Nuteisti trys jonaviečiai disponavę narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis

Penktadienis, 26 June 2020 10:38 Parašė 
Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose paskelbtas nuosprendis trims asmenims, iš kurių vienas nuteistas už neteisėtą psichotropinių medžiagų įsigijimą, laikymą ir platinimą, kitas nuteistas už neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimą, laikymą ir platinimą, trečias – už neteisėtą narkotinių medžiagų įsigijimą ir laikymą, be tikslo platinti.

Teismas, praeityje neteistam 29-erių L. L., padarius du – nesunkų ir sunkų tyčinius nusikaltimus, paskyrė subendrintą galutinę - 1  metų 6  mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant L. L. neišeiti iš namų nuo 22.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję darbu ar mokymusi bei tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Teismas tenkino L. L. gynėjo prašymą ir skyrė švelnesnę bausmę, motyvuodamas tuo, kad  L. L. anksčiau neteistas, jis po nusikalstamos veikos savanoriškai išklausė atitinkamą sveikatos atestavimo kursą, dirba, charakterizuojamas teigiamai, yra visuomeniškas, vienas augina mažametį vaiką. “Teisingos bausmės paskyrimo prasme, teisingumas visų pirma reiškia įstatymo nustatytą optimalų kaltininkui pasitaisyti reikalingą bausmės dydį. Teisingumo principui prieštarauja tiek aiškiai per griežtos, tiek ir aiškiai per švelnios bausmės paskyrimas”- nurodyta teismo nuosprendyje.

Penkis kartus teistam 36-erių M. S. padarius vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, teismas skyrė galutinę  subendrintą 2  metų 10 mėnesių 23 dvidešimt trijų dienų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas konstatavo, kad M. S. atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, sunkinančia aplinkybe laikė tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas. Taip pat atsižvelgė į kaltinamojo elgesį po nusikalstamos veikos padarymo ir tai, kad nusikaltimą padarė neatlikęs paskirtos bausmės.

Keturis kartus Lietuvoje ir vieną kartą užsienyje  teistam 35-erių  P. Č. už du nesunkius, du sunkius tyčinius nusikaltimus ir vieną baudžiamąjį nusižengimą teismas skyrė galutinę subendrintą 3  metų laisvės atėmimo bausmę ir 715,36 Eur baudą.

Viešuose teismo posėdžiuose bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad kaltinamasis L. L.  neteisėtai įgijo, laikė ir disponavo psichotropine medžiaga – amfetaminu, turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti, P. Č. neteisėtai įgijo, laikė ir disponavo psichotropine medžiaga – amfetaminu bei narkotine medžiaga -  kanapėmis, turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti, o M. S. neteisėtai savo reikėmėms įgijo ir laikė narkotinę medžiagą - kanapes, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti.

Kaltinamieji L. L. ir M. S. savo kaltę pripažino visiškai. P. Č. kaltę pripažino iš dalies, nurodydamas, kad narkotines ir psichotropines medžiagas įsigijo sau, tačiau nepripažino, kad narkotinės ir psichotropinės medžiagos buvo įgytos ir laikomos turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti. Trijulės kaltė visiškai įrodyta byloje apklaustų liudytojų parodymais, pokalbių ir sms žinučių iškoltinėmis, kratų protokolais, išvadomis bei kitais baudžiamosios bylos duomenimis.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis L. L. neteisėtai įgijo, laikė psichotropines medžiagas, jas pardavinėjo ar kitaip platino, kaltinamasis M. S. neteisėtai disponavo narkotinėmis medžiagomis, neturėdami tikslo jų platinti,o P. Č.  neteisėtai įgijo, laikė narkotines ir psichotropines  medžiagas, jas pardavinėjo ar kitaip platino.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmus.

Vaiva Milkeraitienė

Teisėjo padėjėja