Paskelbtas Sportas

Prognozuojama antra viruso banga, todėl ir siūloma treniruotis ne komandomis, o individualiai

Pirmadienis, 27 April 2020 15:05 Parašė 

Balandžio 20 dieną Lietuvos futbolo federacija kartu su A lyga ir pirma lyga oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Sveikatos apsaugos ministeriją ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją su prašymu Lietuvos futbolo klubams sušvelninti suvaržymus dar nepasibaigus karantinui dėl koronaviruso.

Minėtų institucijų buvo prašoma padidinti treniruotėje dalyvaujančių žmonių skaičių mažiausiai iki penkių, užtikrinant visišką žaidėjų ir personalo saugumą, visiškai atsisakant uždarų erdvių.

 Jau aišku, kad bent kol kas į šį prašymą minėtos institucijos nesureagavo, palikdamos galimybę dešimties kvadratinių metrų plote treniruotis daugiausiai dviem žaidėjams.

 „Svarbu pažymėti, kad sportininkams, kaip ir kitoms visuomenės grupėms, ribojimai taikomi ne tik dėl grėsmės jų pačių sveikatai, bet ir dėl galimo poveikio kitiems labiau pažeidžiamiems visuomenės nariams.

 Nors nuo balandžio 27 d. sportininkams leidžiamos tam tikros treniruotės, karantinas šalyje tęsiasi, ir sveikatos išsaugojimas bei viruso plitimo sustabdymas dabar yra svarbiausias tikslas. Per mėnesį gyventojai išmoko laikytis socialinės distancijos, todėl įvertinus patirtį atsirado galimybių po truputį grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau besilaikant apribojimų. Vis tik rizika išlieka, prognozuojama antra viruso plitimo banga, todėl siūloma nerizikuoti ir kiek galima treniruotis ne komandomis, o individualiai“, - sprendimą komentavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komunikacijos skyrius.

Priminsime, kad Vokietijos klubai jau pradėjo treniruočių procesą, italai ruošiasi tą padaryti gegužės pradžioje, o švedai, apskritai, nebuvo jo sustabdę. Ministerijos teigimu, Lietuva šiuo atveju pasirinko atsargesnį variantą.

 „Natūralu, kad skirtingos valstybės renkasi skirtingas, joms geriausiai priimtinas strategijas. Lyginant su Italija, Švedija ir Vokietija, Lietuva pasirinko griežtesnę karantino strategiją. Dabartiniai rezultatai rodo, kad ji pateisina – Lietuvoje daug mažiau susirgimų ir mirčių.

 Tenka apgailestauti, kad pandemija apriboja mums anksčiau buvusias įprastas galimybes visose srityse, taip pat ir futbole. Šiuo sudėtingu metu svarbu visiems susitelkti ir prisitaikius prie apribojimų daryti tai, ką galime geriausiai“, - atsiųstame laiške rašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komunikacijos skyrius.

 Pirmadienį A lygos klubai tarėsi dėl treniruočių proceso atnaujinimo ir koks jis turėtų būti iki trečiojo karantino švelninimo etapo. Greito sugrįžimo mažiausiai nori Marijampolės „Sūduvos“ klubas. Priminsime, kad didžioji dalis šios komandos žaidėjų šiuo metu yra ne Lietuvoje, todėl atvykę į mūsų šalį jie dvi savaites būtų priversti save izoliuoti.

Trečiasis karantino švelninimo etapas leistų klubams turėti visavertes treniruotes. Šiuo metu valdžia planuoja, kad tai galėtų įvykti jau gegužės 11 dieną.

Parengė GYTIS RAMANAUSKAS

Atnaujinta Pirmadienis, 27 April 2020 15:08
Web Analytics