Paskelbtas Krepšinis

Naujos datos: FIBA paskelbė kada vyks olimpinė atranka Kaune ir Europos čempionatas

Antradienis, 14 April 2020 08:57 Parašė 

Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Vykdomasis komitetas ketvirtadienį surengė video vaizdo konferenciją ir sudėjo esminius taškus ant perbraižyto krepšinio tarptautinių rungtynių kalendoriaus.

Dėl paplitusios pandemijos ir į 2021 metų vasarą perkeltų Tokijo olimpinių žaidynių keičiasi ir tarptautinis krepšinio tvarkaraštis. Šveicarijoje įsikūrusi FIBA, vadovaujama graiko Andreaso Zagklio, nusprendė perkelti ir keturis olimpinės atrankos turnyrus, kurių vienas turėjo vykti šių metų birželio 23-28 dienomis Kaune. Šios varžybos, kuriose Lietuva kartu su dar penkiomis rinktinėmis (Slovėnija, Lenkija, Pietų Korėja, Venesuela ir Angola) kovos dėl vieno kelialapio į olimpines žaidynes, dabar numatytos laikotarpyje tarp 2021 metų birželio 22-osios ir liepos 4-osios.

Taip pat keičiasi ir 2021 metais turėjusio įvykti Europos čempionato data. Keturiose valstybėse – Italijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Sakartvele rengiamas turnyras keliamas į 2022 metų rugsėjo 1-18 dienas.

Europos čempionatas Klaipėdoje neįvyks: FIBA atšaukė visus vasaros turnyrus

Vaizdo konferencijos būdu vykusiame FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks. Anot Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus-direktoriaus Mindaugo Špoko, toks sprendimas yra skaudus, bet logiškas.

„Labai gaila dėl jaunimo čempionatų, turėjome geras komandas ir gaila jų, bet ši vasara bus laisva. Viskas yra suprantama ir logiška, nes jaunimo sveikata yra svarbiausia. Nukelti čempionatus vėlesniam laikui yra sudėtinga, nes neaišku kokia situacija bus rudenį, kaip vyks judėjimas tarp valstybių ar bus galima apskritai vykdyti renginius“, – teigė M.Špokas.

Šią vasarą Klaipėdoje turėjo vykti Europos vaikinų jaunimo (U20) krepšinio čempionatas, o Lietuvos rinktinei turėjo vadovauti Gediminas Petrauskas.

Planuojama, kad penkios vietos į 2021-ųjų Pasaulio jaunimo (U19) čempionatą Europos rinktinėms bus išdalintos pagal FIBA vaikinų reitingą. Lietuva šiame reitinge šiuo metu užima trečią vietą tarp Europos komandų ir patektų į 2021 metų Pasaulio čempionatą.

 Posėdžio metu taip pat patvirtinta, kad gegužės pabaigoje Lietuvoje turėjusi vykti FIBA Generalinė Asamblėja nukelta į rudenį. Pagal pirminį planą ji turėtų vykti spalio mėnesį, o tiksli data paaiškės gegužės pradžioje.

Parengė GYTIS RAMANAUSKAS

Web Analytics