Paskelbtas Miesto naujienos

M. Sinkevičius: būtina užtikrinti informavimą ir oro kokybės priežiūrą

Ketvirtadienis, 12 December 2019 12:50 Parašė 

Jonavos rajono savivaldybė sieks užtikrinti geresnį gyventojų informavimą apie menkiausius incidentus didžiausioje rajono įmonėje AB „Achema". Savivaldybės taip pat netenkina situacija, kaip aplinkosaugos institucijos stebi ir vertina oro taršos lygio pasikeitimus Jonavos rajone.

Apie tai ketvirtadienio rytą kalbėta Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus inicijuotame susitikime su savivaldybės administracijos, AB „Achema", Aplinkos apsaugos departamento ir Nacionalinio sveikatos centro atstovais.

Šis susitikimas inicijuotas po to, kai trečiadienį „Achemos" gamykloje įvyko technologinis incidentas, sukėlęs didelį nerimą Jonavos rajono gyventojams.

Susitikime dalyvavęs bendrovės „Achema" technikos direktorius Juozas Tunaitis dar kartą patikino, kad gamykloje dėl techninių priežasčių buvo sustabdytas vienas gamybinis įrenginys, dėl ko į aplinką pateko tam tikras kiekis medžiagų.

„Jokio sprogimo, jokio gaisro nebuvo, žmonės nebuvo sužeisti. Poveikis žmonių sveikatai taip pat neužfiksuotas, šiandien irgi jokių nusiskundimų nebuvo", - sakė J. Tunaitis.

Jonavos rajono meras M. Sinkevičius susitikime pareiškė, kad visuomenės informavimas apie incidentą įmonėje buvo nepakankamas, net jei įmonė elgėsi pagal tokioje situacijoje numatytą protokolą: „Visuomenės lūkesčiai žinoti, kas iš tiesų vyksta, šiandien yra didesni, todėl įprastų priemonių jau nepakanka".

Susitikime nuspręsta kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją dėl galimybės Jonavos ir aplinkinių rajonų gyventojus apie incidentus „Achemoje" informuoti trumpaisiais perspėjimo pranešimais mobiliuosiuose telefonuose. 

Priekaištų M. Sinkevičius turėjo ir Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkui Kęstučiui Celiešiui, kai šis pareiškė esą jis nėra atsakingas už situaciją Jonavos įmonėje.

„Šiandien sužinojome, kad mūsų rajone veikianti įmonė prižiūrima iš Marijampolės, o mūsų inspektorius nėra atsakingas. Tai visiškas nesusipratimas. Dar vienas abejotinas dalykas – Jonavoje įrengta tik viena Aplinkos apsaugos agentūros oro užterštumo lygio matavimo stotelė, kuri yra miesto centre ir nuolat rodo puikią oro kokybę. Kodėl tokios stotelės nėra tose vietose, kur nuolat vėjas nupučia teršalus?", - klausė rajono meras.

Jo teigimu, savivaldybės administracija kreipsis į Aplinkos ministeriją su prašymu užtikrinti nuolatinį oro kokybės stebėjimą galimose užterštumo zonose Jonavos rajone.

Susitikime dalyvavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė informavo, kad įstaigos specialistai trečiadienį lankėsi Jonavos rajono gyvenvietėse, link kurių po incidento „Achemoje" slinko galimų teršalų debesys. Specialistai paėmė oro kokybės mėginius gyventojų namuose – apie rezultatus žadėjo informuoti vėliau ketvirtadienį.

Savivaldybės inf.

Web Analytics