Pergalė lyderių dvikovoje – panaikinus 15 taškų deficitą

Antradienis, 22 December 2020 09:00 Parašė

Jonavos „CBet“ (13-1) laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) lyderių dvikovą – išvykoje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (13-4) ekipą įveikė 76:64 (19:21, 12:21, 22:8, 23:14).

2020 GRD 21

„CBet“ penkiais taškais be atsako pradėjo rungtynes, bet siautėjęs Žygimantas Šimonis leido šeimininkams laimėti atkarpą 12:4 ir išsiveržti į priekį 12:9. Ž. Šimonis pelnė net 10 iš pirmųjų 12-ikos „Sūduvos-Mantingos“ taškų.

„CBet“ reikalus ėmė tvarkyti aikštėje pasirodęs Kahlilas Thomas, pavaišinęs varžovą įspūdingu bloku ir pelnęs 6 taškus. Vis dėlto po pirmojo kėlinio „CBet“ turėjo kelių taškų deficitą – 21:19.

Antro kėlinio pradžia nebuvo rezultatyvi – sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus 23:23. Tačiau dvi „CBet“ klaidos iš eilės ir „Sūduva-Mantinga“ šoktelėjo į priekį – 29:23. Virginijus Šeškus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Ž. Šimonis po puolime atkovoto kamuolio nubaudė jonaviškius tritaškiu metimu. Aurimas Kieža galingai sužaidė atkarpą, o marijampoliečių pranašumas šovė iki 42:27.

„CBet“ krepšininkai prametė dvylika tritaškių iš eilės (1/13). Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 42:31.

Šarūnas Beniušis trečią kėlinį atidarė tiksliu metimu (44:31), iš toli pataikė ir Ž. Šimonis, bet „CBet“ tritaškių sausrą nutraukė Tomas Delininkaitis, blykstelėjo Darius Tarvydas – 47:40.

Pasipylė abiejų komandų klaidos, D. Tarvydas pataikė tritaškį po driblingo per varžovo rankas, bet „Sūduva-Mantinga“ laikėsi priekyje 50:44.

Vis dėlto agresyvesnė gynyba davė vaisių. Keturis taškus pelnė Gediminas Žalalis, po du pridėjo Ignas Labutis bei Nojus Pankratjevas, ir svečiai iš Jonavos kėlinį užbaigė turėdami persvarą – 50:53.

D. Tarvydas užbaigė kelias atakas iš eilės, bet šeimininkai neatsiliko – 57:61. Užsidirbęs ketvirtą asmeninę pražangą kitos atakos metu Aurimas Urbonas smeigė tritaškį – 59:64. Iš toli pataikė ir N. Pankratjevas, o „CBet“ kiek atitrūko – 59:67.
A. Urbonas prasižengė penktąjį kartą ir likus 5 minutėms „CBet“ neteko pagrindinio atakų organizatoriaus. Tačiau apsiginti pavyko dar nuo kelių „Sūduvos-Mantingos“ išpuolių. Įsiveržęs Laimonas Kisielius ant lėkštutės padėjo kamuolį ir K. Thomas jį sugrūdo iš viršaus – 59:69.
K. Thomas įsirašė trečiąjį bloką, o į priekį pabėgęs D. Tarvydas dar labiau padidino persvarą – 59:71. Marijampoliečiams nepavyko grąžinti intrigos ir „CBet“ įsirašė 13-ąją pergalę iš eilės.

„CBet“ komandai 18 taškų pelnė D. Tarvydas, 15 – K. Thomas. Šeimininkų gretose išsiskyrė rezultatyviausias NKL karjeros rungtynes sužaidę Ž. Šimonis (20 taškų).