Paskelbtas Miesto naujienos

NATO kariai Jonavoje dovanojo kraują ir rinko lėšas labdarai

Penktadienis, 20 December 2019 09:23 Parašė 

Vokietijos kariuomenės vado generolo Eberhard Zorn vizito metu Jonavoje vyko labdaringas koncertas, o Rukloje buvo organizuota kraujo donorystės akcija. 70 karių, įskaitant ir NATO bataliono vadovybę, dovanojo savo kraują.

Rukloje NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kariai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kareivinėse dalyvavo kraujo donorystės akcijoje, kuri jau yra tapusi tradicija. Nuo 2017 metų pradžios jau 770 karių yra padovanoję savo kraujo.

Vokietijos kariuomenė, bendradarbiaudama su Mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, surengė kalėdinį labdaros koncertą, kuriame buvo renkamos aukos, skirtos humanitarinę veiklą vykdančiai tarptautinei katalikiškai organizacijai „Caritas“, o ši sukauptas lėšas skirs paremti vaikams iš socialiai pažeidžiamų ir socialiai remtinų šeimų. Šis projektas jau tapo tradiciniu reginiu, kuris tęsiasi ne pirmus metus.

Jonavos arenoje vykęs renginys prasidėjo Vokietijos ir Lietuvos kariuomenių vadų sveikinimo kalbomis, kurių metu abu vadai dėkojo kariams už tarnybą, akcentavo tarptautinio bendradarbiavimo svarbą, brolybę bei linkėjo jaukių artėjančių švenčių.

Renginio metu kariuomenių vadai iškilmingai paskatino Vokietijos kariuomenės jaunesniuosius karininkus, suteikdami jiems aukštesnius karinius laipsnius, o iškilmingos ceremonijos pabaigą vainikavo bendras tūkstančių karių šūkis „Kartu – mes stiprūs!“.

Kalėdinį koncertą Jonavos sporto arenoje kartu su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Eberhard Zorn stebėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir Sausumos pajėgų brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės dalinių kariai ir jų vadai, šeši (Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Čekijos, Islandijos, Belgijos) NATO Priešakinių pajėgų kariai JAV kariai seniūnai, girininkijų atstovai, ambasadoriai ir įvairių šalių karo atašė, kartu su kitais garbingais svečiais.

Video medžiaga ir Lietuvos ir Vokietijos kariuomenės vadų spaudos konferencijos: https://www.youtube.com/watch?v=BnkRqWAlbGU  

Vyr. srž. sp. Luko Tamošiūno video medžiaga

št. srž. Virginijaus Stonio nuotraukos

KAM inf.

Web Analytics