Paskelbtas Miesto naujienos

Šeimos šventėje – smagios rungtys ir daugybė pramogų

Antradienis, 17 May 2016 13:00 Parašė 

VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras jau ketvirtus metus jonaviečius pakvietė į renginius, skirtus Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šiemet organizatorės – Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro vadovė Joana Gudžiūnienė ir projektų vadovė Kristina Juknienė – šventės renginius suplanavo Kultūros centre ir aplink jį esančioje žaliojoje zonoje. Prakiuręs dangus planus kiek pakoregavo – visi renginiai vyko Kultūros centre.

Pasak šventės organizatorės J. Gudžiūnienės, prastas oras – ne kliūtis. Svarbiausia – visiems susiburti. Šv. apaštalo Jokūbos bažnyčioje už šeimas buvo aukojamos šv. Mišios.

O Kultūros centre šurmuliavo patys mažiausieji šventės dalyviai – mažieji ropliukai. Gausiai palaikomi tėvelių, senelių, broliukų, sesučių į ketvirtąsias mažųjų ropliukų finalines varžybas dalyviai susirinko iš Radviliškio, Šiaulių, Kauno, Ukmergės, Marijampolės, Širvintų ir, žinoma, Jonavos. Visus vienijo bendras tikslas – susirungti dėl greičiausiojo titulo. Konkurso dalyvius ir jų gausią palydą sveikino J. Gudžiūnienė ir rajono meras Mindaugas Sinkevičius. Dalyvauti varžybose tėveliai užregistravo net 21 ropliuką. Jauniausiajam – vos 8 mėn., o vyriausiajam varžybų dalyviui – pusantrų metukų.

Vienos iš dalyvių – Vestos Lukoševičiūtės – mama sakė, kad namuose dukrelė labai judri ir greita, tad būti apsuptai tokių pat nenuoramų jai bus smagi pramoga. Tėtis antrino, kad jis pasitiki savo dukryte ir labai garsiai ją palaikys.

Smagu buvo stebėti, kai prie finišo linijos vienas iš tėvelių mažylį viliojo pas save įvairiausiais daiktais: televizoriaus pulteliu, žaislais, raktais, mobiliuoju telefonu. Emocijos liejosi per kraštus.

Paskelbtas lenktynių nugalėtojas – juo tapo Ignas Indriūnas iš Kauno. Jonavos ortopedija apdovanojo nugalėtoją puikiais batukais.

Po ropliukų varžybų sekė bėgikų varžybos. Reikėjo išsilaikyti ant dviejų kojyčių, į pagalbą pasitelkti rankyčių nebuvo galima. Varžybose dalyvavo 10 bėgikų. Ir čia visiems berniukams nosį nušluostė Agota Jakštaitė. Medalį Agotai užkabino pats Jonavos meras.

Tėčiai ir mamos buvo užimti rungtyse, tad į palaikymo komandas stojo seneliai, vyresnieji broliukai ar sesutės, pusbroliai, tetos. Dovydo palaikymo komanda buvo pati gausiausia. Kitaip ir būti negalėjo: jis sekmadienį šventė savo gimtadienį.

Tuo pačiu metu, kol mažieji dalyvavo bėgimo varžybose, vyresnieji pirmajame aukšte sėdo prie šaškių lentų. Fojė veikė piešinių paroda „Mano šeima“.

Kaip ir minėjau, dalis renginių buvo suplanuota žaliojoje zonoje aplink Kultūros centrą, tačiau situaciją pakoregavo lietus – teko burtis po stogu. Visi sutilpo, visiems pakako vietos. Kas norėjo, galėjo apsilankyti sveikatos salelėje, kurioje šeimininkavo Jonavos visuomenės sveikatos biuro specialistai. Policijos pareigūnai mobilioje saugaus eismo klasėje mažuosius mokė saugiai elgtis gatvėje ir perėjoje. Šeimos narius kvietė kūrybinės dirbtuvėlės, pasakų kiemelis, netrūko ir kitokių pramogų – reikėjo tik laiku susiorientuoti ir spėti visur dalyvauti.

Iš tiesų – prastas oras tikrai negali būti kliūtis džiaugtis pačiu svarbiausiu – šeima. Už ją nieko nėra svarbiau.

Greta TARTILAITĖ

Atnaujinta Antradienis, 17 May 2016 14:17
Web Analytics