Žiemos bėgimas virto tarptautinėmis varžybomis

Antradienis, 18 February 2020 11:25 Parašė

Devintąjį kartą bėgimo entuziastai turėjo galimybę dalyvauti jau tradiciniame tapusiu bėgime “Žiema Jonavoje 2020”. Bėgimo varžybas vėl organizavo sporto klubas „Einius“ (prezidentė Gražina Goštautaitė). Kasmet varžybų data keičiasi, Įdomiausia, jog šiame sezone įvyko du žiemos bėgimai. Praėjusių metų gruodžio mėnesį bėgikai varžėsi aštuntajame renginyje, o šių metų vasario viduryje sportininkus pasitiko devintasis bėgimas, tačiau oro sąlygos ne itin pasikeitė, nes  šiemet žiemos šalis taip ir nesulaukė. Šįkart bėgikams švietė pavasarėjanti saulutė.

Per pastaruosius tris metus, šiemet susirinko rekordinis dalyvių skaičius (92 bėgikai). Rekordas buvo fiksuotas 2017 metų, kai dalyvavo 141 entuziastas. Šių metų bėgimas į istoriją įsirašė ir kaip tarptautinis, nes varžybose dalyvavo ir kitų valstybių atstovai. Aišku, čia panoro dalyvauti ir į Ruklą atvykę NATO kariai. Kariūnė, vokietė Anne Richter ne tik savo grupėje lipo ant prizininkų pakylos, tapusi nugalėtoja, bet ir pagerino 12,2 km nuotolio moterų rekordą. Aplink tvenkinius vykę bėgimas labai savo gražiomis vietovėmis nustebino pirmą kartą atvykusius bėgikus, kurie gyrė trasą ir aplink esančią panoramą.

Dalyviai pagal savo galimybes ir amžių galėjo pasirinkti bėgimą keturiuose nuotoliuose. Patys jauniausi varžėsi 2 km nuotolyje, kiti rinkosi ilgesnes 4, 8 ar 12 km distancijas. Bėgime Jonavai atstovavo 38, Kaunui – 26, Vilniui ir jo rajonui – 12 sportininkų. Į varžybas taip pat atvyko bėgikai iš Vilkaviškio, Kaišiadorių, Šiaulių, Utenos, Alytaus.

2 km nuotolyje keletas dalyvių skaičių sudarė bėgikai be konkurencijos, kurie daugiausiai lydėjo savo mažuosius ar mažąsias atžalas. Visgi, 2010 metų gimimo ir jaunesnių tarpe pirmas atbėgo kaišiadoriškis Aivaras Ivoška (0:09.04). Trečiąją vietą iškovojo SK „Einius“ jaunasis bėgikas, jonavietis Dominykas Bogomolnikovas (0:10.18), kuris pernai buvo antras. Šiemet antrąją poziciją iškovojo vilnietis, BK “Jonas Maratonas” atstovas Deividas Kabišaitis (0:10.02).

Šios amžiaus grupės mergaičių tarpe dominavo šeimininkės, SK „Einius“ jaunosios sportininkės. Pirmoji grupėje finišavo Aistė Klapatauskaitė (0:11.22), antra buvo Mėta Zaklikovskaja (0:12.49), o trečioji finišą pasiekė Urtė Ūmantaitė (0:12.51). Šios bėgikės sesutė taip pat gavo prizą, kaip jauniausia varžybų dalyvė. Robertai Ūmantaitei nėra nė trejų.

Vyresnių bėgikų (2006-2009 metų gimimo) tarpe dominavo svečiai, tačiau ir jonaviečiai nenusileido, iškodami kelias prizines vietas. Apskritai 2 km nuotolį pirmas įveikė Vilkaviškio LASK klubo atstovas Titas Dominaitis (0:08.49). Nuo pastarojo vos trejomis sekundėmis atsiliko jonavietis, SK “Einius” atstovas Paulius Bagdonavičius (0:08.52), iškovoję antrąją vietą. Trečias nuotolyje  buvo dar to paties klubo Vilkaviškio atstovas Aden Villiams Veylo (0:09.35).

