Paskelbtas Renginiai

Birutės Gadišauskienės kūrybos darbų paroda „Spalvomis skambančios akimirkos“

Penktadienis, 05 June 2020 14:12 Parašė 

Ši paroda skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Eksponuojama birželio 2-15 dienomis, II Seimo rūmų 1 a. foje. Birutės Gadišauskienės kūryba – puikus pavyzdys, kaip žmogaus talentas, atkaklus darbas, kryptingas siekimas užsibrėžto tikslo duoda gerus rezultus – nutapyta virš 100 paveikslų ir surengta 12 personalinių parodų. Seimo rūmuose menininkė pristato naujausius - 25 tapybos darbus: „San Mišelio paslaptis“, „Karalienės portretas“, „Ruduo prie ežero“,“Jūros šventė“,“Perelozų Viešpaties Kryžiaus sentikių cerkvė Jonavos r.“, Trakų pilis“, „Vilniaus pilis“ ir kt. Parodoje impresijos suteikia šokėjų paveikslai ir stilizuoti gėlių žiedai.

Piešti pradėjo būdama brandžiame amžiuje. Mokėsi savarankiškai iš impresionistų ir lietuviškų „arsininkų“. Įkvėpimo sėmėsi iš gamtos, architektūros, kelionėse patirtų įspūdžių ir kultūros papročių. Autorės kūryba atspindi spontaniškumą, ekspresyvumą, natūralumą, įgimtą spalvų pojūtį. Birutė Gadišauskienė tapybos stilius išplaukia iš Lietuvos "arsininkų" tradicijų. Subtili, bei lanksti kūryba, tai matome ryškiose, jautriai išmąstytose spalvinėse dermėse. Paveikslai tapyti drąsiais, laisvais ir plačiais potepiais.

Birutė Gadišauskienė gimė 1950 m. Kupiškyje. 1975 m. baigė inžinierijos studijas Kauno Politechnikos institute. 1975-1995 m. dirbo Jonavos azoto trąšų ir kitų chemijos produktų gamykloje „Achema“, gamybos skyriuje inžiniere. 1995-2011 m. vadovavo ERGO draudimo bendrovės Jonavos skyriui. Birutė Gadišauskienė – tapytoja, inžinierė - chemikė, vadovė.Šiandien autorė stengiasi pavaizduoti realybę atpažįstamą, tokią, kokia ji yra. Siekia darbams suteikti daugiau žaismės, erdvės. Linijų ir spalvų derinys palieka gerus įspūdžius, persiduoda matomi vaizdai iš turiningo laisvalaikio ar tiesiog pramogos.

„Gyvenimas - įdomus, nes yra nenuspėjamas. Tik reikia nesiliauti svajoti, tikėti, dirbti ir turėti tikslą. Kai atėjo tas "aukso amžius", mano gyvenimas nesustojo, tik dar greičiau ėmė suktis viesulo greičiu. Atsirado noras ir galimybė mokytis dailės, gilintis į tapybos ir grafikos subtilybes. Iš pradžių piešiau nedrąsiai, pieštuku, o vėliau atradau spalvas. Daug spalvų, kurias reikėjo išbandyti, kol randau tinkamas sau, akimirkai, atminimui įamžinti drobėje... Spalvos kalba savo kalba, linijos kalba savo kalba, simboliai išreiškia viduje kirbančią mintį, jausmą, šviesą. Paveiksluose atsispindi mano įspūdžiai iš kelionių: po Italiją, Angliją, Prancūziją, Ispaniją, Maroką, Egiptą. Tapyba įsiveržė į mano gyvenimą, pasiglemžė mano laiką ir manau visą likusį gyvenimą. Menas – tai dovana, man atsivė nepaprasto pasaulio durys. Tikiu, kad tai, kas manęs dar laukia yra taip nenuspėjama ir nuostabu“.(Autorės žodžiai).

"Norėčiau pabrėžti, kad Birutė yra tikras gynuolis, pagaunantis impulsą ir improvizuojantis, sugebantis išreikšti gyvenimo patirtį ir kūrybines emocijas savo tapyboje. Jos paveiksluose atsispindi tapybinė laisvė, nesugadinta siužetinių bei ideologinių kanonų. Paveikslai savo spalviniais kontrastais bei kompozicijomis spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą ir optimizmą, kurio mums visiems reikia visada, o ypač šiuo neramiu periodu."- profesorius, technikos mokslų daktaras Jonas Butkevičius.

Birutės Gadišauskienės darbų parodą gali pamatyti visi norintys ! Kviečiu jonaviečius, jų draugus, gimines, pažįstamus padaryti sau šventinę, išvyką į sostinę, Seimo rūmus. Kviečiu pamatyti nuostabiai gražią mūsų žemietės, save laikančios „tiksliuke“ tapytojos darbus, visiškai kitoje erdvėje, kitame apšvietime ir į gyvenimą po truputį grįžtančiame laike.

Eitvydė Pranevičienė

Atnaujinta Penktadienis, 05 June 2020 15:16
Web Analytics