Automobilyje rasta naminė degtinė atvedė iki pat savadarbio alkoholio gaminimo aparato

Ketvirtadienis, 30 April 2020 11:29 Parašė 

Antradienį Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį, kuriame rado galimai naminės degtinės. Kilus įtarimui, kad vyras gali vykdyti neteisėtą veiką, atliktos kratos, kurių metu buvo rastas ne tik didelis kiekis mėsos be jokių įsigijimo dokumentų, bet ir didžiulis savadarbis alkoholio gaminimo aparatas.

Balandžio 28 d. apie 12.50 val. Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijoje, kelyje Jonava-Kaunas, patikrinimui pareigūnai sustabdė įtartinai manevravusį automobilį „Toyota“. 38 metų vairuotojo paprašius atidaryti bagažinę, ten buvo rasti trys penkių litrų talpos plastikinės talpos su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą. Atlikus kratas vyrui priklausančiose patalpose Kauno rajone, buvo rastas visas aparatas, skirtas galimai naminei degtinei gaminti, o greta dar 8 litrai jau galimai pagaminto produkto – naminės degtinės.

Netoliese esančiame kitame pastate taip pat buvo rastos mėsos perdirbimui įrengtos patalpos, su mėsos pakavimo ir svėrimo įrenginiais. Be to, rasta ir apie 1800 kg mėsos, kurios įsigijimo dokumentų pateikti pareigūnams vyras negalėjo. Pirminiais duomenimis leidimo verstis tokia veikla vyras neturi. Apie šį radinį policijos pareigūnai informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovus, kurie atvykę surašė patikrinimo aktą ir toliau patys priims procesinius sprendimus dėl šios galimai neteisėtos veikos.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir jų skiedinių (mišinių) bei aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokurorai.

Policijos inf.