Ir toliau be pralaimėjimų žengiantys FK „Jonava“ futbolininkai nukovė dzūkus

Pirmadienis, 21 September 2020 08:35 Parašė

2020 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos čempionatas formatu šiek tiek kitoks nei ankstesniais metais. Dėl COVID-19 ligos protrūkio čempionatas vykdomas vadinamuoju pusantrų ratu. Pirmiausia visos 14 komandų tarpusavyje sužaidė vienu ratu, o dabar jos pagal pasidalino į dvi grupes ir rungtyniauja dėl 1-8 ir 9-14 vietų. Ekipos tarpusavyje savo grupėse vėl sužais po vieną kartą.

Įspūdingą seriją čempionate tęsia Eisvino Utyros treniruojama FK „Jonava“. Jonavos futbolininkai buvo patyrę itin skaudų pralaimėjimą Trakuose prieš „Riterius B“, bet ši nesėkmė jau visiškai pamiršta ir nubraukta, nes rezultatuose ir turnyrinėje lentelėje įvyko kai kurių pokyčių. Pasirodo, „Riteriai B“ ekipoje rungtyniaudavo nemažas skaičius žaidėjų iš pirmosios ekipos, todėl šiais komandai ne tik buvo atimtos pergalės prieš Jonavos ir Kėdainių klubus, bet dar kartą peržiūrėjus kitų rungtynių statistinius duomenis, atimtos ir likusios pergalės. Tad pastaroji ekipa liko visiškai be pergalių ir su dviem taškais dar turnyrinėje lentelėje užima paskutiniąją vietą.

Tuo tarpu praėjusią savaitę, kovoje dėl 1-8 vietų buvo sužaisti penkioliktojo turo susitikimai, o dėl 9-14 vietų rungtyniaujančios komandos pradėjo savo antrąjį ratą. Jonavos futbolo komanda pratęsė antrojo rato namų rungtynių seriją. Šįkart jonaviečiai varžėsi su dzūkais – Alytaus „Dainava“ klubu.

Rungtynės vyko labai atkakliai ir kova dažniausiai virė aikštės viduryje – prie komandų vartų didesnio pavojaus nebuvo kone viso mačo metu, išskyrus keleta vadinamųjų „pusprogių“, kai ekipų vartininkams teko šiek tiek paplušėti.

Alytiškius šiame mače palaikė gana gausiai susirinkę vienos garsiausių Lietuvos futbolo palaikymo grupių – „Dzūkų tankų“ – nariai, kurie visų rungtynių metu skandavo „Dainavos“ ekipos šūkius bei dainavo komandą palaikančias dainas.

„Labai smagu, kai komanda turi tokią sirgalių bendruomenę, tikrai buvo smagu stebėti juos, bet ir „Jonavos“ gerbėjai nenusileido, tikrai girdėjote“, - po mačo apie fanus kalbėjo „Jonavos“ komandos vyriausiasis treneris Eisvinas Utyra.

Jau 6 minutę baudos smūgį iš nedidelio atstumo atliko „Dainavos“ ekipa, tačiau „Jonavos“ kapitonui Martynui Matuzui dėl to jaudintis neteko – kamuolys skriejo virš vartų. Agresyvią kovą gerai iliustravo du epizodai pirmajame kėlinyje – pirmiausia Benas Spietinis kietai kovojo net su dviem „Dainavos“ žaidėjais, tačiau buvo nubaustas pražanga pats. Netrukus panašus susidūrimas įvyko kitoje aikštės pusėje, kur jau „Dainavos“ futbolininkui buvo skirta pražanga.

Pirmojo kėlinio pabaigoje gana pavojingai smūgiavo Paulius Osauskas, tačiau kamuolys tikslo vėlgi nepasiekė.

Antrojo kėlinio pradžioje Laurynas Stonkus įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, tačiau buvo nugriautas. Vis dėlto rungtynių teisėjai „Dainavos“ žaidėjų pražangos neįžvelgė ir mačas tęsėsi toliau.

Įpusėjus kėliniui Tadas Eliošius vienas persivarė kamuolį kone per visą aikštę, tačiau jo pakeltas į baudos aikštelę kamuolys nepasiekė komandos draugų.

Praėjus kelioms minutėms L. Stonkus vėl buvo grubiai sustabdytas baudos aikštelėje, bet ir šįkart teisėjo švilpukas tylėjo.

Po kelių minučių P. Osauskas patyrė skausmą – koją sutraukė mėšlungis. Tačiau varžovų vartininkas Martynas Matijoška parodė labai gražų garbingo žaidimo pavyzdį – nors jo komanda tuomet kontroliavo kamuolį, jis garsiai šaukė tiek savo ekipos draugams, tiek teisėjams, kad žaidimas būtų sustabdytas, ir padėjo P. Osauskui atsikelti bei tęsti rungtynes.

Ir jau einant antrajam kėliniui į pabaigą D. Daunoravičius pasinaudojo gera proga ir nestipriu, bet technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą, išvesdamas „Jonavą“ į priekį.

Alytiškiai dar bandė spausti šeimininkus, tačiau finale „Jonava“ iškovojo pergalę ir išlieka pirmojoje LFF I lygos turnyrinės lentelės vietoje, nes artimiausi varžovai taip pat renka taškus ir neleidžia jonaviečiams atsiplėšti. Kėdainių „Nevėžis“ šiame ture Šiauliuose taip pat po permainingos kovos 1:0 įveikė FA „Šiaulius“.

Į pirmąjį ketvertą mėgina prasibrauti „Vilniaus Vytis“, kuris savo aikštelėje 2:0 įveikė Telšių „Džiugą“, o Kauno „Hegelmann Litauen“ įsitvirtino trečiojoje pozicijoje, kai Panevėžyje 3:1 įveikė „Panevėžys B“ vienuolikę.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė dėl 1-8 vietų atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

9 Žalgiris B 14 6 2 6 26-25 20
10 Minija 14 3 3 8 21-32 12
11 Atmosfera 14 3 2 9 11-27 11
12 Kauno Žalgiris 14 2 1 11 14-37 7
13 BFA 14 2 1 11 13-42 7
14 Riteriai B 14 0 2 12 9-37 2

Rezultatyviausiai lygoje rungtyniauja „Žalgiris B“ ekipos futbolininkas Meinardas Mikulėnas, pelnęs 12 bei Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 11 įvarčių.

Rugsėjo 26 d., šeštadienį, Jonavos KKSC stadiono dirbtinės dangos aikštelėje FK „Jonava“ susitiks su FA „Šiauliai“ ekipa. Rungtynių pradžia 13.00 val.