Paskelbtas Rajono naujienos

Nuo kaimo prasideda Lietuva

Antradienis, 03 November 2020 16:27 Parašė 

Ruduo soduose ir gatvėse nupusto medžių lapus, o senatvė, jei taip galima išsireikšti, išpusto... dantis. Tad ir prisieina kreiptis į specialistą pagalbos. O to jau, vieni – anksčiau, kiti – vėliau, neišvengiame, nei vienas,                      

Tad ir aš, kad galėčiau sukramtyti skanesnį kąsnelį, na ir žinoma, kad estetiškiau atrodyčiau visuomenei (gi be dantų poezijos nepaskaitysi, o imsi švebeldžiuoti, tave, kaip mat, nušvilps, sarmatą apturėsi), ėmiau ir pasiryžau (nuo vaikystės bijau dantų gydytojų, įsivaizduokite mano situaciją) peržengti Upninkų ambulatorijos (manau, kad čia jau su manimi sutiks visi Upninkų seniūnijos gyventojai, o ypač senjorai, kurių dauguma, ir pasidžiaugs, kad mums toks patogumas nėra panaikintas), VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro filiale esančio, ondotologo kabineto (slenkstį, paprašyti, kaime labai Gerb. gydytojo Sauliaus Juozapavičiaus, specialistas tris kartus per savaitę sukaria nemažą kelio gabalą iš Kauno iki Upninkų, kad pagelbėtų mums (tiems, kurie turėtų dėl tokių paslaugų dangintis į Jonavą, o tai jau dvidešimt keturi kilometrai ir autobuso bilietui euriukai, už kuriuos kaimo žmogui išeina keturi kepalai duonos, išmesti) ir kuriam kruopščiai talkininkauja, vietoja gyvenanti, medicinos sesutė Audronė Šimonienė,  pagalbos. Taigi, taip ir prasidėjo mūsų gražus tai bendradarbiavimas, kuris manęs tikrai nenuvylė. O kai pradingo toji vaikiška baimė, juk puikus specialisto apsiėjimas su pacientu įkvepia pasitikėjimą, pradėjau svajoti apie plačią šypseną.

Tik, jai dingus, ėmiau (nebūčiau gi „trečia sesė juodvarne lakstanti“) gerai apsidairiusi, išvydau, kad jau labai varganose sąlygose dirba tie mūsų medikai. Patalpos (matyt nuo „caro Riūriko laikų“ ) jokio remonto nemačiusios, sienos net suskilinėjusios, inventorius (sprendžiau, nes nedrįsau klausti, dar užgaučiau) nežinia kokio senumo, nes  net staliukų kojos šniūreliais paraišiotos. Aišku, ėmiau tyrinėti toliau ir pasibaisėjau, nes užmačiau, kad rozetės žiežirbas laido (ir kaip tik toji mūsų sesutė nebijo, – skruzdės nugara ėmė ropoti, gi kuriančio vaizduotė tai sudirba, tad išvydau ją elektros nupurtytą, lyg lapkričio belapę drebulę, – pasijungti kokį ten autoklavą ar kitą elektrinį prietaisą?). O smalsumas augo. Gi lankiausi aš tai ne vieną kartą, tad teko užeiti prausyklą (covid – 19 tai šlaistosi) rankų nusimazgoti, būna, reikaliukas prispiria, turi, kaip „tas karalius, katras pėsčias vaikšto“,  ir tualetui nusilenkti, o ten – nukritusias nuo sienų plytelės. Kasai pakaušį ir sprendi rebusą: o kaip dezinfekuoti tokias viečikes? Negana to, perdegė palubėj elektros lemputė, o ji, milžinu reikia būti, kad, norint pakeisti kita, pasiektumei. Kitam gal būtų ir juokinga regint, tik ne man, kaip sesutė rankom skėsčioja ir jos  nepasiekia. Bėk ieškoti kokio aukštaūgio. O kur jį gauti? Nors kopėčias įtaisytų, – nervinuosi gulėdama ant paciento kėdės, o padėti – negaliu, pati gi lyg „coliukė“. 

Taigi, mūsų kaimo ambulatorijoje dirba tikri Hipokrato mokiniai, iš širdies ir pašaukimo, – pasidžiaugiau ir nutariau, – esi Lietuvos, kuri prasideda nuo tavo kaimo, pilietė, nebūk abejinga, klupk ant kelių ir prašyk Jonavos PSPC, kurią gerbi iš visos širdies, nes tai tavo kraštas,  rūpesčio. Juk žinai, kad tenai dirba atidūs žmonės, tikrai neapleis ir atsižvelgs, pasirūpins, kad varganas kaimo žmogus, kuris jau ir taip nutolęs nuo centro, kai jį prispiria „dantų pustymo ar kokios tat ligos neganda“,  turėtų, na, bent estetiškas patalpas ir nebijotų, už jose triūsiančių, sutraumavimą.

Tad lenkiuosi Jums už visus savo kaimo žmones ir prašau:

– Gerieji ir gerbiamieji, kuriems mes esame svarbūs, kurie rūpinatės tais reikalais, nepamirškite ir mano Upninkų žmonių, pasirūpinkite jais, kad galėtų savo senatvę oriai nugyventi ir žvilgsnį paganyti gražiose patalpose. Juk tiek nedaug reikia, tik supratimo, kad ir kaime dirba ir gyvena Žmogus. 

Ana Aleksandravičienė 

Web Analytics