Po nesėkmės Ukmergėje – „Petrochema“ komandos sezonas baigtas

Sekmadienis, 17 April 2016 03:00 Parašė

Dėl patekimo į 2015-2016 metų „Akvilė“ moterų krepšinio čempionatą finalinio ketverto varžybas, kovojo ir Jonavos „Petrochema“. Jolantos ir Valdo Kačerauskų vadovaujama komanda dėl šio kelialapio kovojo su Ukmergės MKK klubu.

Pirmose dvejose šių komandų tarpusavio rungtynėse buvo pasidalinta po pergalę. Ukmergėje 64:50 buvo laimėjusios ukmergiškės, o „Petrochema“ krepšininkai savo aikštelėje sugebėjo pasiekti revanšą (62:55).

Lemiamos trečiosios rungtynės vėl vyko Ukmergėje. Per penkias pirmojo kėlinio minutes jonavietės taip ir nerado spragų varžovių gynyboje ir nepelnė nė vieno taško. Tuo tarpu aikštelės šeimininkė pirmavo 8:0. Juditos Girdauskaitės dvi tikslios baudos atidarė taškų kraitį, bet ukmergiškės toliau tolo. Likus dviems minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos „Petrochema“ vis dar buvo su tais taškais, tačiau vilties suteikė Brigitos Turskytės pelnyti taškai su varžovių pražanga.

Visgi, kaip po pirmojo kėlinio (5:21), taip ir kitus du kėlinius Ukmergės krepšininkės dominavo aikštelėje ir jų pranašumas nekėlė abejonių. Po antrojo jonavietės atsiliko 14:35, o po trečiojo – 25:51.

Atrodė, kad mačo likimas aiškus ir jonavietės bus sutriuškintos. Paskutiniajame kėlinyje prasidėjo radikalios permainos. Trečiąją minutę aikštelės šeimininkės pirmavo 29:55, bet tuomet žymiai pagerinusios gynybą „Petrochema“ žaidėjos tiesiog siautė aikštelėje. Puolime taškus rinkti pradėjo B.Turskytė, Loreta Sulimaitė, Agnė Antanavičiūtė ir per penkias kitas minutes ne tik neleido ukmergiškės pelnyti taškų, bet pačios laimėjusios atkarpą net 19:0 (!), priartėjo iki varžovių, palikdamos tik 7 taškų deficitą (48:55). Tačiau per likusį laiką skubotas žaidimas, klaidos ir netikslūs metimai sužlugdė atsiradusią intrigą. Susitikimą jonavietės pralaimėjo rezultatu 50:58 (5:21, 9:14, 11:16, 25:7).

Ukmergės MKK – Vitalija Vaščiūnaitė – 25 (5 per. kam., 7 atk. kam., tritaškiai 4/13, metimai 10/31), Simona Bačiulytė ir Aurelija Putramentaitė (7 kl., 12 atk. kam.) – po 9.

„Petrochema“ – B.Turskytė – 14 (metimai 6/18), A.Antanavičiūtė – 11 (8 atk. kam., metimai 3/9), Ele-Riin Tammik – 9 (9 kl., metimai 4/11).

Balandžio 29-30 dienomis finalinio ketverto varžybos vyks Kaune, „Sabonio krepšinio centro“ salėje. Pusfinaliuose, dėl patekimo į finalą, Alytaus RKL žais su Vilniaus „Svaja“ ekipa, o Kauno KM „Aisčiai“ varžysis su Ukmergės MKK.