Užtikrinta penktoji „Vikingų“ pergalė

Pirmadienis, 30 December 2019 09:43 Parašė

Savaitgalį Lietuvos Optibet futsal A lygoje buvo sužaisti vienuolikto turo susitikimai. Šiuo turu komandos baigė šių metų varžybas. Tarpusavyje ture sužaidė ir čempionate pirmaujančios Kauno bei Gargždų komandos, kurių baigtį lėmė paskutinės mačo sekundės. Pirmą kluptelėjimą patyrė „Vyties“ klubas, kuris svečiuose „Pramogos-SC“ ekipai pralaimėjo rezultatu 5:6.

Metus pergalingai užbaigė ir Jonavos „Vikingai“ (vadovas Aironas Morkūnas, treneris Aurimas Mockus), kurie sporto arenoje varžėsi su Panevėžio „Sportidus“. Gan gausiai susirinkę žiūrovai buvo pakylios  nuotaikos, nes jų miesto salės  futbolo komanda įsirašė penktąją pergalę bei vėl sugrįžo į ketvirtąją poziciją.

Iki pirmojo kėlinio vidurio nei vienai ekipai nepavyko išnaudoti susikurtų progų, tačiau solidžiau ir pavojingiau rungtyniavo Jonavos futbolininkai. Mačo lūžis įvyko antroje pirmojo kėlinio dalyje, kai pasipylė įvarčių „lietus“. Paskutiniu metu puikiai rungtyniaujantis Artūras Rocys atidarė „Vikingų“ įvarčių sąskaitą, o vėliau per tris minutes jonaviečiai svečius tiesiog ėmė triuškinti. Vieną po kito du įvarčius pasiekė Lukas Čepkauskas bei Paulius Osauskas, kuris realizavo į varžovų vartus skirtą 6 m baudinį, po to, kai baudos aikštelėje neleistinai buvo stabdytas Marius Ganusauskas. Tarp šių įvarčių nesėkmingai sužaidęs Panevėžio ekipos žaidėjas dar įsimušė kamuolį į savo vartus ir rezultatas tapo 4:0 „Vikingų“ naudai.

Tačiau iki pergalės buvo dar visas antrasis kėlinys, kurio jau pirmąją minutę panevėžiečiai sušvelnino atsilikimą. „Vikingų“ žaidimas jau nebuvo toks agresyvus puolime, bet vienu metu labai nepasisekė varžovams. Per minutę vienam žaidėjui buvo prakirsta barzda, o kitam prireikė rimtesnės medikų pagalbos, kai teko kviesti ir greitąją pagalbą.

Iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms panevėžiečiai dar kartą privertė „Vikingų“ vartininką Egidijų Žagarą išimti kamuolį iš vartų tinklo. Rezultatas tapo 4:2. Visgi, kažko daugiau pasiekti varžovams nebepavyko. Benas Spietinis tiksliu smūgiu užbaigė pergalingą žaidimą ir jonaviečiai šventė  pergalę rezultatu 5:2.

„Vikingai“  sudėtis – Andrius Skorupskas. Benas Spietinis, Martynas Stankevičius, Gytis Vasylius, Paulius Osauskas, Gytis Vasylius, Lukas Čepkauskas, Lukas Sipavičius, Marius Ganusauskas, Almantas Vansevičius, Egidijus Žagaras.

Kitose šio turo rungtynėse „Akmenė“ 6:3 įveikė Vilniaus Dailės akademijos (VDA) komandą, o Vilniaus FC „Turbotransfers“ 3:8 namuose neatsilaikė prieš FA „Šiaulius“.

Po šių susitikimų futsal A lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

9 VDA 10 0 2 8 22-49 2

Rezultatyviausiai lygoje rungtyniauja Edgaras Baranauskas („VIP“), pelnęs 15 įvarčių. Jonaviečio P. Osausko sąskaitoje – 9 įvarčiai.

Sausio 8 d. „Vikingai“ namuose turėtų žaisti su Kauno „Vyčiu“, tačiau Jonavos klubas Lietuvos futbolo federacijai (LFF) pateikė prašymą dėl šių rungtynių nukėlimo.