Paskelbtas Aktualijos

Prasideda ugdymas nuotoliniu būdu, vaikus pasieks maisto paketai

Pirmadienis, 30 March 2020 12:27 Parašė 

Nuo šiandien visose Jonavos rajono mokyklose prasideda ugdymas nuotoliniu būdu. Šiuo modeliu kurį laiką, kol truks dėl koronaviruso paskelbtas karantinas, dirbs visos šalies mokyklos.

„Visos mūsų rajono įstaigos pasiruošusios, yra daugybė nuotoliniam ugdymui pritaikytų platformų, ir mokyklos pasirengusios jas sumaniai išnaudoti,  – sako Jonavos rajono sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė. – Tiesa, reikia suprasti, kad tai yra neįprasta mokymosi forma ir mokytojams, ir vaikams, ir tėvams. Reikia nusiteikti, kad pirmomis dienomis gali kilti nesklandumų, tačiau tai – natūralu, kol vyks adaptacijos procesas. Prisitaikyti teks visiems".

B. Gailienė sako, kad vyks ne tik ugdymo procesas, bet bus teikiama ir švietimo pagalba, nuotoliniu būdu dirbs logopedai, mokyklų psichologai, socialiniai pedagogai. „Pasiruošimas vyko dvi savaites, tiek tėveliai, tiek moksleiviai kiekvienos įstaigos yra informuoti, kaip vyks mokymasis, jiems pateiktos instrukcijos, rekomendacijos", - sako administracijos direktoriaus pavaduotoja. Ji pastebi, kad tėvelių prisidėjimo reiks kaip niekad didelio, jiems teks didžioji ugdymo proceso kontrolės dalis.

Prasidėjus ugdymui nuotoliniu būdu, nemokamą maitinimą gaunančius moksleivius ir ikimokyklinukus, kuriems kompensuojama 100 arba 75 proc. mokesčio už darželį sumos, pasieks maisto paketai.

„Paketai suruošti dviejų savaičių laikotarpiui, juose bus ir sausų pusryčių, sulčių, dešros, sūrio, aliejaus, sausainių ir panašiai, – sako B.Gailienė. – Maisto paketus moksleiviams išdalins pačios mokyklos – pas vienus vaikus jie atkeliaus geltonaisiais autobusiukais, turintys galimybę atvykti į mokyklą pasiimti bus paprašyti taip ir padaryti. Kiekviena įstaiga pasirinks jai priimtiną ir saugų paketų dalinimo būdą. Iki savaitės pabaigos maisto paketai turėtų pasiekti visus moksleivius, kuriems jie priklauso. Maistą dalinantiems darbuotojams savivaldybė perduos apsaugos priemones".  Iš viso bus išdalinta kone tūkstantis maisto paketų.

B. Gailienė sako, kad savivaldybė yra pasiruošusi užtikrinti ir mažamečių vaikų, kurių tėvai dirba medicinos arba policijos įstaigose, priežiūrą: „Apie tai esame pranešę įstaigoms, kol kas toks poreikis neatsirado, jei jis kiltų – iškart reaguosime".

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Mažiausiai tiek laiko truks ir nuotolinis ugdymas.

Vyriausybės sprendimai
Vyriausybėje įvykusioje švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus spaudos konferencijoje akcentuota, kad dauguma mokyklų jau yra pasiruošusios nuotoliniam mokymui, netrukus bus sukurtas specialus LRT televizijos laidų ciklas ikimokykliniam ir priešmokykliniam nuotoliniam ugdymui, kuriame mokosi per 130 tūkstančių vaikų, o pirmieji Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nupirkti kompiuteriai mokiniams, kurie jų neturi, planuojama, mokyklas pasieks nuo kitos savaitės.

Yra parengtas tvarkaraštis, kaip būtų galima organizuoti brandos egzaminus nuo birželio 1 d., taip pat nuo birželio 22 d., jei egzaminų pagal dabartinį tvarkaraštį gegužę nebūtų galima vykdyti. Sudaryta planavimo grupė, kuriai vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas, į ją įeina bendrojo ugdymo, aukštųjų mokyklų, Moksleivių sąjungos, Studentų sąjungos atstovai, švietimo ekspertai. Ši grupė rengs galimas alternatyvas dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas, jei karantinas būtų pratęstas ir ilgesniam laikotarpiui.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atliko mokyklų apklausą, kaip jos pasirengusios įgyvendinti nuotolinį mokymą. Paaiškėjo, kad tik 7,8 proc. mokyklų tai būtų didelis iššūkis, 92 proc. mokyklų yra susidūrusios su nuotoliniu mokymu konsultuodamos mokinius, taikydamos mokymą per elektroninius dienynus.

Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šią savaitę perka 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamų kompiuterių mokykloms. Vyriausybė skyrė kompiuterinei įrangai 9,2 mln. eurų. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie bus padalinti savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių. Būdų ieško pačios mokyklos, savivaldybės, interneto puslapyje https://www.mokyklanamuose.lt sukurta platforma, kurioje kompiuterius gali pasisiūlyti padovanoti verslininkai, privatūs asmenys.

Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė ragina mokinius pasitikėti tik oficialia ir patvirtinta informacija, nepasiduoti nerimui. Kaip sakė sąjungos vadovė, nepaisant įvairių sąlygų, reikėtų labiau susitelkti, ieškoti sprendimų bendruomenėse.

Konferencijoje dalyvavęs vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys įžvelgė nuotolinio mokymo iššūkį, kad motyvacijos kartelė bus perduota tėvams, jiems didėja atsakomybė. Pasak jo, reikia susikurti naujus dienos ritualus, įpročius, svarbu, kad tėvai palaikytų patį nuotolinio ugdymo procesą.
Ministerija primena, kad visa aktuali informacija apie nuotolinį mokymą skelbiama interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis .

Parengta pagal Jonavos savivaldybės ir SMM inf.

A. Reipos nuotr.

Web Analytics