Paskelbtas Futbolas

Pusfinalyje tarp „Vikingų“ ir „Pramogų-SC“ - lygybė

Pirmadienis, 02 March 2020 10:29 Parašė 

Lietuvos Optibet futsal A lygoje vyksta pusfinaliniai susitikimai. Komandos  pradėjo kelią link apdovanojimų. Visuose atkrentamųjų etapuose komandos žaidžia iki dviejų laimėtų tarpusavio susitikimų. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse Kauno „Vytis“ be didesnio vargo 5:1 įveikė Mažeikių FK „VIP“, o antrajame pusfinalyje nugalėtojui išaiškinti prireikė ir pratęsimo.

Labai atkakliai vyko mačas Gargžduose, kur reguliaraus sezono antrosios vietos laimėtojas „Pramogos-SC“ klubas ir trečioje vietoje buvę Jonavos „Vikingai“ (vadovas Aironas Morkūnas, treneris Aurimas Mockus).

Rezultatyvus buvo pirmasis kėlinys. Pirmiesiems pasižymėti pavyko šeimininkams, tačiau tolimu smūgiu Artūras Rocys atstatė pusiausvyrą (1:1). Įsibėgėjus pirmajam kėliniui ekipos vėl apsikeitė po įvartį, o jonaviečių gretose dar kartą pavyko išlyginti rezultatą (Lukas Čepkauskas).

Baigiantis pirmajai žaidimo pusei aktyviai  puolime rungtyniavę „Vikingai“ patys išsiveržė į  priekį, kai greitą ataką užbaigė Vadim Pinko. Antrajame kėlinyje  sužaidus dešimt  minučių gargždiškiai išlygino rezultatą, bet lygus rezultatas išbuvo vos kelias dešimtis sekundžių, nes Jonavos komandos gretose ataką rezultatyviai dar kartą užbaigė V. Pinko. „Vikingai“ pirmavo 4:3 ir iki pagrindinio laiko pabaigos buvo likusi minutė. Pergalingo rezultato išsaugoti nepavyko ir mačas  baigėsi taikiu rezultatu 4:4.

Pagal varžybų nuostatus, lygiųjų negali būti, todėl buvo žaidžiami du kėliniai po penkias minutes. Apmaudu, tačiau jonaviečiai praleido ir penktąjį įvartį. Pirmoji dvikova baigėsi 5:4 „Pramogos-SC“ ekipos naudai ir serijoje iki dviejų pergalių pastaroji komanda pirmauja 1:0.

Antrosios atsakomosios rungtynės vyko penktadienį (vasario 28 d.) Jonavos sporto arenoje. Abi komandos pirmoje rungtynių pusėje turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau futbolininkams trūko ir tikslumo, ir sėkmės. Be to, patikimai rungtyniavo ir komandų vartininkai. Gan netipiškai baigėsi pirmasis  mačo kėlinys, kai nei vienai ekipai taip ir nepavyko pasižymėti (0:0).

Aišku, kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, tačiau ir jonaviečiai nenusileido sukurtų progų pasižymėti.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje ėmė keistis. Toliau kietą gynybą demonstravę „Vikingai“ ėmė rungtyniauti dar solidžiau ir palaikomi gan gausiai susirinkusių žiūrovų, 27 min. atakos smaigalyje atsidūrė Gytis Vasylius, pelnydamas  pirmąjį rungtynių įvartį (1:0).

Iš karto po praleisto įvarčio, Gargždų komandos žaidėjai dar aštriau ėmė rungtyniauti puolime ir jonaviečių vartininkui Egidijui Žagarui darbo netrūko. Kai kuriais epizodais jį lydėjo ir sėkmė. „Vikingai“ tuo metu buvo „ant bangos“ ir siekė kuo greičiau tiesiog užbaigti varžovų pasipriešinimą. Po poros minučių (29 min.) sirgaliai vėl buvo pakelti iš savo vietų, kai Martynas Stankevičius, ne taip dažnai mušantis įvarčius, šįkart reikiamu momentu buvo ten, kur įmuštas ir antrasis įvartis (2:0). Po šio jonaviečio įvarčio gargždiškiai didesnį dėmesį ėmė skirti puolimui ir „tirpstant“ pagrindiniam rungtynių laikui, vartininką pakeitė ir penktuoju aikštės žaidėju. Visgi, tądien jonaviečiai žaidė solidžiai, o 35 min. Artūras Rocys tai patvirtino dar vienu tiksliu smūgiu ir „Vikingai“ ėmė pirmauti 3:0.

Svečiams nieko neliko, kai atakuoti penkiais aikštės žaidėjais. Labai greitai tai jiems pasiteisino ir įstengė sušvelninti rezultatą (3:1). Iki mačo pabaigos buvo dar nemažai laiko, tačiau jonaviečiai išsaugojo vartus ir šventė pergalę rezultatu 3:1 bei išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą (1:1). Įdomus faktas buvo ir tai, jog abi komandos antrajame kėlinyje taip ir neprasižengė nei karto.

„Vikingai“ sudėtis – Egidijus Žagaras, Benas Spietinis, Martynas Stankevičius, Artūras Rocys, Paulius Osauskas, Gytis Vasylius, Lukas Čepkauskas, Vadim Pinko, Aleksandr Lebedev, Andrius Skorupskas, Lukas Sipavičius.

Kitame  antrajame pusfinalyje Kauno „Vytis“ Mažeikiuose su FK „VIP“ sužaidė lygiosiomis 3:3. Nugalėtojas nepaaiškėjo ir pratęsimo. Visgi, tik po baudinių serijos 5:3 pergalę šventė kauniečiai, kurie pirmieji ir pateko į varžybų finalą.

Artimiausiu metu paaiškės, kada vyks trečiosios, lemiamos, pusfinalio rungtynės Gargžduose tarp „Pramogos-SC“ ir „Vikingai“ komandų.

GYTIS RAMANAUSKAS

Web Analytics