Paskelbtas Miesto naujienos

Pristatytas parko tarp Chemikų g., P. Vaičiūno g. ir A. Kulviečio g. projektas

Ketvirtadienis, 04 February 2021 11:47 Parašė 

Planuojamas parkas  yra vakarinėje Jonavos miesto dalyje, Rimkų rajone. Ribojasi su Chemikų, P. Vaičiūno ir A. Kulviečio gatvėmis. Šio metu parko teritorija neturi infrastruktūros, yra keletas pramintų takų. Teritorija nepritaikyta žmonių su negalia judėjimui. Projekte numatoma įrengti pėsčiųjų takus, sodinti želdinius: medžius, krūmus, žolinius augalus. Formuoti funkcines erdves – ramaus ir aktyvaus poilsio zonas, vaikų žaidimų aikšteles ir kt. Įrengti viešąjį tualetą, takų apšvietimą.

Išanalizavus gyventojų judėjimo srautus ir išskyrus pagrindines pėsčiųjų kryptis nuo Chemijos g. ir P. Vaičiūno g. link daugiabučių, buvo suformuota pagrindinė parko erdvė bei mažesnės erdvės įvairios paskirties zonomis.

Planuojama įrengti universalią pievą, kuri būtų skirta parko lankytojų aktyviam poilsiui, sportui ar nedideliems renginiams. Pieva sąlyginai lygaus paviršiaus su žemiausioje pusėje formuojamu daugiamečių augalų gėlynu.

Ggerai matomoje, apšviestoje iš pietų pusės ir akcentinėje parko vietoje numatoma vaikų žaidimų aikštelė su dideliu skulptūrišku žaidimų įrenginiu. Tai taptų parko akcentu ir pagrindiniu traukos tašku. Šiaurinėje aikštelės dalyje numatyta vandens žaidimų vieta.

Siūloma įkurdinti 5 autonomiškas aikšteles su stalais, suolais, kepsninėmis ir šiukšliadėžėmis, apsuptas medžių, kurie suteiks vietai jaukumo ir pavėsio vasarą. Jų vieta parinkta atokiau nuo namų, o taip pat želdiniais atribota nuo gatvės, bei turinti ryšį su universalia pieva ir netoli žaidimų aikštelės.

Nuo Chemijos g. parko erdvę siūloma išnaudoti mažesniųjų vaikų žaidimų aikštelėms ir ramiam poilsiui. Žaidimų aikštelėse siūloma naudoti natūralių medžiagų įrenginius, bei panaudoti gamtos elementus pvz. akmenis, storus medžių kamienus ir kt. Aukštesnėje vietoje pravestu taku einant atsivertų gražios perspektyvos į parko gilumą.

Poilsio pievoje su gražiu vaizdu siūloma įkurdinti medinių suolų, salelių – gultų. Žmonės galėtų tiesiog medžių apsuptyje ilsėtis, bendrauti.

Projektuojamas viešasis tualetas, galintis veikti visais metų laikais su antivandaline nerūdijančio plieno įranga. Tualetas pritaikytas žmonių su negalia poreikiui, bei su mažų kūdikių vystymo lenta. Jo nuolatinę švarą užtikrins įrengtos automatinės plovimo sistemos. Tualeto vieta parinkta netoli esamų vandentiekio ir nuotekų tinklų, centrinėje parko dalyje, lengvai pasiekiamoje iš vaikų aikštelių ir iškylų erdvių, bei atokiau nuo gyvenamųjų namų.

Šiaurinė ir rytinė parko teritorija esanti arčiausiai namų skiriama namo gyventojų poreikiams. Parko takų išorinis žiedas atsitraukia nuo namų apie 20 m. Želdinių pagalba sukuriama jauki erdvė skirta namo bendruomenės bendravimui ir saviveiklai. Įkurdinamos poilsio salelės su suolais, aplink gali būti sodinama dekoratyvių augalų arba žemaūgių vaismedžių, vaiskrūmių. Ši zona orientuota į namų gyventojus, į ją patenkama siaurais takeliais, kad nebūtų parko lankytojų tranzito ar triukšmo po langais.

Parko rytinėje dalyje prie A. Kulviečio gatvės planuojama 16 vietų automobiliams sustoti. 2 iš jų pritaikytos žmonių su negalia poreikiams, bei 2 vietos skirtos elektromobiliams įkrauti, greta statoma 2 lizdų elektros stotelė.

Parko teritorijoje lankytojai galės atvykti bei važinėti dviračiais. Atskirti ir pažymėti dviračių takai neplanuojami. Parke pirmumas skiriamas pėstiesiems, tačiau platūs 3 m takai suteikia galimybę parke saugiai judėti ir kartu dviračiams.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 04 February 2021 11:49
Web Analytics