ toliau negailestingai baudė jaunuosius „Perlo-Energijos“ žaidėjus, kai šie nesugebėdavo taikliais metimais užbaigti savų atakų (30:14). Po kelių nesėkmingų abiejų komandų atakų Tomas Delininkaitis smeigė tritaškį (33:14). Aurimas Urbonas ir Kahlilas Thomas surezgė krepšinio vadovėlių vertą „du prieš du“ (35:14).

Atsilošdamas, skriedamas už aikštės ribų T. Delininkaitis įsodino dar vieną tolimą metimą – 38:16. Įpusėjus mačui šeimininkai pirmavo 45:23, nepaisant to, kad suklydo net 12 kartų. Per pirmuosius du kėlinius „CBet“ dvitaškius metė 70 proc. (17/24) taiklumu, o rezultatyviausi buvo L. Kisielius bei E. Šeškus, pelnę po 9 taškus. A. Urbonas spėjo atlikti 7 rezultatyvius perdavimus.

„Yra broko, bet norime pasimėgauti krepšiniu, kol neatėjo atkrintamosios“, – per pertrauką INFO TV šypsodamasis sakė Virginijus Šeškus.

Tolimais metimais „Perlas-Enegija“ aptirpdė skirtumą (51:36). Dariui Tarvydui taip pat teko atsakyti tritaškiu,  o Ignas Labutis atsidengė po krepšiu (56:36).

Po pertraukos vilniečiai gerokai pagerino taiklumą ir sužaidė rezultatyvų trečiąjį kėlinį, per jį pelnydami daugiau taškų nei per pirmuosius du, tačiau „CBet“ solidų pranašumą išlaikė – 69:49.

Įsišaudę svečiai dar sumažino skirtumą (69:54), bet penkis taškus iš eilės pelnė ir Liamas O‘Reilly (74:54). E. Šeškus sėkmingai nuskuodė į greitą ataką, o netrukus išrašė perdavimą K. Thomo dėjimui.

D. Tarvydas pataikė iš toli ir užbaigė spurtą 15:0 (84:54). Likusios minutės situacijos iš esmės nepakeitė, „CBet“ laimėjo 95:65.
L. O'Reilly su 17 taškų buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

„CBet“: Liam O'Reilly 17 (5/8 dvit.), Edvinas Šeškus 15 (6/10 dvit.), Laimonas Kisielius (4/6 dvit., 5/7 baud., 5 atk. kam.) ir Kahlilas Thomasas (6/11 dvit., 12 atk. kam., 4 per. kam.) po 13, Darius Tarvydas 12 (3/7 dvit., 2/4 trit., 10 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit.), Ignas Labutis 8 (4 rez. perd.).

„Perlas Energija“: Jokūbas Rubinas 12 (2/9 trit., 6 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), Arnas Adomavičius 10 (2/7 trit.), Pijus Rimkus (3/6 trit.) ir Robertas Subotkevičius po 9.

Per praėjusią savaitę buvo sužaistas tikrai nemažais skaičius rungtynių, tarp kurių buvo užfiksuota ir netikėtų rezultatų. Po savaitės kovų, NKL čempionate tvirtai pirmauja „CBet“, savo sąskaitoje turintis 22 pergales ir tik 2 pralaimėjimus. Po jų seka Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (20-6), Šakių „Vytis“ (19-6), Kauno „Žalgiris-2“ (18-10), „Telšiai“ (17-7)...

Jonavos „CBet“ ekipai iki reguliaraus sezono pabaigos liko sužaisti keturias rungtynes. Jonavos komandos tvarkaraštis:

• Vasario 16 d., antradienį, 16.00 val. „CBet“ – Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (Jonavos sporto arena)
  • Vasario 18 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Šakių „Vytis“ – „CBet“ (Šakių sporto centras)
  • Vasario 20 d., šeštadienį, 16.00 val. „CBet“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (Jonavos sporto arena)
  • Vasario 23 d., antradienį, 18.00 val. „Gargždai“ – „CBet“ (Klaipėdos aps. VPK sporto salė)