I lyga: FK „Jonava“ po pirmojo rato pirmojoje vieta ir be... pralaimėjimų

Pirmadienis, 31 August 2020 08:42 Parašė

Kaip žinia, visiškai neseniai 2020 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmojoje lygoje labai skaudų pralaimėjimą patyrė Eisvino Utyros treniruojama FK „Jonava“, kuri Trakuose net 1:5 pralaimėjo „Riteriai B“ ekipai. Tačiau pasirodo praėjusią savaitę pasibaigęs pirmasis ratas paskelbė, jog jonaviečiai ne tik liko vienintele nepralaimėjusia ekipa, bet po pirmojo rato užėmė pirmąją vietą. Kodėl?

Pasirodo, Vilniaus „Riteriai B“ komanda buvo kandidatė patekti tarp aštuonių geriausių komandų, o liko net turnyrinės lentelės gale. Tuo tarpu šiai komandai buvo anuliuoti du susitikimai, kuriuose įžvelgta pažeidimų sudėtyje, kai antroje ekipoje žaidė daugiau žaidėjų iš pirmosios komandos. Pirmiausia anuliuotas birželio mėnesio antrojo turo mačas Trakuose prieš Kėdainių „Nevėžį“, kai „Riteriai B“ pasiekė pergalę rezultatu 3:2. Jiems įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:2.

Būtent toks pralaimėjimas jiems įskaitytas ir susitikime su FK „Jonava“, kai savo aikštelėje „Riteriai B“ laimėjo net 5:1, bet jiems įskaitytas pralaimėjimas 0:3. Tuo būdu jonaviečiai žymiai pagerino įmuštų-praleistų įvarčių skaičių bei pridėjo tris taškus, kurie buvo itin svarbus baigiantis pirmajam ratui. Šie taškai suteikė šansą FK „Jonavai“ po pirmojo rato būti pirmiems.

Praėjusį šeštadienį buvo  sužaisti paskutinieji pirmojo rato (13 turo) susitikimai. FK „Jonava“ rungtyniavo Panevėžyje su „Panevėžys B“ vienuolike. Susitikimo pradžia nežadėjo nieko gero, nes jau įpusėjus pirmajam kėliniui panevėžiečiai pirmavo 2:0. Visgi, baigiantis šiam kėliniui Benui Spietiniui pavyko sušvelninti rezultatą (1:2).

Antrajame kėlinyje pastangos išplėšti bent tašką blėso, tačiau didelių pastangų ir valios dėka jonaviečiai savo sirgaliams netgi padovanojo pergalę. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus trims minutėms vėl atakos smaigalyje atsidūręs B. Spietinis atstatė pusiausvyrą, o jau per teisėjo pridėtą laiką, ką tik po keitimo aikštelėje pasirodęs Marius Ganusauskas įmušė pergalingą įvartė ir FK „Jonava“ šventė pergalę rezultatu 3:2.

FK „Jonava“ sudėtis – Martynas Matuzas; Rokas Takarevičius (nuo 66 min. Maksimas Kosovas, Jonas Ulberkis, Benas Spietinis, Džiugas Raudonius, Artūras Rocys, Gytis Vasylius (nuo 83 min. Marius Ganusauskas), Bogdan Petruscu (nuo 63 min. Tadas Eliošius), Robert Ionut Bolozan, Paulius Osauskas, Laurynas Stonkus.

FK „Jonava“ komandoje šiuo metu rungtyniauja jau trys žaidėjai iš Rumunijos: Bogdan Petruscu, Robert Ionut Bolozan bei Alin Ghidurea.

Kiti 13-ojo turo rezultatai: Vilniaus BFA – Kretingos „Minija“ 1:0 (pirmieji BFA komandos taškai), Vilniaus „Riteriai B“ – Kauno „Hegelmann Litauen“ 1:1, Vilniaus „Žalgiris B“ – FA „Šiauliai“ 0:4, Mažeikių FK „Atmosfera“ – Kėdainių „Nevėžis“ 0:5, Kauno „Žalgiris B“ – Alytaus „Dainava“ 0:3, Telšių „Džiugas“ – „Vilniaus Vytis“ 3:1. Praleistos 10 turo rungtynės: „Dainava“ – „Panevėžys B“ 3:0.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

9 Žalgiris B 13 4 2 7 24-29 14
10 Minija 13 3 2 8 19-30 11
11 Riteriai B 13 3 2 8 20-30 11
12 Atmosfera 13 3 1 9 10-26 10
13 Kauno Žalgiris 13 1 0 12 11-40 3
14 BFA 13 1 0 12 8-43 3

Per 91 rungtynes pelnyti 307 įvarčiai (vidutiniškai po 3,37 įvarčio per rungtynes).

Rezultatyviausiai lygoje rungtyniauja „Žalgiris B“ ekipos futbolininkas Meinardas Mikulėnas, pelnęs 11 įvarčių.

Dabar komandos pasidalins į dvi grupes. Pirmojoje toliau dėl apdovanojimų rungtyniaus 1-8 vietas užėmusios komandos, o likusios šešios varžysis dėl 9-14 vietų.

Tolesnis  varžybų tvarkaraštis bus paskelbtas šiek tiek vėliau.