Pirmasis pralaimėjimas mestelėjo žemyn į trečiąją vietą

Antradienis, 29 September 2020 16:11 Parašė

2020 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmojoje lygoje net penkiolika rungtynių iš eilės be pralaimėjimų žengusi Eisvino Utyros treniruojama FK „Jonava“ suklupo. Dar visai neseniai jonaviečiai buvo pralaimėję „Riteriai B“ ekipai, tačiau ši nesėkmė buvo paversta technine pergale.

Praėjęs šeštadienis Jonavos komandai buvo nesėkmingas dvigubai, nes ne tik patyrė apskritai pirmąjį pralaimėjimą čempionate, bet jis buvo patirtas savų žiūrovų akivaizdoje. Jonaviečiai mačo pradžioje su FA „Šiauliai“ vienuolike žaidė savo užtikrintą žaidimą ir labai greitai pastangos buvo apvainikuotos įvarčiu. Jau 7-ąją susitikimo minutę dešiniajame krašte Paulius Osauskas pakėlė kamuolį į varžovų baudos aikštelę ir ten įbėgęs Džiugas Raudonius galvos smūgiu nuginklavo svečių vartininką (1:0).

Vėlesnį įvykiai Jonavos futbolininkams klostėsi ne pagal jų norus. Tik prasidėjus antrajam kėliniui varžovų ataką pradėjo jų vartininkas, o aikštės viduryje buvęs kitas šiauliškis perdavė kamuolį į priekį taip, kad varžovas išbėgo vienas prieš Martyną Matuzą ir atstatė pusiausvyrą (1:1).

Praleidę įvartį, aikštelės šeimininkai vėl mėgino susigrąžinti prarastas pozicijas, bet tądien jonaviečiai taip ir nerado savojo žaidimo. 72 min. šiauliečių ilgai trukusi kamuolio kontrolė baigėsi dar vienu įvarčiu. Per likusį laiką FK „Jonava“ pastangos išgelbėti rungtynes buvo bevaisės. Paskutinėmis minutėmis svečiai dar užsidirbo galimybę mušti 11 m baudinį, tačiau jo nerealizavo. Be to, raudona kortele dar buvo nubaustas jonaviečių vartininkas, komandos kapitonas M. Matuzas, kuris privalės praleisti artimiausia rungtynes. Jonavos futbolininkai patyrė pirmąją sezono nesėkmę rezultatu 1:2 (1:0).

FK „Jonava“ sudėtis – Martynas Matuzas; Benas Spietinis, Džiugas Raudonius, Gytis Vasylius (nuo 76 min. Šarūnas Činikas), Dominykas Daunoravičius (nuo 46 min. Maksimas Kosovas), Artūras Rocys, Alin Ghirurea, Paulius Osauskas, Tadas Eliošius (nuo 80 min. Marius Ganusauskas), Robert Ionut Bolozan, Laurynas Stonkus.

Kiti rezultatai kovojant dėl 1-8 vietų: „Vilniaus Vytis“ – Kėdainių „Nevėžis“ 1:4, „Panevėžys B“ – Alytaus „Dainava“ 1:2, Kauno „Hegelmann Litauen“ – Telšių „Džiugas“ 2:0.

Po šių rungtynių pasikeitė padėtis tarp pirmaujančiųjų komandų. Į pirmąją vietą vėl pakilo „Nevėžis“, o jonaviečiai kartu su kauniečiai dalinasi antrą-trečią vietas.

Turnyrinė lentelė dėl 1-8 vietų atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

8 Panevėžys B 16 5 2 9 28-34 17

Rezultatyviausių žaidėjų tarpe pasikeitė pirmaujantys žaidėjai. Du įvarčius pelnęs „Nevėžio“ žaidėjas Evaldas Kugys, dabar jų turi 13, o jaunojo žalgiriečio Meinardo Mikulėno sąskaitoje 12 tikslių smūgių.

Spalio 3 d., šeštadienį, FK „Jonava“ rungtyniaus Vilniuje su „Vilniaus Vytis“ vienuolike (16.00 val.).