Paskelbtas Rajono naujienos

Avariniu būdu buvo sustabdyta AB „Achema“ gamyklos veikla

Ketvirtadienis, 28 November 2019 09:53 Parašė 

Pirmadienį apie 14 val. 40 min. iš bendrovės „Achema“ buvo gautas pranešimas, kad dėl elektros tiekimo sutrikimo avariniu būdu gamykloje buvo sustabdyti visi gamybiniai procesai.

Sutrikus gamybiniams procesams, į aplinką išmetamos įrenginiuose reakcijų metu susidariusios medžiagos. Šio išmetimo metu iš visų galimų išmetimo šaltinių buvo išmesti didesni nei įprastai azoto oksidų bei anglies monoksido kiekiai.

Didesni kiekiai teršalų, lyginant su normaliu darbo režimu, į aplinkos orą po avarinio įrenginių stojimo iš abiejų bendrovės amoniako gamybos įrenginių buvo išmetami apie 45, o iš azoto rūgšties gamybos įrenginių – 15 minučių. Šis įrenginių stabdymo laikas neviršijo Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidime nustatyto laiko, kadangi TIPK leidime numatytas pilnas amoniako gamybos įrenginių stabdymo laikas – 2 val., o azoto rūgšties gamybos įrenginio pilnas stabdymas – 30 min.

Įmonės pateiktais duomenimis, įrenginiai į aplinkos orą veikiant normaliomis techninėmis sąlygomis per valandą vidutiniškai išmeta apie 0,070 t azoto oksidų ir apie 0,11 t anglies monoksido. Savo ruožtu, nurodoma, kad pirmadienį įvykusio avarinio stabdymo metu į aplinkos orą buvo išmesta apie 0,20 t azoto oksidų ir 0,9 t anglies monoksido. 

TIPK leidime yra numatyti neatitiktinai išmetimų teršalų kiekiai įrenginių stabdymo ir paleidimo metu, tačiau, ar nebuvo viršytas metinis į aplinkos orą išmetamų teršalų normatyvas, paaiškės tik metų pabaigoje.

Remiantis Aplinkos apsaugos agentūros automatinės teršalų matavimo stoties duomenimis (Panerių g. 17A, Jonava), išmestų teršalų šleifas Jonavos miesto gyvenamųjų rajonų nepasiekė.

Pirminiais duomenimis, manoma, kad avarija sukėlė elektros įrangos gedimas elektros pastotėje Jonavos mieste.

Nuo antradienio 15 val. visi bendrovės įrenginiai veikia įprastu režimu.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 28 November 2019 09:55
Web Analytics