Paskelbtas Renginiai

Po karantino atgimsta veiklos viltys

Penktadienis, 05 June 2020 15:10 Parašė 

Po ilgokai užtrukusios nuotolinės veiklos rajono Negaliųjų draugija vėl sugrįžta į įprastas savo projektinių sumanymų vėžes. Betarpiškai susitinkama su savo nariais kūrybinės išraiškos baruose, dalijamasi kasdienėmis problemomis.

Paskelbę gražiausio eilėraščio apie pavasarį konkursą, grupės „Rykštenė“ nariai prisiminė ne vieną vaikystėje pramoktą literatūros klasikų posmą, įvardino jį kaip gražiausią. Tačiau pasivaržymui buvo pasiūlyta ne vien Maironio ar Salomėjos Neries kūrybos, prisiminti ir mūsų laikų autoriai – Just. Marcinkevičius, M. Martinaitis, Vyt. Bložė, R. Skučaitė. Neaplenkė tikra staigmena: gražiausio eilėraščio nominaciją pelnė mūsų draugijos narys, garsus Jonavos krašto eiliuotojas Mykolas Kručas. Jo kūrinėlis „Pavasaris“ susilaukė internete daugiausia palaikymo ir pasidžiaugimo.

Sunkiau buvo išrinkti įdomiausią vasaros akimirką, sustabdytą nuotraukose. Čia dominavo keturi autoriai, netingintys spūstelėti savo mobiliųjų telefonų vaizdo kameras ir atsiųsti tas akimirkas viešai peržvalgai. Po šiokių tokių pasvarstymų „Mis Sustabdyta Akimirka“ skelbiama draugijos narė Vida Šakelienė. Ji, atrodo, darniausiai sutaria su atbundančia gamta, tiksliausiai pastebi šviesos ir šešėlių dermes.

Nemažai įspūdžių „Rykštenės“ nariai galės patirti ir birželį, liepą. Platūs čia veiklos žanrai – nuo lyrikos iki satyros. Artimiausiu metu jonaviečiai galės pasikalbėti apie liaudišką humorą – tikroviškus pasakojimus, humoreskas. Kas norėtų visus pralinksminti žemaitiškais ar suvalkietiškais anekdotais, atsineš jų savo galvose. Čia pat ir stambesnio veikalo – M. Valančiaus „Palangos Juzės“, skubėjusio karantino sąlygomis prie jūros,  panagrinėjimas. Įdomesnę šio klasiko veikalo scenelę neįgalieji ketina net suvaidinti. O kaip poetai nekalbės apie kitus poetus ir poeziją? Šiam pokalbiui taip pat numatoma skirti  keletą  valandų, susipažinti, kas yra epigonai ir epigramos.

Gražiai savo koncertinį sezoną birželio 2 d. pradėjo „Lietavos“ ansamblis. Dainingos moterys, susėdusios Joninių slėnyje reikiamu atstumu – per metrą nuo kitų, pasitelkusios į savo gretas ir chorų veteraną Edmundą Narvydą, pasijuto laisvos kaip paukštės, ištrūkusios iš karantino narvelio. Kad akordai darniau skambėtų, Vida Sinkevičienė nepagailėjo net savo namuose keletą mėnesių tylėjusio akordeono, tad instrumentas vėl prabilo vadovės Laimos Stakeliūnienės rankose. Kavos pertraukėlių metu moterys ragavo savo pavasarinių sumuštinių, pagal Atvelykio valgių receptą iškepto pyrago, keptų obuolių. Čia pat gražaus jubiliejaus proga ansamblietės pasveikino savo vadovę Laimutę, įteikė jai azalijos medelį, kurį muzikė žada pasisodinti savo kieme. „Gimėte vasarį, bet sveikiname vasarą, gal nedaug pavėlavome“ – nuotaikingai kalbėjo draugijos pirmininkė Valerija Lopetienė.  Tie, kas karantino laike taip pat buvo gimę, buvo pasveikinti gėlių puokštėmis ir poezijos posmais, kuriuos bičiulėms dedikavo nepamainoma ansamblio siela Nijolė Antanavičienė.

„O kai ateis diena, su paukščiais iškeliausiu...“ – solo padainavo visų mėgstamą dainą Liuda Marčiukaitienė. Reikia eiti, reikia džiaugtis, kad atkeliavome su paukščiais, reikia neprarasti vilties.

Marius Glinskas

Atnaujinta Penktadienis, 05 June 2020 15:12
Web Analytics