Sensacinga rungtynių atomazga: „Petrochema-Dextera“ finaliniame ketverte

Antradienis, 12 April 2016 03:00 Parašė

2015-2016 metų Nacionalinė krepšinio lygoje (NKL) įvyko didžiausia šio sezono sensacija. Vos dešimtąją vietą reguliariajame sezone buvęs Kęstučio Naruševičiaus treniruojamas Jonavos „Petrochema-Dextera“ klubas pateko į finalinio ketverto varžybas. Pakeliui į finalus jonaviečiai nukovė solidžiai reguliariajame sezone rungtyniavusius ir antroje pozicijoje buvusius Šakių „Vytis“ krepšininkus.

Lemiamos šių komandų penktosios ketvirtfinalio rungtynės vyko Šakiuose. Aišku, pagal sezono rezultatus, favoritais buvo „Vyčio“ klubas, tačiau jonaviečiai praktiškai paneigė teorijas, kad dešimtą vietą užėmusi komanda neturi vilčių taip toli nukeliauti.

Nepaisant pirmųjų susitikimo minučių, kai aikštelės šeimininkai buvo priekyje 7:5, Jonavos krepšininkai persvėrė rezultatą ir ėmė dominuoti aikštelėje. Jų pranašumas antrojo kėlinio viduryje išaugo net iki dešimties taškų (33:23). Tuo metu tritaškį švystelėjo vidurio puolėjas Henrikas Vorotnikovas, taškus su varžovų pražangomis rinko Lukas Grabauskas. Tačiau „Vyčio“ ekipa rankų nenuleido ir ėmėsi lyderio veiksmų, kad patvirtinti reguliaraus sezono rezultatus. Skirtumas vienu metu sumažėjo iki minimumo (37:36).

Po didžiosios pertraukos vėl ėmė kartotis pirmosios rungtynių dalies scenarijus. Jonaviečiai padirbėję gynyboje, puolime buvo rezultatyvūs ir Vytauto Kružiko tolima „bomba“ bei eiliniai H.Vorotnikovo taškai sugrąžino tą pačią turėtą 10 taškų persvarą (48:38), o L.Grabausko metimas švieslentėje parodė didžiausią 12 taškų pranašumą (50:38). Pakvipo sensacija.

Kaip trečiojo kėlinio pabaigoje, taip ir ketvirtajame Jonavos komandos pranašumas ėmė svyruoti, bet lūžis įvyko šiam mačui besibaigiant. Paskutinėmis minutėmis „Petrochema-Dextera“ krepšininkų metimai vis skriejo pro šalį, o iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės Igno Vaitkaus dvitaškis po labai ilgos pertraukos leido pirmauti šeimininkams (69:70). Emocijos „užvirė“ likus 11 sek., kai varžovai pirmavo 71:72. Po trenerio K.Naruševičiaus paprašytos minutinės pertraukėlės Tadas Sebežiovas tarė savo patirties bei šaltakraujiškumo žodį ir pataikė labai svarbų metimą. Likus 2,4 sek. Jonavos klubas pirmavo 73:72 (18:15, 21:21, 16:13, 18:23). Aikštės šeimininkams išsigelbėti nepavyko. Pergalė!

„Vytis“ – Ignas Vaitkus – 19 (metimai 9/17), Karolis Brusokas – 17 (baudos 7/10), Dominykas Domarkas – 12 (tritaškiai 2/3).

„Petrochema-Dextera“ – Henrikas Vorotnikovas – 22 (baudos 2/2, tritaškiai 2/2, dvitaškiai 7/13), Tadas Sebežiovas – 14 (baudos 4/4, metimai 5/12), Lukas Grabauskas – 11 (baudos 5/6).

Kitose ketvirtfinalio penktosiose rungtynėse „Palanga“ savo aikštelėje 75:63 įveikė Vilniaus „Perlas-MRU“ klubą ir pateko į finalo ketverto varžybas.

Finalinio ketverto varžybos vyks balandžio 23-24 dienomis Palangos arenoje. Jonavos „Petrochema-Dextera“ pusfinalyje žais su Kauno „Žalgiris-2“ klubu (15.00 val.). Kitame pusfinalyje Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ grumsis su „Palanga“ ekipa.