Mergaičių grupėje aiškia persvara nugalėjo Vilniaus rajono RCN klubu bėgikė Roneta Sabiūnaitė (0:08.54), antrąją vietą iškovojo Aida Ivošklaitė iš Kaišiadorių (0:09.05), o trečiąja  vieta galėjo pasidžiaugti Jonavos atstovė, SK “Einius” bėgikė Austėja Survilaitė (0:09.15)

Aštuoniolika bėgimo entuziastų įveikė vieną ratą aplink tris tvenkinius. Čia buvo gan didelis skaičius prizininkų, nes dalyviai varžėsi 2000 m. gimimo ir vyresnių bei 2001 m. gimimo ir jaunesnių grupėse. Tarp vyrų greičiausias buvo Vaidas Garbačiūnas iš Kauno BMK (0:15.43). Per 0:16.04 nuotolį įveikė antrąją vietą iškovojęs VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovas Egidijus Laskovas, o trečiąją poziciją užėmė kaunietis Andrius Jotautas (0:17.32).

Moterų gretose nepralenkiama buvo uteniškė Gintarė Sukarevičienė (0:19.27), antrąją vietą iškovojo VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovė Ramunė Karalevičienė (0:25.55), o trečia buvo kaunietė Eglė Kumeliauskaitė (0:27.15).

2001 metų gimimo ir jaunesnių grupėje pirmas 4,2 km nuotolį įveikė ir nugalėtoju tapo jonavietis Gustas Lamokovskij (0:16.25). Kitas dvi prizines vietas iškovojo du Vilniaus rajono RCN atstovai. Antras finišavo Rokas Sakalauskas (0:16.27), trečias – Titas Bakys (0:16.29).

Merginų gretose dominavo Vilkaviškio LASK atstovė Auksė Eidukaitytė (0:19.09), o antroje vietoje finišą pasiekė SK „Einius“ bėgikė, jonavietė Adriana Andrejeva (0:24.11). Trečia buvo dar viena šio klubo jonavietė Samanta Sabaliauskaitė (0:28.28).

Du ratus aplink tvenkinius bėgo 20 sporto mėgėjų. 8,2 km nuotolyje šįkart medalius ir diplomus laimėjo svečiai. Atstume pirmi šeši finišavo vyrai, o nugalėtoju tapo kaunietis Donatas Košiuba (0:29.51). Antrąją vietą iškovojo VšĮ “Bėgimo klubas” atstovas Simas Stasiukaitis (0:31.28) iš Karmėlavos, trečiąją – Vilniaus r. RCN bėgikas Daniel Bartusevič (0:31.56).

Moterų grupėje pirmąją vietą iškovojo kaunietė Aušrinė Kuzmickaitė (0:36.59), antrąją – VšĮ “Bėgimo klubas” atstovė Lina Buinauskienė (0:40.22) iš Karmėlavos, trečiąją – vilnietė Gabrielė Ambrazevičiūtė (0:42.22).

Patį ilgiausią 12,2 km nuotolį pasiryžo įveikti žymiai daugiau bėgikų nei pernai (28). Nutolęs saugių atstumu, pirmas finišavo ir nugalėtoju tapo Vilniaus rajono RCN  atstovas Vytautas Gražys (0:46.49). Tarp vyrų solidžiai įsiterpė moteris. Šiame nuotolyje antrą finišavo Vokietijos pilietė, kariūnė Anne Richter, kuri nuo nugalėtojo atsiliko beveik dvejomis minutėmis (0:48.44). Pasirodo šis rezultatas buvo rekordinis per devynerius metus, o ši vokietė ir tapo moterų grupės nugalėtoja.

Antras tarp vyrų finišą pasiekė Kauno BMK sportininkas Vidas Totilas (0:49.09), o trečiosios vietos apdovanojimas įteiktas NEKO Runners klubo atstovui, vilniečiui Petrui Akstinui (0:49.33).

Moterų grupėje už vokietės liko net dešimčia minučių atsilikusios kitos dvi prizininkės. Antroji vieta atiteko vilnietei Gretai Urbutytei (0:58.42), trečioji – VšĮ “Bėgimo klubas” sportininkei Auksei Baliukevičiūtei (0:58.57).

Artimiausiu metu bėgimo mėgėjai dalyvaus įvairiose varžybose kituose rajonuose, o į Jonavą vėl sugrįš kovo mėnesį, kai 11 dieną vyks masiškiausias bėgimo renginys -  „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgimas.