Paskelbtas Renginiai

Globos namuose irgi nudundėjo mugė

Antradienis, 10 March 2020 11:08 Parašė 

Jonavos globos namuose nudundėjo, nupyškėjo Kaziuko mugė. Šis renginys – sena šios senolių pastogės tradicija, tiktai pernai dėl remonto darbų ji neįvyko. Užtat šiemet į salę sugužėję savo prekių gamintojai, pirkėjai pasirodė su didele išmone.

Įstaigos direktorei Daliai Astrauskienei paskelbus mugės pradžią, pro duris įvirto kelios tautiškai pasirėdžiusios poniutės, kurios kvietė atvykėlius ne pro duris žvalgytis, o įsisukti į smalsuolių ratą, pašokti, pasidžiaugti jau ir mūsų kraštan atskubėjusiu pavasariu. Netrukus visi išdrąsėjo, ėmė suktis prie skanėstais, papuošalais apkrautų stalų. Antai Lietavos pagrindinės mokyklos jaunieji prekeiviai siūlė išties nepaprastų dalykų – pyragėlių, keksiukų, barankyčių. Proginių papuošalų gamintoja Vilma Bizokienė stebino savo dekoruotais puodeliais, spalvoto stiklo segėmis, Viešosios bibliotekos pasiuntinės, sustiprinusios savo komandą net tautodailininke Irena Misiukoniene, viliojo akis gamtos motyvais dvelkiančiomis megztomis servetėlėmis. O štai Neįgaliųjų draugijos stalelis priminė, kad netoli jau ir Velykos, tad jos stalą puošė floristikos būrelyje sukurti kiaušiniai, jiems sudėti skirti krepšeliai. Šių ne vieną įsigijo Jeronimo Ralio gimnazijos mokytoja Inga Kuuzeorg, jau besiruošianti Atpirkėjo prisikėlimo šventei. Turėjo ką parodyti, kuo pavaišinti ir šių namų šeimininkai. Kasmet savo keramikos dirbinius demonstruojantis Valentinas nebrangiai bibliotekininkei Rasai pardavė iš vytelių supintą krepšelį šampano buteliui laikyti, o su invalido vežimėliu nesiskiriąs Vytautas nepasibrangino siūlydamas įsigyti savo meistriškai nutapytus lietuviškos gamtos peizažus.

„Norisi tikėti, kad Kaziukas mūsų daugiau neaplenks, kasmet atneš mūsų gyventojams bei svečiams jaukaus šventinio šurmulio ir prisikėlimo viltį“,- sakė direktorė D. Astrauskienė.

Marius Glinskas

Web Analytics