Spausdinti šį puslapį
Paskelbtas Futbolas

Didelių pastangų ir valios dėka FK „Jonava“ panaikino trijų įvarčių deficitą

Pirmadienis, 10 August 2020 09:01 Parašė

Praėjusį šeštadienį, per Jonavos miesto 270-ies metų šventinę dieną, vykusiame mače FK „Jonava“ priėmė svečius iš sostinės – Vilniaus „Žalgirio B“ komandą. Mačo pradžia šeimininkams žadėjo galimą tragediją – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 3:0 vilniečių naudai. Tačiau antrojoje rungtynių pusėje jonaviečiai sugebėjo stebuklingai atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Susitikimo baigtis – 3:3.

Šioms rungtynėms buvo nepalankus karštis – viso mačo metu į aikštę spigino saulė, tad kiekvieno kėlinio metu mačo arbitrai paskelbdavo trumpas poilsio ir atsigaivinimo pertraukėles.

Vos prasidėjus rungtynėms „Jonavos“ futbolininkams teko patirti nusivylimą – Artūras Rocys baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas paskyrė baudinį į jonaviečių vartus. Savo progą sėkmingai išnaudojo rezultatyviausias „Žalgirio B“ ekipos žaidėjas Meinardas Mikulėnas, išvedęs svečius į priekį.

Nepraėjus nė dešimčiai minučių tas pats M. Mikulėnas pelnė dar vieną įvartį, įspraudusį „Jonavos“ žaidėjus į kampą – 0:2.

Dar po kelių minučių jonaviečiai buvo pasiųsti į visišką nokdauną – Nojus Stankevičius pasinaudojo jam suteikta proga ir trečiąsyk pasiuntė kamuolį į Martyno Matuzo saugomus vartus.

Negana to, jau pridėto pirmosios rungtynių pusės laiko metu už kalbas su teisėjais iš aikštės buvo išvarytas pats M. Matuzas, o tokiu mačo teisėjų sprendimu nepatenkintas „Jonavos“ komandos vyriausiasis treneris Eisvinas Utyra netrukus prieš save taip pat išvydo raudoną kortelę ir turėjo palikti komandos suolelį. M. Matuzą vartuose tuomet pakeitė Romas Margelis. Tad pirmasis kėlinys „Jonavai“ buvo tikrai liūdnas.

Tačiau jonaviečiai parodė, kad jų valios palaužti neįmanoma. 57-ąją minutę rezultatą sušvelnino Tadas Eliošius ir komandoje atsirado vilties kibirkštis.

Ta kibirkštis įsižiebė jau po dešimties minučių, kai į „Žalgirio B“ vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys. Džiugas Raudonius realizavo baudinį ir kibirkštis pavirto į vilties ugnį – 2:3 bei lemiamas varžovų vartų šturmas.

Eidami į puolimą jonaviečiai antrajame kėlinyje leido susikurti varžovams ne vieną puikią progą – kelis kartus jaunieji žalgiriečiai net išbėgdavo vienas prieš vieną su vartininku, tačiau R. Margelis šiandien buvo tarsi siena, atlaikiusi bet kokią varžovų ataką.

Gausiai Jonavos miesto stadione susirinkę sirgaliai dažnai buvo nepatenkinti mačo arbitrų sprendimais, tad emocijos liejosi per kraštus. Po pirmajame kėlinyje parodytų raudonų kortelių „Jonavos“ atstovams, antrojo kėlinio metu tokią pačią nuobaudą gavo ir Vilniaus „Žalgirio B“ žaidėjas Adomas Ankudinovas. Tad komandos rungtynes baigė žaisdamos dešimt prieš dešimt.

Jonaviečiai užgulė varžovų vartus, siekdami žūtbūt išlyginti rezultatą ir tos pastangos atnešė saldų vaisių. Pačioje pabaigoje, kai laikrodis skaičiavo jau 90-ąją minutę, Jono Ulberkio perdavimu pasinaudojo Laurynas Stonkus, išgelbėjęs komandą nuo pralaimėjimo. Galutinis rezultatas – 3:3.

Po mačo treneris E. Utyra teigė, kad mačas buvo nuviliantis, tačiau džiaugėsi, kad komandai pavyko išsikapstyti.

„Padarėme klaidų, gavome greitus įvarčius ir po to jau teko rizikuoti, eiti į priekį. Aišku, kai atsilieki 0:3, yra tikrai sunku, dar žaidžiant mažumoje, bet tikrai ištempėme šias rungtynes. Emocijų buvo per daug, daug gavome kortelių už kalbas, bet tai mes išsispręsime. Bet tai emocingas sportas, tad kartais susitvardyti sunku“, - kalbėjo „Jonavos“ ekipos vairininkas.

Tuo tarpu Vilniaus „Žalgirio B“ strategas Žydrūnas Grudzinskas net pasidžiaugė, kad jo komanda į sostinę grįžta su tašku.

„Jeigu prieš rungtynes man kas nors būtų pasakęs, kad Jonavoje prieš vieną pirmaujančių LFF I lygos komandų gausime tašką, būčiau pasakęs, kad toks variantas būtų neblogas“, - nusišypsojo Ž. Grudzinskas.

FK „Jonava“ sudėtis – Martynas Matuzas (45 min. pašalintas iš aikštės); Jonas Ulberkis, Džiugas Raudonius, Dominykas Daunoravičius (nuo 46 min. Rokas Takarevičius), Artūras Rocys (nuo 70 min. Gytis Vasylius), Lukas Čepkauskas, Almantas Vansevičius (nuo 45+1 min. Romas Margelis), Paulius Osauskas, Tadas Eliošius, Marius Ganusauskas, Laurynas Stonkus.

Kiti 10-ojo turo rezultatai: Kėdainių „Nevėžis“ – „Vilniaus Vytis“ 2:3, FA „Šiauliai“ – Telšių „Džiugas“ 1:3, Kauno „Hegelmann Litauen“ – Kauno „Žalgiris B“ 2:0, Kretingos „Minija“ – Mažeikių „Atmosfera“ 2:0, Vilniaus BFA – Vilniaus „Riteriai B“ 0:3. Dar vienos rungtynės Alytaus „Dainava“ – „Panevėžys B“ nukelta į rugpjūčio 26 d.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

11 Atmosfera 10 3 1 6 9-15 10
12 Minija 10 2 2 6 14-26 8
13 Kauno Žalgiris 10 1 0 9 8-31 3
14 BFA 10 0 0 10 6-34 0

Per 69 sužaista rungtynes įmušta 230 įvarčių (vidutiniškai po 3,33 įvarčio per rungtynes).

Rezultatyviausiai čempionate rungtyniauja Meinardas Mikulėnas („Žalgiris B“), pelnęs 9, Evaldas Kugys („Nevėžis“) – 8, Davydas Arlauskis („Džiugas“) ir Aretas Gėgžna („Nevėžis“) – po 7 įvarčius.

Rugpjūčio 16 d., sekmadienį Trakų miesto stadione FK „Jonava“ susitiks su Vilniaus „Riteriai B“ ekipa (17.30 val.).