Paskelbtas Futbolas

„Vikingai“ pademonstravo charakterį

Pirmadienis, 10 February 2020 15:48 Parašė 

Praėjusią savaitę baigėsi reguliarusis 2019-2020 metų Lietuvos Optibet futsal A lygos čempionatas. Šio sezono pradžioje varžybas pradėjo dešimt komandų, tačiau nesužaidę net pirmojo rato iš pirmenybių pasitraukė Vilniaus „Bekentas“. Visi komandų iškovoti taškai buvo anuliuoti. Dabar rungtyniauja devynios ekipos, iš kurių aštuonios pateks į atkrentamąsias varžybas.

Atsižvelgdami į prastą praėjusio sezono sistemą, varžybų organizatoriai šiemet atkrentamosiose įvedė naujovę. Visuose etapuose komandos  rungtyniaus iki dviejų laimėtų susitikimų. Kiekviename mače turės išaiškėti laimėtojai. Jei rungtynių pagrindinis laikas baigtųsi lygiosiomis, būtų žaidžiami papildomi du kėliniai po 5 minutes. Jei ir tada nepaaiškėtų nugalėtojas, komandos muštų 6 m baudinius (po tris kiekvienos komandos žaidėjus).

Per  du čempionato ratus atsirado tikra intriga tarp 3-7 vietas užimančių ekipų. Iki pat paskutinių mačų vis dar buvo neaišku, kokias pozicijas užims klubai iki atkrentamųjų.

Trečiadienio vakarą Jonavos sporto arenoje įvyko vienas susitikimas tarp „Vikingų“ ir Vilniaus FC „Turbotransfers“ ekipų. Būtent pastarieji ir  buvo šio mačo šeimininkai, nes rungtynės buvo atkeltos į Jonavą. Kaip kiti likę susitikimai, taip ir šis lėmė vietas prieš lemiamas varžybas. Jonavos salės futbolo ekipa pačiu blogiausiu variantu galėjo užimti ir septintąją poziciją, tačiau jau dabar aišku, jog nuo kito susitikimo (Mažeikių FK „VIP“ – FA „Šiauliai“) baigties priklausys „Vikingų“ užimama vieta. Jonaviečiai bet kurios komandos pergalės atveju užims ketvirtąją poziciją ir atkrentamosios (ketvirtfinalyje) susitiks su penktąją vietą užėmusia ekipa. Jei šiauliečių ir mažeikiečių mačas baigtųsi lygiosiomis, Jonavos salės futbolo komanda užimtų trečiąją vietą ir atkrentamąsias pradėtų su šeštąją vietą užėmusia ekipa.

Į Jonavą FC „Turbotransfers“ komanda atvyko pavėlavusi ir  be jokio apšilimo žengė į aikštelę. Jų atsarginių suolas taip pat buvo gan trumpas. „Vikingai“ siekė jubiliejaus proga padovanoti pergalę ir savo ištikimam gerbėjui, arenos darbuotojui Robertui Petkevičiui, kuris komandos ir buvo pasveikintas prieš prasidedant mačui.

Visgi, pirmajame kėlinyje jonaviečiai žaidė labai pasyviai ir tik vienintelę realią progą pasižymėti turėjęs Benas Spietinis jos neišnaudojo. Tuo tarpu sostinės salės futbolininkai užtikrintu tempu ir pasitikėdami savimi išnaudojo „Vikingų“ žaidėjų klaidas gynyboje ir poilsiui ekipos išėjo švieslentei rodant neigiamą jonaviečiams rezultatą 0:2.

Aišku, susirinkusiems žiūrovams toks žaidimas ir rezultatas netenkino. Po pertraukos „Vikingai“ tarsi visiškai pasikeitė ir nesužaidus nė dvidešimties sekundžių B. Spietinis pergudravo svečių vartininką ir nukreipė kamuolį jau į tuščius vartus (1:2).

Tokią antrojo kėlinio pradžia nuteikė optimistiškai. Labai greitai svečiai privalėjo imtis radikalių priemonių gelbėti savo pablogėjusią situaciją, nes „Vikingai“ ėmė žaisti užtikrintai. Blykstelėjo jonaviečių gretose rungtyniaujantis sostinės atstovas Vadim Pinko, kuris 24 min. atstatė pusiausvyrą, o 29 min. pakėlė į viršų sirgalius, nes po savo dublio jau išvedė Jonavos komandą į priekį (3:2). Jonaviečiai toliau ieškojo varžovų gynyboje klaidų ir 32 min. jas surado Lukas Čepkauskas. Rezultatas tapo 4:2 „Vikingų“ naudai. Viskas apsivertė aukštyn kojom ir Vilniaus komanda ėmė griebtis paskutinio šiaudo,  kai vietoje vartininko žaidė penktasis aikštės žaidėjas. Pastarieji turėjo progų pasižymėti, gelbėjo ir Andrius Skorupskas, ir prie savų vartų susispaudę žaidėjai, ir net vartų virpstas. Vilniečių pastangas nubraukė B. Spietinis, pelnydamas savo antrąjį įvartį, įrašė „Vikingams“ pergalę rezultatu 5:2 (0:2).

