Paskelbtas Sportas

Koronavirusas stipriai pakoregavo sporto varžybas

Pirmadienis, 16 March 2020 08:32 Parašė 

Pasaulinė sveikatos organizacija paskelbė pasaulinę naujojo koronaviruso pandemiją.

Tačiau liga nuvilnijo jau beveik per visą pasaulį ir įvairių šalių vyriausybės priima drastiškus sprendimus net uždaryti valstybių  sienas. Vadinasi, prasta situacija ir sporte. Jau dabar žinoma, kad tarptautiniu lygių sustabdyti, nutraukti, nukelti ar visiškai pabaigti įvairių sporto šakų čempionatai. Aišku, ne išimtis ir Lietuva.

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba priėmė sprendimą laikytis būtiniausių saugumo reikalavimų ir imtis visų atsargumo priemonių siekiant stabdyti COVID-19 viruso plitimą šalyje. Šalyje tai tik viena organizacija, kuri nusprendė anksčiau laiko pabaigti pirmenybes ir paskelbti šio sezono nugalėtoją bei prizininkus.

Jų pavyzdžiu pasekė ir nacionalinė krepšinio lyga, kurioje rungtyniauja BC „Jonava“. Praėjusį ketvirtadienį Jonavos krepšininkai Molėtuose 71:76 nusileido „Ežerūnui“ ir nukrito į tryliktąją vietą. Tačiau jau dabar aišku, kad tai buvo paskutiniosios sezono rungtynės, nes NKL Valdyba pasekė LKL pavyzdžiu ir pabaigė čempionatą, nors buvo nusprendę, kad varžybas tęs be žiūrovų.

NKL vykdomasis komitetas nusprendė nuo šios dienos nutraukti VIKINGLOTTO-NKL 2019-2020 metų čempionatą vadovaujantis force majeure situacija Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos. Galutinė rikiuotė nustatyta pagal kovo 13 dienos turnyrinės lentelės rezultatus.

Už tai balsavo 10 NKL vykdomojo komiteto narių. Du susilaikė, vienas buvo prieš ir vienas balsavo už tai, kad čempionatas būtų stabdomas dviem savaitėms, o atkrintamosios vyktų iki 2 pergalių.

Šį sezoną Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ su 32 pergalėmis ir 7 nesėkmėmis užėmė pirmąją vietą ir tapo nugalėtoja.

„Racionaliai reaguojame į situaciją ir labai džiaugiamės, kad klubai savo sprendimais prisidėjo prie situacijos rimtumo supratimo, taip užkirsdami kelią pandemijos plitimui ir apsaugodami gyvybes“, – sakė lygos direktorius Giedrius Grybauskas.

Antroje pozicijoje liko „Telšiai“ (31-8), iškovoję viena pergale mažiau, trečioje – „Šilutė“ (27-12). Paskutinę vietą užėmė Tauragės krepšinio klubas (8-30).

„Sūduva-Mantinga“ lygos nugalėtoja tapo antrąjį sezoną iš eilės ir ketvirtąjį per pastaruosius penkerius metus.

Pirmosios grupės komandoms iki reguliariojo sezono pabaigos buvo likusios trejos rungtynes, o antrosios grupės ekipos dar turėjo sužaisti po du arba tris mačus.

Kiti sporto varžybų čempionatai, kuriuose dalyvauja ar  turės dalyvauti Jonavos komandos, sustabdyti. Nežinia kuriam laikui nevyks Lietuvos tinklinio pirmenybės, taip pat šalies aukščiausios futbolo lygos čempionatas. Kovo 21 d. buvo numatyta pradėti ir LFF I lygos čempionatą, kuriame varžysis „Jonava“ klubas, tačiau ir šis nukeliamas vėlesniam laikui. Be to, nedaug susitikimų finaluose liko ir futsal komandoms, kovojančioms dėl prizinių vietų. Visgi, ir šis čempionatas sustabdytas.

Apskritai, šalyje stabdomos sporto varžybos ir apie jų atnaujinimą ar naujų pradėjimą, bus informuota atskiru pranešimu.

GYTIS RAMANAUSKAS

Web Analytics