Ramybės skvere eksponuojama Romualdo Požerskio paroda

Penktadienis, 15 January 2021 16:06 Parašė 

Šios kelionės į laisvę metu R. Požerskis lyg atidus metraštininkas savo fotografijose atskleidžia tuos milžiniškus pokyčius, vos per penkerius metus kardinaliai pakeitusius Lietuvą

Atsigręžę į sąstingio lūžio laikus, pirmiausia prisimename Vienybę. Vienybė buvo ta jėga, kuri suskaldė imperiją, tapo postūmiu procesui, pakeitusiam istoriją.

Romualdas Požerskis kviečia Jus į tautos pabudimo ir vidinio išsilaisvinimo kelionę. Lietuvai po 50 metų trukusios sovietų okupacijos tai buvo kelias, prasidėjęs taikiais daugiatūkstantiniais mitingais, išsiliejęs į visą pasaulį sužavėjusį Baltijos kelią, atvedęs į nepriklausomos valstybės atkūrimą, pareikalavęs nekaltų žmonių aukų jiems stojus į gyvas barikadas ir pasibaigęs galutiniu laisvės išsipildymu išlydėjus paskutinį Rusijos kariuomenės dalinį bei pagaliau iš tikrųjų užbaigus Antrąjį pasaulinį karą.  

Visi tuo metu asmeniškai širdimi išgyvenome Lietuvos laisvės bylą, suvokę, kad nuo šiol ir mūsų gyvenimas bus kitoks – ryškesnis, prasmingesnis, labiau įpareigojantis.

Šios kelionės į laisvę metu R. Požerskis lyg atidus metraštininkas savo fotografijose atskleidžia tuos milžiniškus pokyčius, vos per penkerius metus kardinaliai pakeitusius Lietuvą. Tikiu, kad šis liudijimas ne tik padės suvokti, kaip atgimė moderni, nepriklausoma Lietuvos valstybė, bet taip pat įkvėps kiekvieną žmogų, kaip ir kiekvieną tautą, drąsiai rinktis tiesos ir laisvės kelią!

Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Web Analytics