„Vikingai“ sudėtis – Egidijus Žagaras, Martynas Stankevičius, Gytis Vasylius, Benas Spietinis, Paulius Osauskas, Lukas Čepkauskas, Artūras Rocys, Lukas Sipavičius, Vadim Pinko, Eisvinas Utyra, Andrius Skorupskas.

Dar viename susitikime eilinę pergalę pasiekė ir Kauno „Vytis“, kuris po atkaklios kovos ir trijų Luko Sendžiko įvarčių 3:0 palaužė Panevėžio „Sportidus“.

Paskutinieji reguliaraus sezono susitikimai vyko savaitgalį. Jonavos salės futbolininkus ir besidominčius šiuo čempionatu, domino rungtynės Mažeikiuose, kur FK „VIP“ varžėsi su FA „Šiauliai“. Neįtikėtinose rungtynėse komandos didelį dėmesį skyrė puolimui, nei savų vargų saugumui. Po pirmojo kėlinio 5:3 pirmavo FA „Šiauliai“, tačiau atsitiko geriausias variantas „Vikingams“, nes galutinis šio mačo rezultatas, jei seksis žaisti atkrentamosiose, su čempionais FK „Vyčiu“ susitiks tik finale. Susitikimas tarp FK „VIP“ ir FA „Šiauliai“ baigėsi itin rezultatyviomis lygiosiomis 9:9! Tai reiškia, kad Jonavos „Vikingai“ užėmė galutinę trečiąją vietą ir atkrentamąsias varžybas iki dviejų pergalių pradės su „Akmenė“ klubu.

Kitose paskutinėse rungtynėse Gargždų „Pramogos-SC“ 3:5 nusileido Panevėžio „Sportidus“, o Vilniaus Dailės akademija (VDA) sužaidė taikiai 2:2 su Vilniaus FC „Turbotransfers“.

Galutinė turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1 Vytis 16 13 1 2 73-27 40
2 Pramogos-SC 16 11 2 3 82-46 35
3 Vikingai 16 7 4 5 45-40 25
4 VIP 16 6 6 4 77-63 24
5 FA Šiauliai 16 7 3 6 74-64 24
6 Akmenė 16 7 1 8 61-62 22
7 FC Turbotransfers 16 5 3 8 54-80 18
8 Sportidus 16 3 1 12 42-90 10
9 VDA 16 0 5 11 38-74 5

Rezultatyviausiai čempionate rungtyniauja L. Sendžikas („Vytis“) – 25, Edgaras Baranauskas („VIP“) – 23, Valdas Pocevičius („Pramogos-SC“) – 20 įvarčių.

Tad ketvirtfinalyje iki  dviejų pergalių Kauno „Vytis (1) susitiks su Panevėžio „Sportidus“, Gargždų „Pramogos-SC“ – su Vilniaus FC „Turbotransfers“, Jonavos „Vikingai“ – su Akmenės „Akmenė“, Mažeikių FK „VIP“ – su FA „Šiauliai“.

Ketvirtfinaliai turi būti sužaisti vasario 10-16 d. Jeigu prireiks papildomų trečių rungtynių, jos turės bus sužaistos iki vasario 21 d.

Pusfinaliai bus žaidžiami vasario 22-23 d. ir vasario 29 d. - kovo 1 d.,o  jeigu prireiks papildomų trečių rungtynių, jos turės būti sužaistos iki kovo 6 d.

Finalas ir rungtynės dėl 3 vietos bus žaidžiami kovo 7-8 d. ir kovo 14-15 d., o jeigu prireiks papildomų trečių rungtynių, jos turės būti sužaistos iki kovo 20 d.

LFF Futsal Taurės finalas yra numatomas kovo mėn. pabaigoje. Tiksli data, laikas ir vieta bus žinomi artimiausiu metu.

GYTIS RAMANAUSKAS

Atnaujinta Pirmadienis, 10 February 2020 15:50
Web Analytics