Pergalingas žaidimas sustiprina viltis patekti į atkrentamąsias

Pirmadienis, 10 February 2020 15:50 Parašė

2019-2020 metų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL-Vikinglotto) abejose grupėse sužaisti eiliniai trečiojo rato susitikimai. Visgi, kai kurios varžybos nukeltos į šią savaitę, nes kitos ekipos poilsiaus. Puiki praėjusi savaitė buvo Nerijaus Zabarausko treniruojamai BC „Jonava“ ekipai. Pastaroji iškovojo abi pergales ir dar labiau sustiprino galimybes kovoti dėl vietos atkrentamosiose.

Puikiai tritaškius pataikiusi „Jonava“ namuose 98:71 (24:18, 17:15, 30:15, 27:23) sutriuškino Molėtų „Ežerūno“ krepšininkus. Po dviejų kėlinių „Jonava“ pirmavo 41:33, o nuo trečiojo ketvirčio šovė į priekį. Tuomet šeimininkai spurtavo 17:1 ir susikrovė 24 taškų pranašumą (58:34).

Rekordinė „Jonavos“ persvara buvo 29 taškai.

„Jonava“ rungtynėse pataikė 13 tritaškių iš 30 (43 proc.). Tiesa, vienu metu jonaviečių taiklumas siekė net 52 procentus – tikslą buvo pasiekę 11 metimų iš 21.

„Jonavos“ krepšininkai laimėjo trečiąjį mačą per pastarąsias ketverias rungtynes.

BC „Jonava“: Martynas Pacevičius (13 atk. kam.) ir Martynas Linkevičius (4/5 trit.) po 18, Kahlilas Thomasas - 14 (10 atk. kam.), Juozas Balčiūnas - 13, Modestas Žaunieriūnas - 11, Justas Vazalis 8 taškai.

Šeštadienį Jonavos komanda rungtyniavo Tauragėje su pastaruoju metu buksuojančiu šio miesto krepšinio klubu ir 83:79 (27:22, 20:15, 20:20, 16:22) įveikę vietos komandą.

Jonaviečiai toliau vejasi 12-oje vietoje esantį ir vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Molėtų „Ežerūną“. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai nuo molėtiškių atsilieka pergale.

Pirmajame dvikovos kėlinyje „Jonavos“ krepšininkai pataikė net 5 tolimus metimus, tačiau smarkiai į priekį nuo šeimininkų dar nebuvo atitrūkę – 27:22.

Justo Vazalio ir Martyno Linkevičiaus taškai antrajame ketvirtyje leido svečiams susikrauti dviženklį pranašumą – 38:27. Tokią persvarą jonaviečiai išlaikė iki pat didžiosios pertraukos – 47:37.

„Tauragės“ krepšininkams niekaip nepavyko atkurti didesnės intrigos trečiajame kėlinyje, kuriame „Jonava“ po Martyno Pacevičiaus ir M. Linkevičiaus taškų pirmavo 13 taškų skirtumu – 65:52. Prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė 10 taškų – 67:57.

„Jonava“ užtikrintai pirmavo didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį. Visgi prasidėjus paskutinei minutei tauragiškiai po spurto 10:1 gerokai priartėjo – 77:79.

Per likusias 20 sekundžių pražanga sustabdytas Juozas Balčiūnas realizavo baudų metimus, o daugiau intrigos galėję įnešti šeimininkų metimai skriejo pro šalį. Po šios pergalės, Jonavos komanda atsilikimą iki dvyliktos vietos sumažino ir komandas skiria vos viena pergalė.

BC „Jonava“: Martynas Pacevičius - 17, Juozas Balčiūnas - 15, Modestas Žaunieriūnas - 13, Martynas Linkevičius - 12, Kahlilas Thomasas - 11, Ianas Gardeneris - 6, Justas Vazalis - 5, Nojus Pankratjevas - 4 taškai.

Kiti antrosios grupės (dėl 9-15 vietų) rezultatai: „Gargždai“ – Šilalės „Lūšis“ 85:65, Palangos „Kuršiai“ – Tauragės KK 99:68, „Lūšis“ – Mažeikių „Ereliai“ 71:98, Molėtų „Ežerūnas“ – „Gargždai“ 79:80.

Po šių rungtynių antrosios grupės turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai):