Be pralaimėjimų žengianti FK „Jonava“ susitvarkė su panevėžiečiais

Pirmadienis, 14 September 2020 08:42 Parašė

Po trumpos pertraukos tęsiamas 2020 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosios lygos čempionatas. Pasibaigus pirmajam ratui, komandos pagal pajėgumą pasidalino į dvi grupes. Toliau vienu ratu ekipos žais dėl 1-8 ir 9-14 vietų.

Įspūdingai varžybose toliau rungtyniauja Eisvino Utyros treniruojama Jonavos futbolo komanda, kuri ir toliau žengia be pralaimėjimų. Praėjusį savaitgalį kovoje dėl 1-8 vietų prasidėjo antrojo rato kovos, o dėl 9-14 susitikimus pradės šį savaitgalį. FK „Jonava“ savo aikštelėje pirmąsias antrojo rato rungtynes žaidė su aštuntoje pozicijoje esančiu FK „Panevėžys B“ klubu.

Šiame mače įstabų pasirodymą surengė Paulius Osauskas, kuris surinko pirmąjį „Jonavos“ ekipos šio sezono vadinamąjį „hat-tricką“ – pelnė tris įvarčius, iš kurių du buvo tikrai fantastiški.

Jau septintąją mačo minutę po Mariaus Ganusausko reido į baudos aikštelę ir tikslaus perdavimo P. Osauskas iš arti nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė „Jonavos“ ekipą į priekį.

Po kelių minučių „Jonava“ surengė dar vieną pavojingą ataką, tačiau šįkart įvarčio pelnyti nepavyko. Kitos atakos metu jau „Panevėžio B“ komanda bandė atakuoti jonaviečių vartus, tačiau komandos kapitonas Martynas Matuzas net dukart išgelbėjo „Jonavos“ vartus nuo įvarčio.

16-ąją mačo minutę P. Osauskas smūgiu iš toli padvigubino „Jonavos“ persvarą. Kamuolys, atsimušęs į virpstą ir po to į varžovų vartininką, skrodė „Panevėžio B“ vartų tinklą.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui geltona kortele už gana grubią pražangą prieš varžovą buvo nubaustas „Jonavos“ futbolininkas Julius Aleksandravičius. Ir ši pražanga kainavo gana brangiai – jau netrukus „Panevėžio B“ žaidėjas Ignas Kružikas pelnė įvartį ir sušvelnino mačo rezultatą.

Panevėžiečiai antrajame kėlinyje pradėjo spausti šeimininkus, tačiau į gynybą atsitraukę „Jonavos“ žaidėjai vis apgindavo savo vartus.

Kiek vėliau „Jonavos“ saugas Robertas Bolozanas buvo nugriautas varžovų baudos aikštelėje, tačiau teisėjai neįžvelgė pražangos ir neskyrė vienuolikos metrų baudinio. Panevėžiečiai surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau M. Matuzas atstovėjo savo tvirtovę.

Toks scenarijus tęsėsi iki pat mačo pabaigos, kuri visiškai priklausė „Jonavos“ komandai.

87-ąją P. Osauskas technišku smūgiu įmušė savo trečiąjį įvartį, o po dviejų minučių M. Ganusauskas vėl atsidūrė prie varžovų vartų, tačiau, užuot mušęs pats, nepagailėjo perdavimo R. Bolozanui, kuris nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

FK „Jonava“ sudėtis – Martynas Matuzas; Benas Spietinis, Gytis Vasylius (nuo 63 min. Matas Voronko), Dominykas Daunoravičius (nuo 70 min. Maksimas Kosovas), Julius Aleksandravičius (nuo 61 min. Šarūnas Činikas), Alin Ghidurea, Artūras Rocys, Paulius Osauskas, Tadas Eliošius, Marius Ganusauskas, Robert Ionut Bolozan.

Galutinis rezultatas – 4:1. FK „Jonava“ tapo vienvalde turnyrinės lentelės lydere, nes artimiausi varžovai  barstė taškus, nes kitos dvejos rungtynės pasibaigė taikiais rezultatais. Kėdainių „Nevėžis“ savo aikštelėje nulinėmis lygiosiomis (0:0) sužaidė su Alytaus „Dainava“, o Telšių „Džiugas“ namuose prarado taškus su FA „Šiauliais“ (1:1). Dar vienos rungtynės tarp „Vilniaus Vyčio“ ir Kauno „Hegelmann Litauen“ komandų bus sužaistos rugsėjo 15 d.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

9 Žalgiris B 13 4 2 7 24-29 14
10 Minija 13 3 2 8 19-30 11
11 Riteriai B 13 3 2 8 20-30 11
12 Atmosfera 13 3 1 9 10-26 10
13 Kauno Žalgiris 13 1 0 12 11-40 3
14 BFA 13 1 0 12 8-43 3

Per 94 rungtynes pelnyti 314 įvarčių (vidutiniškai po 3,34 įvarčio per rungtynes).

Rezultatyviausiai lygoje rungtyniauja „Žalgiris B“ ekipos futbolininkas Meinardas Mikulėnas, pelnęs 11 įvarčių.

Dar dvejas rungtynes FK „Jonava“ komanda iš eilės žais Jonavos KKSC stadiono dirbtinės dangos aikštelėje. Rugsėjo 19 d., šeštadienį, jonaviečiai susitiks su Alytaus „Dainava“ vienuolike. Rungtynių pradžia 13.00 val.