Ilgai laukta pergalė po septynių nesėkmių iš eilės

Pirmadienis, 18 November 2019 08:29 Parašė

2019-2020 metų VIKINGLOTTO-NKL čempionate ilgą pralaimėjimų seriją tęsė ne tik Tauragės, Mažeikių, bet ir Jonavos komandos. Praėjusią savaitę lygoje buvo sužaisti dar dviejų turų susitikimai. Į pabaigą artėjančiame pirmajame rate ketvirtadienį Mažeikiuose „Ereliai“ varžėsi su BC „Jonava“ ekipa. Šios komandos turnyrinėje lentelėje užima dvi paskutiniąsias vietas, todėl kiekviena siekė pagerinti savo situaciją.

Aloyzo Rudžio „Erelių“ kariauna po pergalingo Augustino Venckaus dvitaškio 81:79 (10:27, 27:22, 16:6, 28:24) šventė pergalę prieš „Jonavos“ klubą, kuris nusirito į paskutiniąją penkioliktąją vietą.

Įdomiausia tai, kad jonaviečiai mačo  eigoje tiesiog triuškino varžovus. Antrojo kėlinio viduryje Martynas Pacevičius įkrovė iš viršaus ir šeimininkus pasiuntė į triuškinantį 22 taškų deficitą. Visgi įpusėjus ketvirčiui „Ereliai“ spurtavo 20:10 ir sumažino svečių pranašumą iki 12 taškų.

Trečiajame kėlinyje puikiai gynyboje dirbę mažeikiškiai Jonavos klubo krepšininkams leido pelnyti tik 6 taškus ir prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui turėjo 2 taškų atsilikimą (53:55).

Lemiamame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti 19 sekundžių A. Venckus neklydo nuo baudų metimo linijos ir išvedė šeimininkus į priekį (79:77), tačiau kitoje aikštės pusėje po 4 sekundžių tuo pačiu atsakė „Jonava“ ir rezultatas buvo lygus (79:79).

Tuomet A. Venckus po minutės pertraukėlės likus 0,7 sek. metimu krisdamas iš vidutinio nuotolio nulėmė šeimininkų pergalę.

„Jonava“: Modestas Žaunieriūnas 25, Martynas Pacevičius 13 (20 naud. bal.), Killvenas Samuelis 12 (5 rez. perd.), Kahillas Thomasas 11 (10 atk. kam.).

Jau šiame susitikime Jonavos krepšinio komandoje debiutavo naujas žaidėjas. „Jonavos“ klubas sudarė sutartį su 30-mečiu 188 cm ūgio krepšininku iš Mergelių salų Samueliu Killvenu. Gynėjas komandoje pakeis kanadietį Amisi Kapingą, kuris po patirto stresinio pėdos lūžio abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su „Jonavos“ ekipa.

Samuelis Killvenas 2010 ir 2015 metais gynė Mergelių salų rinktinės garbę Karibų jūros šalių krepšinio čempionatuose. 2015 m. atstovaudamas savo rinktinei žaidėjas rinkdavo po 12,2 taško, atkovodavo po 4,3 kamuolio bei atlikdavo po 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Po studijų JAV krepšininkas išbandė jėgas Mergelių salų krepšinio čempionate, o praėjusiame sezone rungtyniavo Dominikos Respublikos krepšinio lygoje.

Šeštadienį BC „Jonava“ savo aikštelėje susitiko su lygos naujoke Šilalės „Lūšis“ komanda. Septynių pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukę „Jonavos“ krepšininkai, sporto arenoje 99:79 (31:22, 18:17, 24:15, 26:25) susitvarkė su Šilalės „Lūšies“ klubo pasipriešinimu.

Dar pirmojo ketvirčio metu Nerijaus Zabarausko treniruojami jonaviečiai „Lūšies“ krepšininkams pirmaujant vienu tašku (12:11) surengė spurtą 18:3 bei susikrovė net 14 taškų persvarą – 29:15. Tiesa, kėlinio pabaigoje Šilalės klubas kiek sumažino atsilikimą – 22:31.

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje iš solidaus „Jonavos“ pranašumo buvo likę tik 5 taškai – 33:28, tačiau netrukus Juozas Balčiūnas pelnė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino šeimininkams dviženklę persvarą – 38:28. Iki didžiosios pertraukos „Jonavos“ klubas išlaikė pranašumą ir išlaikė 10-ies taškų pranašumą – 49:39.

Trečiajame kėlinyje „Lūšis“ dar bandė pasikandžioti ir sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų – 47:53. Kaip bebūtų, netrukus prapliupo toliašaudė jonaviečių artilerija, sukrovusi ketvirčio pabaigoje šeimininkams 19 taškų persvarą – 73:54.

„Jonavos“ klubas greitai įrodė, kad varžovams intrigos atkurti neleis ketvirtajame ketvirtyje. Užtikrintai puolime žaidę šeimininkai išvengė žaidimo duobių ir įtvirtino savo pergalę – 99:79.

Jonavos „Jonava“: Kahlilas Thomasas 18 taškų, Juozas Balčiūnas 17, Samuelis Killvenas 14, Martynas Pacevičius 12, Modestas Žaunieriūnas 11, Redas Jakubauskas 10, Justas Vazalis 9, Ianas Gardeneris 6, Nojus Pankratejvas 2.

Po praėjusio savaitgalio dvikovų čempionate pirmauja „Telšiai“ (11 pergalių ir 2 pralaimėjimai), Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (11-3), „Šilutė“ (10-3), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (10-3). BC „Jonava“ nors ir pasiekė p pergalę, tačiau su 3 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų žengia paskutinėje (15) vietoje.

Šią savaitę NKL čempionate baigsis pirmasis ir prasidės antrasis ratas. Lapkričio  23 d., šeštadienį, sporto arenoje „Jonava“ susitiks su Vilniaus „Perlas“ ekipa. Rungtynių pradžia 19.30 val.