Pergalė prieš Tauragės komandą kilstelėjo BC „Jonava“ ekipą iš paskutinės vietos

Pirmadienis, 02 December 2019 08:58 Parašė

Pastaruoju metu Nerijaus Zabarausko treniruojama BC „Jonava“ komanda stiprina sudėti naujais žaidėjais,  tačiau pergalių dar reikia palaukti. Visgi, po praėjusios savaitės susitikimų Vikinglotto-NKL čempionate, jonaviečiai pergalėmis  susilygino su  Šilalės ekipa ir pakilo vienu laipteliu aukštyn – į keturioliktąją vietą.

Ketvirtąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos čempionate iškovojo „Jonavos“ krepšininkai namuose, kai rezultatu 84:76 (21:15, 16:19, 25:22, 22:18) sugebėję įveikti „Tauragės“ klubą.

Rungtynes Jonavoje puikiai pradėjo Redo Jakubausko ir Modesto Žaunieriūno tandemas, leidęs šeimininkams nutolti – 8:4. Rytis Biliartas ėmė traukti tauragiškius į priekį, kurie netrukus išsiveržė tašku į priekį – 15:14. Visgi jonaviečiai nenuleido rankų ir ketvirtį užbaigė spurtu 7:2 bei pirmavo 21:15.

Antrojo kėlinio pradžioje „Jonavos“ pranašumą ėmusi deginti „Tauragė“ suorganizavo savo spurtą 12:0 ir grėsmingai šovė į priekį – 34:28. Jonaviečių taškų badą nutraukė vėl puolimą išjudinę R. Jakubauskas ir M. Žaunieriūnas, po kurių pastangų šeimininkai pirmavo vienu tašku – 37:36.

Puolime po didžiosios pertraukos užsikūrusi „Jonava“ jau trečiojo kėlinio viduryje susikrovė dviženklį pranašumą – 54:41. Visgi permainingame susitikime „Tauragė“ netruku atsigauti ir vėl sumažino atsilikimą – 56:58. Per likusį laiką jonaviečiai atlaikė svečių spaudimą ir pirmavo 4 taškų skirtumu – 62:58.

Pergalės paleisti nenusiteikusi „Jonava“ ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje grįžo prie dviženklio pranašumo – 71:60. Ilgą laiką šeimininkus besiviję tauragiškiai dar buvo priartėję iki 5 taškų skirtumo – 74:79, tačiau Martyno Pacevičiaus ir Kahlilo Thomaso duetas įtvirtino „Jonavos“ pergalę – 84:76.

Jonavos „Jonava“: Redas Jakubauskas 18 taškų, Modestas Žaunieriūnas 16, Kahlilas Thomasas ir Juozas Balčiūnas po 15, Martynas Pacevičius 13, Ianas Gardeneris 7, Samuelis Killvenas, Tautvydas Šležas, Nojus Pankratjevas ir Grantas Vasiliauskas taškų nepelnė.

Šeštadienį jonaviečiai viešėjo Palangoje, kur varžėsi su „Kuršiai“ ekipa. Tačiau šįkart pergalingai rungtynių baigti nepavyko. Varžovų komandoje rungtyniaujančio amerikiečio, rezultatyviausio NKl žaidėjo Quincy Tayloro vedami palangiškiai po dviejų kėlinių pirmavo 50:37 ir atrodė, kad šeimininkai savo sąlygas diktuos visas rungtynes.

Visgi tuomet svečių ekipa surengė spurtą: dvitaškį pataikė Kahlilas Thomasas, 5 taškus iš eilės pelnė Redas Jakubauskas, o dar tris taškus pridėjęs K. Thomasas „Jonavą“ priartino per 3 taškus (47:50).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus rungtyniauti 4 minutes palangiškiai turėjo 5 taškų persvarą (79:74), tačiau jau netrukus Luka Zaharijevičius ir Robertas Keliačius pelnė po dvitaškį, iš vidutinio nuotolio pataikė Q. Tayloras ir šeimininkai susikrovė 11 taškų pranašumą (85:74).

Per likusias 3 minutes svečiai nebeįstengė surengti spurto ir „Kuršiai“ iškovojo pergalę. Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Quincy Tayloras, kuris per 34 aikštelėje praleistas minutes pelnė 30 taškų (10/19 dvit., 2/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus, du kamuolius perėmė, blokavo metimą, išprovokavo 7 pražangas, dukart suklydo ir surinko 36 naudingumo balus.

„Jonava“: Ianas Gardeneris 18, Modestas Žaunieriūnas 14 (4 rez. perd., 4 kld.), Kahlilas Thomasas 13, Redas Jakubauskas 12, Juozas Balčiūnas 8.

Kiti rezultatai: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Šakių „Vytis“ 93:65, „Telšiai“ – Šilalės „Lūšis“ 90:68, „Šilutė“ – Mažeikių „Ereliai“ 88:82, Kauno „Žalgiris-2“ – „Kuršiai“ 90:82, Joniškio „Delikatesas“ – Vilniaus „Perlas“ 94:85, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ – Molėtų „Ežerūnas“ 80:69, „Gargždai“ – „Neptūnas-Akvaservis“ 81:79, „Ežerūnas“ – „Delikatesas“ 95:84, „Perlas“ – „Žalgiris-2“ 95:97 (po pratęsimo), Tauragės KK – „Šilutė“ 84:93, „Lūšis“ – „Vytis“ 88:97, „Ereliai“ – „Telšiai“.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, įmesti-praleisti taškai):