Paskelbtas Futbolas

Praėjusių metų antrosios vietos laimėtojai „Vikingai“ šiemet sieks aukščiausių tikslų: pirmosiose rungtynėse – sunki pergalė

Pirmadienis, 16 November 2020 08:41 Parašė

Praėjusį savaitgalį prasidėjo 2020-2021 metų Lietuvos Optibet fusal A lygos čempionatas. Jame šiemet varžysis 10 komandų. Iki sezono pradžios buvo žinomos aštuonios ekipos, tačiau atsirado keletas komandų, norinčių patekti į salės futbolo A lygą. Buvo organizuota atranka, kur stipriausiais buvo ir į čempionatą pateko „Radviliškis“ bei Alytaus „Dainava“. Be šių komandų, lygoje rungtyniaus jos senbuvės: Kauno „Vytis“, Gargždų „Pramogos“, Mažeikių VIP, FA „Šiauliai“, „Akmenė“, Vilniaus FC „Turbotransfers“, Panevėžio „Panevėžys-Sportidus“ ir Jonavos „Vikingai“.

Praėjusiame sezone pirmąkart į finalą prasibrovę Jonavos „Vikingai“ naująjį sezoną pasitiks dar labiau sustiprėję. Klubas šią savaitę pranešė net apie keturis naujokus, kurie neabejotinai sustiprins komandą.

Lapkričio mėnesį prasidėsiančiame čempionate „Vikingams“ atstovaus Lietuvos jaunimo rinktinės kapitonas Genaras Samsonikas, vienas geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų Vladimiras Derendiajevas, ilgametis rinktinės vartininkas Mindaugas Labuckas bei po metų pertraukos į ekipą grįžtantis žaidžiantysis treneris Jurijus Jeremejevas.

„Taip, tikrai „Vyčiui“ iššūkį mesime. Galvoju, kad tarpsezonio namų darbus padarėme gerai, dabar juos reiks perkelti į aikštę“, - sakė „Vikingų“ vadovas Aironas Morkūnas.

Be abejonės, įdomiausi yra J. Jeremejevo ir V. Derendiajevo prisijungimai. Pirmasis į Jonavą sugrįžta tapęs Vokietijos čempionu, o antrasis persikėlė iš Kauno „Vyčio“ klubo. Galime tik priminti, kad V. Derendiajevas jau nežaidė LFF futsal taurės finalo ketverte.

„Su Jurijumi mes visada palaikėme gerus santykius ir jo sugrįžimas buvo tik laiko klausimas. Po sezono Vokietijoje už jį klubas prašė 3000 eurų kompensacijos, tačiau pats Jurijus norėjo sugrįžti, todėl galiausiai pavyko susitarti prisivilioti jį be kompensacijos. Žaidėjas nori žaisti pasaulio čempionato finaliniame etape, o tokiais atvejais futbolininkai yra pasiruošę padaryti daug ką.

Kalbant apie Vladimirą, tai aš jį išpirkau. Galiu pasakyti, kad įsigijome paties aukščiausio lygio profesionalą. Jam atvykus, komandoje yra šešiolika žaidėjų, todėl savo komplektaciją baigiame“, - pasakojo A. Morkūnas.

Prieš varžybas paaiškėjo, kokia sistema vyks naujosios pirmenybės. Kol kas realiausias variantas – turai vadinamuosiuose burbuluose. Anot „Vikingų“ vadovo, šiandien tai yra vienintelė galimybė išgelbėti čempionatą.

Pasirodo, taip ir įvyko. Iki Naujųjų visos varžybos vyks burbuluose Radviliškyje, Prienuose ir Jonavoje. Visgi, koronavirusas neaplenkė ir šios lygos, nes dėl ligos negali rungtyniauti „Radviliškio“ ekipa. Šeštadienį salės futbolo A lygos čempionatas startavo Mažeikių VIP ir „Akmenės“  rungtynėmis, kuriose pergalę rezultatu 4:3 šventė mažeikiečiai. Jiems visus keturis įvarčius pelnė Edgaras Baranauskas.

Kitos trejos rungtynės vyko sekmadienį Prienų sporto ir  pramogų arenoje. Kauno „Vytis“ rezultatyviame mače 7:4 nugalėjo Alytaus „Dainavą“. Alytiškiams tris įvarčius pelnė Vytautas Lukša. Tuo tarpu FA „Šiauliai“ mačo pabaigoje išsigelbėjo rungtynėse su Vilniaus FC „Turbotransfers“. Susitikimas baigėsi taikiu rezultatu 3:3.

Jonavos  futbolo  mėgėjams labiausiai domino paskutinis pirmojo turo mačas tarp „Vikingų“ ir Panevėžio „Panevėžys-Sportidus“ ekipų. Ypač įspūdinga buvo pirmojo kėlinio pabaiga. Nors jonaviečiai pirmavo, bet panevėžiečiai lygino rezultatą (2:2). Prieš tai Jonavos ekipos gretose po sykį pasižymėjo Genaras Samsonik ir Paulius Osauskas. Visgi, įspūdinga tapo paskutinė pirmojo kėlinio sekundė. Iš šoninės linijos Gytis Vasylius įvedė kamuolį bei iš tolį smūgiavo Jurijus Jeremejevas ir aidint finalinei kėlinio sirenai kamuolys įskriejo į vartus. „Vikingai“ išsiveržė į priekį 3:2.

Po pertraukos varžovams pavyko atstatyti pusiausvyrą, bet lemiamą tašką mače padėjo Vladimir Derendiajev. Įmušęs ketvirtą komandos įvartį, garantavo „Vikingams“ pergalę pirmosiose sezono rungtynėse (4:3).

Lapkričio 21 d., šeštadienį, Radviliškio sporto arenoje „Vikingai“ nuo 15.15 val. turėtų žaisti su „ŠSPC-Radviliškis“ ekipa. Bet kaip žinoma, praėjusią savaitę Radviliškio komanda nerungtyniavo dėl patvirtinto teigiamo COVID-19 testo.